SV Slavonija u polufinalu kupa UHNK �vicarske!

32, Kristijan Karlovec 0-1, 61, Dalibor Bukovec 0-2,75, Franjo Z Martinovi� 1-2

SV Slavonija Bern

01. Franjo Beljan, 02. Augustin Peri�, 03. Marko Baji�, 04. Darko Hodak, 05. (Kapetan) Dalibor Martinovi�, 06.(Trener/igra�) Marijo Seki�, 07. Dario Beki�, 08. Franjo Z. Martinovi�, 09. Mate Budimir, 10. Franjo L Martinovi�, 11. Hrvoje Hodak, 12. Mario Jur�i�, 13. �an Markovi�, 14. Goran Kova�evi�, 15. Tomislav Ivankovi�

NK Dinamo Schaffhausen

22. Danijel Nagy, 03. Dragan Damjanovi�, 12. Drago KUli�, 18. Ivan Alilovi�, 05. (Kapetan) Luka Ragu�, 15. Kre�imir Pe�i�, 13. Ivan Nagy, 19. Tomislav Su�es, 07. Kristijan Kralovec, 06. Domenik �marec, 08. Jure Babi�, 20. Milan �toki�, 17. Ante Buzar, 04. Vicko Ragu�, 09. Dalibor Bukovac

Bern- Subota 20. o�ujka 2010. - Nakon uvjerljive pobjede nad Dinamom iz Moehlina Slavonci su u vrlo uzbudljivoj utakmici pobijedili i goste iz Schaffhausena i time osigurali u�e��e u polufinalu kupa. Susret je zapo�eo minutom �utnje za Miru �avku, iznanada preminulog predsjednika NK Dinama iz Schaffhausena.
NK Dinamo (�vicarski �etvrtoliga�) je u�ao vrlo lo�e u utakmicu i u prvih 25-ak minuta SV Slavonija je imala vi�e od igre, ali na sre�u gostiju realizacija prilika je bila doslovno katastrofalna. Prilike su se redale, ali ona u 16. minuti je bila jedna od najzrelijih. Nakon ubacivanja s lijeve strane od Franje Martinovi�a, golman gostuju�e mom�adi lo�e zaprima loptu, do nje sti�e mladi Hrvoje Hodak i s nekih 5 metara �alje loptu pored praznog gola. �Samo dvije minute poslije Dario Beki� probija s desne strane, ubacuje loptu u sredinu, ali brani� gostiju u zadnjem trenutku "skida" loptu zahuktalom Mati Budimiru. Iako su se redali napadi Slavonaca, gosti su vrlo uspje�no odbijali sve napade i koristili rijetke kontra prilike. Jedna od takvih odigrala se u� 30.j minuti; nakon presjecanja jednog od napada Dalibor Bukovec biva ru�en na samoj ivici �esnaesterca, a slobodan udarac golman Slavonije vrhovima prstiju odbija u korner. Samo dvije minute poslije sli�na prilika, u po�etku organiziranja napada doma�ini grije�e, loptu krade Bukovac i o�tro puca ka golu, Franjo Beljan brani, ali lopta se odbija do Kristijana Kraloveca, koji sa nekih 11 metara jakim udarcem dovodi goste u vodstvo od 0-1. �
U drugom dijelu trener/igra� Marijo Seki� reagira i vr�i izmjenu; na mjesto Hrvoja Hodaka ubacuje �ana Markovi�a. Vodstvo je gostima dalo poticaja da malo vi�e otvore igru, tako da je prvih 15-ak minuta proteklo u vrlo zanimljivoj i izjedna�enoj igri. U 61. minuti gosti preko Dalibora Bukovca dolaze do drugog zgoditka. Bukovac predivnim udarcem sa nekih 28 metara dovodi goste na 2-0. Seki� ponovo reagira, �na mjesto Mate Budimira ubacuje Gorana Kova�evi�a i sa ovom zamjenom Slavonci bivaju sve opasniji i opasniji u napadu, ali i dalje neefikasni. Tek u 75.j minuti nakon proigravanja Dario Beki� pronalazi Franju Z Martinovi�a koji primljenu loptu sa nekih 25 metra precizno �alje u mre�u gostiju, Slavonija smanjuje na 2-1. Deset minuta poslije uz ponovnu asistenciju mladog Daria Beki�a SV Slavonija poravnava rezultat na 2-2. Nakon odli�nog probijanja sa desne strane Beki� ubacuje loptu u �esnaesterac gdje Goran Kova�evi� prihva�a glavom i �alje loptu pored nemo�nog golmana u mre�u.
Susret je zavr�en 2-2 i pristupilo se izvo�enju jedanaesteraca, gdje su doma�ini imali vi�e sre�e i na kraju odli�nom paradom golmana Franje Beljana, dobili susret sa 9-8.
U drugom susretima NK Adria Aarau je slavila protiv NK Alkara iz Basela, NK Croatia ZH tako�er slavila protiv NK Tomislavgrada iz Berna, a NK Posavina BS protiv NK Zagreba iz Biela.
Polufinalni susret izme�u NK Croatia ZH i NK Adria Aargau odigrat �e se u �etvrtak, 25. o�ujka na stadionu NK Croatia ZH sa po�etkom u 20.h 30 min.
Termin odigravanja drugog polufinalnog susreta izme�u NK Posavine BS i SV Slavonije iz Berna jo� nije poznat.
Nakon zavr�etka susreta doma�ini su pozvali goste na ve�eru u klupske prostorije u Zollikofenu, gdje su uz ugodan razgovor proveli ostatak ve�eri.

Za portal: M. Grabovac