Mato �ego potpisao za FC Baden

Nakon što je na portalu pro�itao izvještaj s polufinalne, a zatim i finalne utakmice u dvoranskom nogometu, na kojoj je mom�ad MNK Croatia 97 postala prvak Švicarske, zahvaljuju�i nevjerojatnim golovima Mate Šege, vjerni navija� FC Badena, Marijan Jakopovi�, obavijestio me je da je Mato Šego potpisao za FC Baden.

Poslao mi je i link na slu�benu web-stranicu FC Badena (http://www.fcbaden.ch/), na kojoj nalazimo 3 priloga o Mati Šego:

1)
Zadnji potpis ugovora prije odlaska u trening-kamp
2010-02-12 Autor: Uprava kluba
Neposredno prije odllaska u trening-kamp uspio je FC Baden potpisati ugovor s Matom Šegom, još jednim svestranim središnjim veznim igra�em. Hrvatsko-švicarski dr�avljanin je u sezoni 2007/08 imao 10 nastupa (uklju�uju�i kup) za FC Luzern u švicarskoj Super Axpo League i prešao je u ljeto 2008. u NK Široki Brijeg (Prva liga), mom�ad koja je sudjelovala u kvalifikacijama za UEFA Cup.
Nakon kratkog igranja za Emmenbrücke prešao je u sezoni 2009. u FC Orašje u Bosni, a zatim u NK Grani�ar �upanja (Prva liga). Za nastavak sezone slijedi povratak u Švicarsku u FC Baden, gdje �e poja�ati središnji vezni red.
Mato Šego je aktualni švicarski reprezentativac u dvoranskom nogometu Futsal i bio je strijelac prvog gola u povijesti švicarskog dvoranskog nogometa. On �e se tek u ponedjeljak pridru�iti mom�adi u trening kampu, jer sutra mora još nastupiti u polufinalnoj kvalifikacionoj utakmici švicarskog prvenstva.
Mi Mati Šego �elimo srda�nu dobrodošlicu u FC Baden. (sj / prijevod:zm)

2)
Mato Šego – Kvalifikacija u finale švicarskog dvoranskog malonogometnog prvenstva
2010-02-16 Autor: Uprava kluba
Mato Šego se ju�er s dvodnevnim zakašnjenjem priklju�io mom�adi. On se u nedjelju sa svojom mom�adi Kroatia Appenzell pobjedom od 8:4 u polufinalu plasirao u finale švicarskog dvoranskog malonogometnog prvenstva. S �etiri gola imao je veliki udio u toj pobjedi. Finalna utakmica odr�at �e se  idu�e nedjelje u 15 sati u Wankdorfhalle u Bernu.

3)
Mato Šego švicarski šampion u dvoranskom nogometu
2010-02-23 Autor: Uprava kluba
NLA-Finale FC Geneva - MNK Croatia 97 Appenzell:
Finale snova“rekli“ su jedni, pobjednik Istoka protiv pobjednika Zapada „pokazala“ je tabela, njema�ki dio Švicarske (Deutschweiz) protiv francuskog dijela (Romandie) „u�i“ nas zemljopis, Hrvatska protiv Brazila „kazuje“ podrijetlo...
Do poluvremena su „Brazilijanci“ iz �eneve vodili s 4:1. Nakon što je �eneva po�etkom drugog poluvremena povisila vodstvo na 5:1, sigurno se nitko ne za jednu rapu ne bi kladio na pobjedu tima iz Appenzella. No tu je bio još i jedan izvjesni Mato Šego koji se nije mogao pomiriti s tom jasnom presudom i tu su još bili igra�i �eneve, koji su na osnovu jednog isklju�enja i nekoliko nepotrebnih prekršaja neo�ekivano doveli do preokreta u igri.
�eneva se slomila, a Croatia o�ivila. U me�uvremenu je Croatia smanjila na 5:3 (2 x Šego), a Clayton
Povisio još jednom na 6:3.
36. minuta �e sigurno u�i u još mladu povijest švicarskog dvoranskog nogometa. U samo 42 sekunde postigao je Mato Šego tri pogodka. No to�ka vrenja još nije bila dosegnuta. Stif Gulan je tri minute prije kraja doveo tim Croatie sa 6:7 prvi puta u vodstvo. Vrijeme se �enevi topilo kao santa leda na suncu.

Nakon 39:57 minuta, t.j. tri sekunde prije kraja: korner �eneve – direktni volej – gol... Ali tu je još bila i ta sirena koja ozna�ava kraj susreta i pretpostavljeni gol izjedna�enja �eneve. Brzo je postalo jasno da se gol više ne ra�una. S tim je novi, zaslu�eni i dostojanstveni šampion Švicarske 2009/2010. postao tim MNK Croatia 97 Appenzell. Šampion Švicarske je kvalificiran za sudjelovanje u UEFA-Futsal Cupu.
Srda�ne �estitke!

Mato Šego i Danijel Kova�evi� (igra�i FC Badena) su idu�e subote nominirani za test utakmicu švicarske dvoranske malonogometne reprezentacije.

Prijevod sa web-stranice FC Badena: Zvonimir Mitar