FC Diepoldsau-Schmitter - H�D Zagreb Arbon 1:3 (Veterani)

Petak, 01.10.10, 20:30 sati
Igralište Rheinauen, Diepoldsau, Platz 3. Gledatelja 80.

HŠD Zagreb Arbon: Ivo Saki�, Marijan Dreno, Drago Stani�, Jasmin Hozanovi�, Marinko Vidakovi�, Stanko Cakalin, Boro Janoševi�, Rade Mlinarevi�, Marko Pranji�, Antun Vuleti�, Jozo Budimir, Mladen Mari�, Tamas Bogner, Ivo Anuši�, Mijo Hren, �eljko �irjak, Zvonko Oršoli�, Drago Horg

Strijelci za HŠD Zagreb: Rade Mlinarevi�, Marko Pranji�, Jasmin Hozanovi�

Jedina nepora�ena ekipa u prvenstvu, ekipa HŠD Zagreba, u petak je na gostovanju nastupila u Diepoldsau, protiv doma�ina FC Diepoldsau-Schmitter. Susret izme�u petoplasirane (FC Diepoldsau-Schmitter) i drugoplasirane mom�adi na tablici (HŠD Zagreb Arbon) obe�avao je dobar nogomet i vrlo borbenu predstavu. Bodovna razlika izme�u ove dvije mom�adi bila je samo 2 boda, te je to, ujedno, bila i svesrdna borba za drugu poziciju.

Mom�ad iz Arbona je posljednje prvenstvo završila na posljednjem mjestu, te je malo ko o�ekivao da �e se u ovom prvenstvu boriti za naslov jesenjeg prvaka. Kao što je ve� napomenuto, do ove utakmice mom�ad Zagreba je ostvarila 3 pobjede uz dva neodlu�ena rezultata, te kao jedina nepora�ena ekipa zasjela na drugo mjesto. U prošlom kolu je, rezultatom 5:3, savladana, trenuta�no prvoplasirana, ekipa FC Widnau, koja je u 6 susreta ostvarila 5 pobjeda (jednu utakmicu su predali) i bodovna razlika je smanjena na 4 boda. No, time apetiti mom�adi iz Arbona nisu bili zadovoljeni, te se u Diepoldsau išlo po maksimalan u�inak - 3 boda.

Sam po�etak susreta je pripao gostima iz Arbona, koji su od prve minute potpuno preuzeli i kontrolirali igru. Ve� u prvim minutama stvaraju se izgledne prilike, no udarci Hozanovi�a, Stani�a i Horga završavaju pored gola. U 8. minuti �irjak odli�no upošljava Mlinarevi�a, na lijevoj strani, Mlinarevi� izbija sam pred vratara doma�ina i efektno poga�a za vodstvo gostuju�e mom�adi 0:1. Treba ista�i da je ve� u tim momentima obrambena linija HŠD Zagreba, Anuši�, Budimir, Hren, Vidakovi�, izašla na sam centar, a srednja linija, Horg, Pranji�, �irjak, Mlinarevi� bila na samoj ivici kaznenog prostora doma�ina, te tako, sa napada�ima Stani�em i Hozanovi�em, napravila pravu opsadu protivni�kog gola. Zato i nije �udno da je, samo 6 minuta poslije, vodstvo gostiju pove�ano na 0:2. Ponovno slijedi dobro odigrana akcija, iz zadnjeg reda, ponovno �irjak ima dobro oko, ubacuje u prazan prostor za Pranji�a, Pranji� se uspješno osloba�a dva protivni�ka igra�a i oštrim udarcem, iskosa, slijeva, pove�ava vodstvo Zagrebaša. S dva gola prednosti igra�i Zagreba mirno i sigurno kontroliraju igru te uz još par stvorenih prilika zadr�avaju stvorenu prednost do poluvremena.

U drugom dijelu, doma�ini uspijevaju preokrenuti igru i postaju �esti gosti pred vratima Cakalina. Bravuroznim obranama Cakalina, te velikom po�rtvovanoš�u cijele ekipe, a posebno obrambene linije, Zagrebaši uspijevaju zadr�ati prednost sve do 61. minute. Uslijedio je još jedan neugodan napad doma�ina, jedan vrlo jak udarac vratar Cakalin uspijeva odbiti u korner. Naba�enu loptu vratar Cakalin ne uspijeva potpuno kontrolirati te je završila u nogama napada�a FC Diepoldsau. Na mjestu se nalazi Oršoli�, uspijeva izbiti loptu, ali pritom je zaka�io i napada�a doma�ih, te sudac pokazuje na bijelu to�ku. Udarcem sa 11 metara FC Diepoldsau-Schmitter uspijeva smanjiti na 1:2. Nakon tog pogotka, igra�i Zagreba uspijevaju uspostaviti ravnote�u u igri, te se njihovi napada�i sve �eš�e pojavljuju ispred doma�eg vratara. U vrlo izglednim prilikama se nalaze Mari� i Hozanovi�, no ne uspijevaju svladati protivni�kog vratara. U 68. minuti, u lijepo proigranoj kombinaciji, Marko Pranji� izlazi sam pred vratara doma�ih, prolazi ga, a vratar ne vidi drugu mogu�nost da ga zaustavi, te ga ruši na ivici peterca. Sudac bez dvoumljenja pokazuje na bijelu to�ku, a siguran izvo�a� najstro�e kazne, Jasmin Hozanovi�, poga�a za 1:3. Do kraja utakmice mogla se vidjeti vrlo oštra borba te par lijepih proigravanja i s jedne i s druge strane, no rezultat je ostao nepromijenjen. Mom�ad HŠD Zagreb Arbon je i u šestom susretu ostala nepora�ena te se pribli�ila na samo jedan bod vode�em FC Widnau. Uz to, FC Widnau ima i dvije utakmice više odigrane.

Marijan Dreno, trener HŠD Zagreba

- Pravo zadovoljstvo je vidjeti ovako lijepu igru i nesebi�no zalaganje cijele mom�adi. Mnogi me pitaju što je razlog da smo proteklo prvenstvo završili na posljednjem mjestu, a sada se borimo za vrh. Ne mogu to to�no re�i - ekipa je ista, jedino smo se umnogome popravili u disciplini, nema nepotrebnih diskutiranja, prigovora sucima. Na svakoj utakmici imamo po 5-6 rezervi i to je, vjerojatno, klju� našeg uspjeha. Zalaganje igra�a na utakmicama je maksimalno, ne gleda se tko je napravio pogrešku, nego kako �e se ona ispraviti. Timski duh je ono što nas nosi. Nau�ili smo gubiti, a sad smo nau�ili i pobje�ivati i zajedništvo je ono što nas krasi, iskreno se nadam, do kraja - rije�i su trenera HŠD Zagreb Arbon, Marijana Drene.

A gdje je kraj? Ekipa HŠD Zagreb Arbon je sebi postavila za cilj vratiti se u sredinu tablice, nakon neuspjeha u prošloj sezoni. Sada, 2 kola prije kraja, nedostaje im samo 1 bod iz dva susreta, da zasjednu na vrh tablice, a 2 boda da osvoje naslov jesenjeg prvaka. No, poznavaju�i ovu mom�ad, uvjeren sam da �e se i�i na svih 6 bodova.

Ve� u subotu, 09. listopada, mom�ad Zagreba ima priliku osvojiti naslov jesenjeg prvaka. Protivnik nije nimalo lak, u goste dolazi ekipa FC Balzers, no uzdamo se u našu borbenost i istrajnost, kako je to naglasio i trener Marijan Dreno. Cilj je ve� premašen, nema se što izgubiti, mo�e se samo dobiti. A zašto ne dobiti i na sljede�oj utakmici?

U prvenstvu HŠD Zagreb Arbon se takmi�i pod imenom FC Arbon 05 b pa ih na prilo�enoj tablici mo�emo vidjeti trenutno na drugom mjestu:

9. FC Grabs-Gams Grp. 7  0  1  6    (3)    9 : 29    1

Ekipi HŠD Zagreb Arbon puno uspjeha i sportske sre�e �eli portal www.arhiva.croatia.ch i iskreno se nadamo da �e ve� u subotu osigurati titulu jesenjeg prvaka. Izvješ�e i s tog susreta mo�i �ete pogledati na našem portalu.