Ilija Krijan, Meho Mujkanovi�, Stif Gulan, Tomislav Mijatovi�, Miroslav Agati�, Bujar Thaqi, Marijano Ugarkovi�, Marco Aurelio De Assuncao, Mato �ego, Ruan De Matos, Danijel Agati�

FC Basel 1893: Marco Allenbach, Carlos Augusto Santos De Lima, Christopher Santos De Lima, Salvatore Patera, Patrick Zenh�usern, Leonardo Antonieti, Adriano Hose Nascimento Botelho, Thomas Heberth�r

Strijelci za Croatiu: Mato �ego (3), Stif Gulan (2), Miroslav Agati�, Danijel Agati�, Ruan De Matos

Strijelci za FC Basel: Patrick Zenh�usern (2), Christopher Santos De Lima, Salvatore Patera, Adriano Hose Nascimento Botelho

Suci: Trzewik Torsten, Ali Madani

Delegat SFV: Vladimir U�ukalo

Nakon �etiri odigrane utakmice MNK Croatia 97 je na vrhu ljestvice sa osvojenim maksimalnim brojem bodova - svih 12. U nedjelju je svladana vrlo dobra ekipa FC Basela sa 8:5. Moramo napomenuti da je MNK Croatia 97 jedan susret izgubila - u tre�em kolu svladala ju je mom�ad FC Schaffhausena, ali je naknadnom provjerom Nogometnog Saveza utvr�eno da je za ekipu Schaffhausena nastupio igra� koji nije imao pravo nastupa te je disciplinska komisija ovaj susret registrirala rezultatom 3:0 u korist Croatie. No, bilo kako bilo, Croatia je zaslu�eno na vrhu ljestvice isto�ne skupine NLA i krupnim koracima grabi ka svom cilju - obrani �ampionske titule.

Nedjeljna utakmica nije ba� najbolje po�ela za ekipu Croatie. Ve� u 3. minuti gosti iz Basela su pogotkom Patricka Zenh�userna do�li u vodstvo, iako je Croatia diktirala tempo igre. Minutu poslije kapetan Croatie, Miroslav Agati�, silovitim udarcem sa desetak metara prosto zakucava loptu u mre�u i poravnava na 1:1. U 5. minuti ponovno gosti dolaze u vodstvo - Christopher Santos De Lima poga�a za 1:2. Dvije minute poslije, iz kontranapada, Salvatore Patera poga�a za 1:3. U 8. minuti Mato �ego biva sru�en u kaznenom prostoru Basela te suci pokazuju na bijelu to�ku. Mato �ego pristupa izvo�enju najstro�e kazne, ali poga�a stativu i ne uspijeva smanjiti vodstvo gostiju. To �to nije uspjelo njemu, uspjelo je novom igra�u Croatie, Ruanu De Matosu, koji sigurno poga�a u 10. minuti susreta i smanjuje na 2:3. No, u istoj minuti, u listu strijelaca se ponovno upisuje Patrick Zenh�usern i pove�ava na 2:4. Do kraja prvog dijela i jedna i druga mom�ad su imale po par vrlo izglednih prilika, ali do promjene rezultata nije do�lo pa se na odmor oti�lo sa dva gola prednosti za gostuju�u mom�ad.

Onima koji du�e prate Croatiu je poznat tzv. "sindrom drugog poluvremena" koji se po tko zna koji put ponavlja u igri Croatie. Najvi�e je to do�lo do izra�aja u pro�losezonskom finalu, kada su momci iz Croatie 1:4, na kraju prvog dijela, pretvorili u pobjedu 7:6. Jednostavno, kao da se igra�i Croatie "tek probude" u drugom dijelu, a onda fantasti�no igraju. Dokaz je bila i ova nedjeljna utakmica, kada su igra�i Croatie u drugom poluvremenu pokazali svoje vrhunsko umije�e i lepr�avost u igri.

Ve� u prvoj minuti nastavka Danijel Agati� izvrsno upo�ljava Stifa Gulana, a Stif poga�a za 3:4. No, ni Basel se ne predaje pa u 24. minuti Adriano Hose Botelho Nascimento ponovno pove�ava vodstvo gostiju na dva gola razlike - 3:5. A onda po�inje kanonada topnika iz Appenzella! Mato �ego smanjuje na 4:5 u 27. minuti, a dvije minute poslije i poravnava rezultat na 5:5. U 30. minuti, nakon jedne prekrasne akcije i jo� ljep�eg pogotka, Stif Gulan dovodi Croatiu po prvi puta u vodstvo od 6:5. Rezultat se dugo lomio, a u 38. minuti igra�i Croatie prave 6. prekr�aj te gosti iz Basela dolaze u priliku za poravnanje s bijele to�ke. Udarac Zenh�userna zaustavlja Ilija Krijan, odbijena lopta dolazi ponovo do Zenh�userna, ali Ilija ponovo brani. Minutu poslije napravljen je i 7. prekr�aj, a izvo�enju penala pristupa Thomas Heberth�r. No Ilija je nesavladiv te �udesno brani i ovaj udarac i odr�ava minimalno vodstvo svoje mom�adi. U posljednjoj minuti, terensku nadmo� svoje mom�adi krasnim je pogotkom okrunio Danijel Agati� i pove�ava na 7:5. No ni to razigranim igra�ima Croatie nije dovoljno, te 15 sekundi prije kraja Mato �ego posti�e i svoj tre�i gol za kona�ni rezultat susreta

MNK Croatia 97 Appenzell - FC Basel 1893      8:5

Jedna izvrsna predstava i vi�e nego zaslu�ena pobjeda igra�a MNK Croatia 97 koji su no� prije susreta progla�eni za najbolju sportsku mom�ad godine kantona Appenzell.

Sve �estitke momci i za pobjedu i za laskavu titulu!!!!

0

Sljede�e kolo se igra 04. i 05. 12. u Schaffhausenu, a Croatia igra protiv Benfice Rorschach. Susret je na rasporedu 05.12.2010 u 12 sati.

Dakle, Hrvati iz Schaffhausena i okoline, u nedjelju u 12 sati, do�ite podr�ati �vicarske prvake na putu ka obrani titule!

Naprijed i samo naprijed MNK Croatia 97 Appenzell!!!!