Dvanaesta uzastopna pobjeda SD SV Slavonije Bern

SV Slavonija - FC Zollikofen 3-0 (2-0)
Zgoditci: Branimir Rado� 1-0, Pave Baji� 2-0 i Marko Baji� 3-0.

SV Slavonija - 1 �eljko Parad�ik (kapetan), 2 Augustin Peri�, 3 Marko Baji�, 4 Danilo Colomba, 5 Dalibor Martinovi�, 6 Marijo Seki�, 7 Mato Budimir, 8 Nino Kamber, 9 Goran Kova�evi�, 10 Mario Juri�i�, 11 Pavo Baji�, 12 igor Ivan�evi�, 13 Petar Grgi�, 14 Branimir Rado�, 15 Slavko Grgi�,
Trener Milenko Baji�

FC Zollikofen -� 1 Heinz Spring, 2 Beat Heuberger, 3 Ljupco Ljumovik, 5 Jigmi Losinger, 6 Reto Schenk, 7 Marco Sommer, 8 Michael Steinmann, 9 Christian Schuettel (kapetan), 10 Christophe Oppeliguer, 11 Ergul Etoski, �od 4. minute 14 Michael Kobi, 15 Driton Zefi, 16 Julian Blaser, 17 Lukas Luescher
Trener: Heinz Locher

U nedjelju su Slavonci priveli kraju jesenji dio nogometnog prvenstva i zapo�eli proljetni dio, odgirav�i prvu utakmicu proljetnog prvenstva i, kao �to je to ve� uobi�ajno, uvjerljivo pobjedili! Dvanaesti puta za redom!

U prvih desetak minuta nije bilo nekih posebnih prilika za zgoditke, osim �to je vezni igra� gostiju Julian Blaser ve� u 4-oj minuti susreta morao napustiti teren zbog povrede lijevog glije�nja (ulazi Michael Kobi), a nekih ve�ih uzbu�enja nije ni bilo. Prva ozbiljnija akcija od strane doma�ina; odli�no uba�enu loptu sa strane prihva�a Mato Budimir i jakim udarcem puca tik pored vratnice. Gosti uzvra�aju u slijede�em napadu kada golman- kapetan Slavonije, nesmotreno poklanja loptu napada�u Oppeligueru, ali odli�ni lijevi brani� Augustin Peri� u zadnjem mometnu spa�ava situaciju o�tirm startom i "skida" loptu s noge napada�a FC Zollikofena. To je sve �to su gosti uspjeli u�initi u prvom dijelu susreta. Pritisak Slavonaca je rastao iz minute u minutu. U 14-oj minuti napada� Grgi� lukavo presjeca po�etak organiziranog napada gostiju i izlazi sam pred golmana Springa koji u poslijednjem trenutku odli�nom intervencijom spa�ava situaciju. Ve� u idu�em napadu (15-a minuta) Nino Kamber stahovitim udarcem s 23 metra poga�a pre�ku protivni�kog gola, Heuber odbijenu loptu pani�no �alje van igrali�ta. Ubacivanje sa strane za Slavonce. Najbli�i lopti Mate Budimir ubacuje loptu u peterac gostiju to�no na nogu Branimiru Rado�u, koji loptu �alje u desni donji dio gola i posti�e zaslu�eno vodstvo od 1-0. �etiri minuta poslije se Pave Baji� probija preko desnog krila i ubacuje loptu na zahuktalog Grgi�a, ali akciju prekida odli�nom paradom golman Spring. U 20-oj minuti uba�aj sa strane za Baji�a i kada su svi mislili da �e lopta u �esnaesterac Baji� dijagonalom pronalazi Budimira, koji iz prve puca na bli�i dio vratnice i ponovo Spring paradom spa�ava od najgoreg. Tek u 23-oj minuti gosti uspjevaju upozoriti obranu Slavonije da mjesta za opu�tanje nema. U jednom protunapadu Schenk vara obranu Slavonaca produ�uje loptu na slobodnog Schuettela, a njegov udarac na sre�u Slavonaca Parad�ik "vadi" sa same linije gola. U 32 -oj minuti osvojena lopta na sredini terena i po�etak protunapada preko Seki�a na Kova�evi�a koji dugom loptom pronalazi usamljenog Baji�a. Baji� glavom �alje loptu pored nemo�nog Springa, 2-0. Nakon ovog drugog zgoditka Slavonci su poja�ali tempo igre, ali izglednih prilika nije bilo osim jednog grubog� prekr�aja od strane Gorana Kova�evi�a, kojeg sudac Dizdari ka�njava �utim kartonom.

Drugi dio susreta je zapo�eo kao i kraj prvoga, silovitim pritiskom SV Slavonije, ali prva ozbiljnija prilika se desila tek u 13-oj minuti kada u solo prodoru Baji� prolazi �ak �etvoricu igra�a FC Zollikofena, ali upu�eni udarac sa nekih 25 metara bez ve�ih problema zaustavlja golman Spring. U 65-oj minuti prva izmjena u mom�adi Slavonije; Goran Kova�evi� izlazi, a Dalibor Martinovi� ulazi u igru. U 69-oj minuti, nakon jednog prekr�aja nad Rado�om, slobodan udarac za Slavonce, Rado� puca, a loptu krajnjim naporom vadi Spring. Napad Slavonaca i dalje traje, udarac iz kuta ubacuje Baji�, a najvi�i u skoku je Marko Baji� koji posti�e tre�i zgoditak za SV Slavoniju, 3-0. Raspolo�eni Slavonci i dalje su neumorno napadali i nakon jedne serije napada i pritiska na gol koji je trajao par minuta, Luescher grubo zaustavlja Peri�a i sudac Dizdari pokazuje i prvi �uti karton za gostuju�u mom�ad. Trener SV Slavonije Milenko Baji� u 37-oj minuti vr�i i drugu izmjenu, iz igre izlazi Baji�, a ulazi Danilo Colomba. Do kraja susreta bez promjena.

Nakon zavr�etka susreta zamolili smo trenera FC Zollikofena, Heinza Lochera za razgovor.

M.G.: Gospodine Locher, drugi susret protiv SV Slavonije i drugi poraz?
Locher: Da, istina, danas su nas Slavonci nadigrali. U prvom susretu igrali smo prili�no dobro, a pobjeda Slavonije je uslijedila nakon za mene upitnog jedanaesterca.

M.G.: Gdje je FC Zollikofen danas grije�io?
Locher: Nigdje, u biti odigrali smo dobro, disciplinirano i �vrsto, ali pravog recepta protiv jake Slavonije nije bilo.

M.G.: Prije susreta smo doznali da ste danas na Viererfeld do�li poja�ani sa �ak sedam igra�a koji igraju u drugoj ligi? �
Locher: Hmm, to ne odgovara istini, mi smo danas do�li poja�ani s tri igra�a iz prve mom�adi, ali tri igra�a koja se tek vra�aju u formu nakon povreda.

M.G.: Nakon prvog dijela i zaostatka od dva gola, jeste li i�ta poduzeli da promjenite u taktici igre Va�e mom�adi?
Locher: SV Slavonija je cijelim tijekom susreta bila nadmo�nija mom�ad, nama je ostalo samo jedno, nastaviti istom taktikom, jakom obranom i brzim kontrama da ugrozimo gol, ali to nam nije po�lo za rukom. Protivnik je u svim segmentima igre bio bolji od nas i u skoro svim duelima Slavonci su izlazili kao� pobjednici, sve u svemu jaka i disciplinirana mom�ad SV Slavonije.

M.G.: U zadnjih 15 minuta trener SV Slavonije iz igre povla�i napada�e i poja�ava srednji vezni i zadnji red. Jeste li tu vidjeli priliku za eventualni povratak u igru?
Locher: Kao �to sam ve� rekao, iako s jednom �picom, SV Slavonija je bila nadmo�nija� mom�ad na sredini terena i mi nismo uspjeli upravo tu preuzeti igru i preokrenuti rezultat.

M.G.: Gospodine Locher, hvala na razgovoru.
Locher: Molim, hvala i Vama.

Trener SV Slavonije Milenko Baji�: Prije po�etka utakmice sam imao podatak da gosti dolaze po pobjedu i da u svojim redovima imaju �ak sedam igra�a koji igraju u drugoj ligi. Reagirao sam, rekav�i de�kima da je cilj pobjeda, bez obzira na ta poja�anja. Nakon odigranih desetak minuta bilo mi je jasno, da smo ja�a mom�ad i mjesta za strahovanja nije vi�e bilo.

M.G.: Trener gostiju tvrdi da je su samo tri igra�a iz druge lige stigla kao poja�anje.
Baji�: Da, ali i to je vidno poja�anje. �

M.G.: Nakon vodstva od 3-0, povukao si dva napada�a iz igre?
Baji�: Istina, ali sa ciljem da jo� vi�e poja�am srednji vezni i obranu, �to mi je po�lo za rukom. Nakon tih izmjena gosti nisu imali vi�e nikakve �anse da ugroze kapetana Parad�ika.

M.G.: 12 susreta dvanaest pobjeda, 36 bodova? �
Baji�: smijeh ... a �to re�i? Treba nastavniti raditi i dalje. Sada nas o�ekuju i druge obaveze; �10.11.2007. je godi�nja zabava Plava no� Slavonije, tu su svi igra�i, uprava i �lanovi, jedan tim sa jednim ciljem; �to bolje ugostiti na�e simpatizere, sponzore i �lanove i sve one koji su �eljni dobre zabave. Na prolje�e idemo na pripreme, poslije imamo dvije - tri prijateljske utakmice i na koncu nastavak prvensta i naravno, ulazak u vi�i rang takmi�enja.

M.G.: Milenko, �estike i hvala na razgovoru.
Baji�: hvala.���� �