Croatia 97 uspje�no startala u obrani titule
MNK Croatia 97 - Concordia Schaffhausen 8:5

MNK Croatia 97: Slavko Klari�, Meho Mujkanovi�, Stif Gulan, Tomislav Mijatovi�, Miroslav Agati�, Ivan Zraki�, Bujar Thaqi, Marijano Ugarkovi�, Mato �ego, Ylber Bajrami, Nikolle Gashi, Danijel Agati�

Concordia Schaffhausen: Tomislav Krznari�, Predrag Dragi�, Manuel Murer, Romano Schmidtke, Burhan Demiri, Marco Steinemann, Tarkan Keles, Alen Klipanovi�, Joso Krznari�, Zvonimir Krznari�

Strijelci za Croatiu: Danijel Agati� (3), Tomislav Mijatovi� (2), Stif Gulan, Mato �ego, Nikolle Gashi
Strijelci za Concordiu: Manuel Murer (2), Predrag Dragi�, Marco Steinemann, Tarkan Keles

Sudac:Stefano Meroni, Giacomo Possamai

Prva prepreka u obrani �ampionske titule je presko�ena. MNK Croatia 97 je dobila prvi susret pred doma�om publikom rezultatom 8:5. Iako se radilo o susretu izme�u aktualnog �vicarskog prvaka, MNK Croatia 97, i ekipe koja je tek u�la u NLA, Concordie, na terenu se to nije mnogo osjetilo.

Mlada i poletna ekipa Concordie se pokazala kao vrlo dostojan protivnik. Je li se radilo o potcjenjivanju Concordie od strane Croatie, ili je Concordia stvarno tako dobra mom�ad, pokazat �e naredni susreti. U svakom slu�aju, igra�i Croatie su se dobro namu�ili za ovu prvu pobjedu.

Gosti su, pogotkom kapetana Murera, do�li u vodstvo ve� u drugoj minuti susreta. To vodstvo su dr�ali do 6. minute, kada Gashi silovitim udarcem poravnava na 1:1. U 12. minuti ponovno Concordia dolazi u vodstvo pogotkom Predraga Dragi�a. Tri minute kasnije u listu strijelaca se, po prvi puta, upisuje Danijel Agati� i poravnava na 2:2. U 19. minuti opet Concordia dolazi u vodstvo - kapetan Murer poga�a za 2:3. U zadnjim sekundama prvog dijela i Stif Gulan se upisuje u listu strijelaca te je ponovno neodlu�eno - 3:3, �to je i rezultat prvog dijela susreta.

Treba posebno ista�i bravurozne obrane vratara Klari�a, koji je u par navrata skidao �iste zicere napada�ima Concordie i tako odr�avao svoju mom�ad u igri. Bravo i hvala ti Slavko!

Po�etkom drugog dijela, Tomislav Mijatovi�, pogotkom u 21. minuti, prvi puta dovodi svoju mom�ad u vodstvo od 4:3. Minutu kasnije uzvra�a Marco Steinemann i poravnava na 4:4. U 25. minuti opet Concordia dolazi u vodstvo - Tarkan Keles poga�a za 4:5. MNK Croatia 97 zbija svoje redove te igra po�inje li�iti na onakve igre kakve smo navikli vidjeti na utakmicama aktualnog �ampiona. Kratki pasovi, brz protok igre, munjevite kontre. Ve� u 27. minuti to je po�elo davati rezultate - Tomislav Mijatovi� poravnava na 5:5. U 34. minuti i najbolji strijelac lige u protekloj sezoni, Mato �ego, posti�e svoj prvi ovosezonski pogodak za vodstvo Croatie od 6:5. U dvije posljednje minute na scenu stupa razigrani Danijel Agati�, te pogocima u 38. i 39. minuti postavlja kona�ni rezultat susreta:

MNK Croatia 97 - Concordia Schaffhausen 8:5.

Bila je to vrlo dinami�na utakmica, gledatelji su mogli u�ivati u lijepom nogometu, a Croatia je startala pobjedom u novu sezonu. To bi bio kratak sa�etak ovog susreta.

U preostalim susretima prvog kola postignuti su sljede�i rezultati:

FC Basel 1893 Futsal           - Futsal Team Dinamo         0:3 (FC Basel je predao utakmicu)
FC Schaffhausen Futsal       - C.F.I. Ragazzi del Sud       22:6
Benfica Rorschach                 - Union 7 Futsal Club             4:5
Futsal Club Italia 5 Winterthur i FC Seefeld su imali slobodan dan.

Na vrhu tablice je FC Schaffhausen Futsal, a slijede ga MNK Croatia97, Futsal Team Dinamo i Union 7 Futsal Club Z�rich. Sve �etiri mom�adi imaju po tri boda. Drugo kolo se igra u nedjelju 07. studenoga u dvorani Sporthalle Hardau u Z�richu, a MNK Croatia 97 �e imati te�ak zadatak u susretu protiv FC Seefelda. Susret �ampiona je na rasporedu u 14 sati, pa ovim putem pozivamo sve koji mogu do�i da do�u i podr�e na�u Croatiu!

Ekipe FC Basel 1893 Futsal i Futsal Team Dinamo nisu nastupile, no pogledajmo i fotografije timova koji su nastupili u preostalim susretima prvog kola: