Dvorana: Magvassy Mihàly Sportcsarnok, Györ

Suci: Polidoros Anninos (Gr�ka), Eduard Mikaelyan (Armenija), Kalin Kinov (Bugarska)
UEFA delegat: Patrick Willemarck (Belgija)

FC Encamp:; Daniel Josep Bazan Navarro, Pedro Romero Aceituno, Jordi Ferreiro Toscano, Patrick Rodiguez Chalais, Alejandro Izquierdo Mangas, Oscar Monteagudo Do Pazo, Josep Angel Beltran Mir, Jose Antonio Martin Martinez, Oscar Neira Rodriguez, Renato Alexandre Mota Ribeiro, Manuel Vicente Lopez Vila, Ivan Monteagudo Do Pazo, Trener- Josep Antoni Bazan Paz

MNK Croatia 97 Appenzell: Ilija Krijan, Slavko Klari�, Meho Mujkanovi�, Miroslav Agati�, Tomislav Mijatovi�,  Nikolle Gashi, Danijel Agati�, Stif Gulan, Mato Šego, Danijel Kova�evi�, Patrik Drndi�, Dalibor Radusin, Dra�en Novoselac; Trener - Dragan Jurki�

Pogotke za FC Encamp postigli su: Mota Ribeiro (3), Jordi Ferreiro

Pogotke za Croatiu postigli su: Patrik Drndi� (2), Dalibor Radušin (2), Dra�en Novoselac (2), Nikolle Gashi (2), Stif Gulan (2), Danijel Agati�, Tomislav Mijatovi�

Tre�a-sre�a, ka�e se u narodu i tako se to i ostvarilo u nastupu MNK Croatia 97 u UEFA ligi šampiona. Protivnik, prvak Andore FC Encamp, nije imao nikakve šanse protiv razigranih igra�a Croatie. Iskreno, mogu biti i zadovoljni sa primljenih 12 pogodaka, jer barem 5-6 sto postotnih prilika igra�i Croatie nisu iskoristili.

Nakon nepune minute igre (57 sekundi) izuzetno raspolo�eni Patrik Drndi� odli�no upošljava Danijela Agati�a na drugoj stativi i Dani poga�a za 0:1. �etiri minute kasnije Dra�en Novoselac polazi iz svoje polovice, pronalazi slobodnog Gashija na desnoj strani, a Gashi odli�no upošljava Patrika Drndi�a na drugoj stativi te Patrik pove�ava na 0:2. U 11. minuti, nakon neopreznosti obrambenih igra�a Croatie, Mota Ribeiro silovitim udarcem sa oko 20 metara poga�a za 1:2. Minutu poslije Stif Gulan poga�a stativu, a udarci Dra�ena Novoselca, u 14. i 15. minuti, završavaju pored gola. U 16. minuti Patrik Drndi� iz auta pronalazi slobodnog Dalibora Radušina, koji udarcem iz okreta zabija za 1:3. U 22. minuti, u jednoj od rijetkih akcija FC Encampa, Ilija Krijan brani udarac Mota Ribeira, a na odbijenu loptu natr�ava Jordi Ferreiro i smanjuje na 2:3. Do 27. minute ostaju neiskorištene prilike Danijela Agati�a, Dra�ena Novoselca, Patrika Drndi�a i Nikolle Gashija, a onda Dalibor Radušin solo driblingom  prolazi skoro cijeli teren, izbija sam ispred vratara Navarra i poga�a za 2:4. Minutu poslije Gashi presijeca jedan napad FC Encampa, dodaje Stifu Gulanu, Stif uspješno vara vratara Navarra, nesebi�no upošljava Dra�ena Novoselca na drugoj stativi, a Dra�en sigurno poga�a za 2:5. U 29. minuti Dra�en Novoselac uspješno prolazi po lijevoj strani, vra�a za Gashija na ivicu kaznenog prostora, a Gashi udarcem iz prve efektno poga�a za 2:6, što je i rezultat prvog dijela susreta.

Kao što su završili prvo poluvrijeme, igra�i Croatie su napada�ki nastavili i u drugom dijelu. Samo nakon dvije minute nastavka Patrik Drndi� izvrsno upošljava Tomislava Mijatovi�a, a Tomi poga�a za 2:7. U 33. minuti Stif Gulan se odlu�uje na solo prodor, prolazi sve pa i vratara Navarra i pove�ava vodstvo Croatie na 2:8. U naredne dvije minute uslijedio je mali pad koncentracije igra�a Croatie, što koristi Mota Ribeiro i u 34. i 35. minuti posti�e dva pogotka te tako smanjuje na 4:8. Samo minutu poslije Gashi oduzima loptu napada�u Encampa, dodaje slobodnom Novoselcu, Novoselac mu vra�a, a Gashi jakim udarcem posti�e svoj drugi pogodak i pove�ava na 4:9. U 37. minuti Stif Gulan uspješno prolazi po desnoj strani, odli�no upošljava Patrika Drndi�a na desnoj, a Patrik efektno završava akciju pogotkom za 4:10. U istoj minuti uslijedila je i najljepša kombinacija na utakmici - Patrik Drndi� i Dra�en Novoselac duplim pasovima prolaze sve igra�e Encampa, izlaze sami pred vratara Navarra te sa 5-6 dodavanja potpuno dezorijentiraju vratara Encampa, koji više nije znao na koju stranu da pogleda. Njegovu agoniju završio je Dra�en Novoselac poga�aju�i za 4:11. To�ku na i stavio je Stif Gulan u 38. minuti oduzimaju�i loptu igra�ima Encampa, stuštio se prema vrataru Navarru, kojeg je la�njakom  poslao u jednu, a loptu u drugu stranu i postavio kona�an rezultat FC Encamp – MNK Croatia 97 Appenzell 4:12.

Nakon utakmice i radosti zbog visoke pobjede, osjetio se �al zbog nesretnog poraza protiv FC Helvècia i propuštenog drugog mjesta u skupini. U drugom susretu FC Györ je rezultatom 7:2 svladao engleskog prvaka i sa maksimalnim u�inkom osigurao prolaz u drugo kolo. Na kraju ovog prvog kruga poredak je bio sljede�i: