Revijalna utakmica "Stari" - "Mladi" 5:3

HŠD Zagreb Arbon-stari: Marijan Dreno, Ivo Saki�, Ignacije Dreno, Drago Zori�, Stanko Cakalin, Marinko Vidakovi�, Antun Vuleti�, Marko Pranji�, Jozo Budimir, Jasmin Hozanovi�, Rade Mlinarevi�, Mijo Hren, Ivo Anuši�

HŠD Zagreb Arbon-mladi: Kristijan Stani�, Dominik Dreno, Marko Malbaši�, Nešo Mlinarevi�, Marko Saki�, Ivan Vunda�, Ivan Prli�, Drago Stani�, Tunjo Beg�evi�, Marko Anuši�, Danijel Stani�, Mladen Mari�,
Igor Vidakovi�, Anton Malbaši�, Vlado Budimir

Strijelci za stare: Marko Pranji� (4), Ivo Anuši�
Strijelci za mlade: Igor Vidakovi� (2), Ivan Prli�

Sudac: Esad Zahirovi�

Po ustaljenoj tradiciji, na kraju sezone, u Arbonu se igra utakmica izme�u starih i mladih. Tako se, ve� godinama, obilje�ava kraj sezone, pa ni ova godina nije bila izuzetak. Izuzetno uspješna sezona za jesenje prvake, veterane HŠD Zagreb Arbon, dobila je svoj najljepši završetak - utakmicom protiv mladih snaga, gdje su, ve�inom, o�evi mjerili „snage“ protiv sinova. Mladost i polet s jedne strane, iskustvo s druge.

Mladi su ve� od samog po�etka pokazali da se stari ne mogu mjeriti s njima u brzini i kondiciji, ali su stari i te kako pokazali zube. Na brzinu i vještinu razigranih mladih snaga odgovarali su iskusnom i smirenom igrom, te takti�kim proigravanjima. Ve� u 2. minuti mladi stvaraju vrlo izglednu priliku, a vratar Stani� vadi loptu ispod sam pre�ke. Nakon po�etne dominacije mladih, stari zbijaju svoje redove te se �esto pojavljuju u kaznenom prostoru vratara Vlade Budimira. No, i pored par vrlo izglednih prilika, sve do 34. minute rezultat glasi 0:0.

Ivan Prli� (u sredini), strijelac prvog gola za mlade

U toj, 34. minuti, mladi uspješno prodiru do samog peterca starih, u posjed lopte dolazi Marko Malbaši�, izbija sam ispred vratara Stani�a, a njegov šut, u posljednji trenutak, blokira Marinko Vidakovi�. Na kratko odbijenu loptu natr�ava Ivan Prli� i glavom poga�a za vodstvo mladih od 1:0.. Tim rezultatom i završava prvi dio susreta.

Po�etak drugog dijela pripada igra�ima ekipe starih, no i pored par izglednih prilika ne uspijevaju poravnati rezultat. U 56. minuti, tek što je ušao u igru, Marko Pranji� uspijeva po prvi puta svladati vratara Budimira te poravnava na 1:1.

Igor Vidakovi�,
strijelac drugog i tre�eg gola za mlade

Mladima kao da je taj pogodak dao krila, nezaustavljivo jurišaju na protivni�ki gol te samo 3 minute poslije Igor Vidakovi� vrlo spretno koristi ubacivanje sa strane i poga�a za 2:1 u korist mladih. Isti igra�, 4 minute poslije, ponovno se upisuje u listu strijelaca. Lijepo uba�enu loptu, s lijeve strane, Igor Vidakovi� direktno proslje�uje u lijevi donji kut nemo�nog vratara Cakalina.

Izgledalo je, u tim momentima, da stari nemaju više nikakve šanse te da �e mladi uvjerljivo pobijediti. Mladi su se previše zanijeli, te su oslabili svoje obrambene redove, što stari vrlo uspješno koriste. U 68. minuti, Anto Voni� uspješno prolazi po desnoj strani, nesebi�no upošljava Marka Pranji�a na lijevoj, a Marko poga�a za 3:2.

U 71. minuti  Mlinarevi� dugom loptom pronalazi Marka Pranji�a, a Marko uspješno vara vratara Budimira i poravnava rezultat.

Marko Pranji�, postigao je 4 gola za stare

U 74. minuti  Voni� izbija sam pred vratara Budimira, koji odli�no brani i skre�e loptu u korner. Udarac iz kuta izvodi Marijan Dreno, poga�a suprotnu vratnicu, lopta se odbija do Antuna Vuleti�a koji, udarcem glavom, poga�a pre�ku. Odbijena lopta dolazi do Marka Pranji�a, no i on, udarcem glavom poga�a samo pre�ku. Lopta se odbija ponovno do Pranji�a, a ovaj puta Pranji� sigurno zakucava glavom za prvo vodstvo starih od 4:3.

Ivo Anuši�, strijelac petog gola za stare

U predzadnjoj minuti susreta Jozo Budimir prolazi skoro kompletnu obranu ekipe mladih, a skoro na samoj gol-liniji, vratar Vlado Budimir nema drugog rješenja, te nepropisno zaustavlja obrambenog igra�a starih, te sudac Zahirovi� pokazuje na bijelu to�ku. Siguran izvo�a� je kapetan ekipe starih - Ivo Anuši�. Rezultatom 5:3 u korist ekipe starih je i završen ovaj revijalni susret.

Nakon utakmice, po dobrom starom obi�aju, igra�i obje ekipe su se okupili u prostorijama HŠD Zagreb u Arbonu gdje je uprili�en zajedni�ki ru�ak. Vrijedni �lanovi uprave su spremili ukusno pe�enje, a �enski dio UO se pobrinuo za slasne kola�e. Svim nazo�nim se zahvalio Marko Pranji�. Ugodnim dru�enjem se završio ovaj lijepi dan, a „stari momci“ su i ovaj put pokazali da nisu slu�ajno osvojili titulu jesenjeg prvaka veteranske lige.