Dvorana: Magvassy Mihàly Sportcsarnok, Györ

Suci: Polidoros Anninos (Gr�ka), Eduard Mikaelyan (Armenija), Fernando Gutierrez (Špannjolska)
UEFA delegat: Patrick Willemarck (Belgija)

MNK Croatia 97 Appenzell: Ilija Krijan, Slavko Klari�, Meho Mujkanovi�, Miroslav Agati�, Tomislav Mijatovi�,  Nikolle Gashi, Danijel Agati�, Stif Gulan, Mato Šego, Danijel Kova�evi�, Patrik Drndi�, Dalibor Radusin, Dra�en Novoselac; Trener - Dragan Jurki�

Helvècia Futsal London: Cristiano Alexandre Dos Reis, Jhonata De Almeida Guimaraes, Bruno Osorio Lisboa, Ediel Alves De Oliveira, Willian Nunes Neubecker, Justin Dickinson, Eduardo De Almeida Cabreira Gomes, Bruno Abreu, Adriano Hoelzle De Moraes, Brett James O'Connor, Elizandro Lima, Leonardo Sampaio Cargmanani; Trener- Ronaldo Wilson Negrao

Pogotke za Croatiu postigli su: Patrik Drndi�, Stif Gulan

Pogotke za FC Helvècia postigli su: Bruno Osorio Lisboa, Eduardo De Almeida Cabreira Gomes, Ediel Alves De Oliveira

Koliko puta smo mogli �uti za pojam sportska sre�a? Vjerojatno nebrojeno mnogo. Upravo taj pojam, odnosno nedostatak sportske sre�e, je glavni razlog poraza Croatie u drugom susretu Lige šampiona.

Croatia je bila ta mom�ad koja je dominirala na terenu, diktirala tempo igre, ali pobjedu je izvojevala ekipa FC Helvècia London, kojoj je Fortuna ju�er bila naklonjena. Dovoljno govori podatak da su igra�i FC Helvècie u prvom dijelu susreta imali samo �etiri prilike, a postigli su dva pogotka. Sve do 9. minute rezultat je glasio 0:0, iako su igra�i Croatie imali par vrlo izglednih prilika, no nisu uspjeli svladati protivni�kog vratara. Udarce Drndi�a, Miroslava Agati�a i Gulana zaustavlja protivni�ki vratar ili vratnica, no mre�a se nije zatresla. U svom drugom prelasku na polovicu Croatie, igra�i Helvècie odli�no koriste i u 9. minuti Lisboa dovodi svoju mom�ad u vodstvo od 1:0. Igra�i Croatie nastavljaju s pritiskom na protivni�ku obranu, izgledne prilike imaju Kova�evi�, Gashi, Novoselac, Gulan, Drndi� i Danijel Agati�, no ne uspijevaju poravnati rezultat. U 17. minuti napokon je došlo do izjedna�enja: Patrik Drndi� uspješno prolazi po desnoj strani, odli�no proigrava Danijela Agati�a, koji puca iz prve, vratar uspijeva obraniti, a na odbijenu loptu natr�ava Patrik Drndi� i poga�a za 1:1. U posljednjim sekundama prvog dijela, nakon jednog kornera, stvorila se gu�va u kaznenom prostoru Croatie, a najbolje se snašao Gomes i doveo svoju mom�ad u vodstvo od 1:2.

I u drugom dijelu ista slika na terenu - Croatia kontrolira igru i neprekidno napada, nastoje�i do�i do ponovnog poravnanja. Nakon dvije neiskorištene prilike Novoselca, �iji udarci završavaju preko gola, igra�i londonske mom�adi uspijevaju presje�i jedan napad Croatie te dva napada�a izlaze pred vratara Krijana, a Alves Oliveira poga�a za 1:3 u 25. minuti. Dvije minute kasnije Meho Mujkanovi� izvrsno šutira, vratar uspijeva kratko odbiti do Tomislava Mijatovi�a, koji silovito šutira sa samo metar udaljenosti, ali vratar Dos Reis �udesno uspijeva sprije�iti smanjenje rezultata. U 29. minuti Gashi šutira sa oko 15 metara, ali poga�a samo pre�ku. U 31. minuti prvo Gulan, a potom i Novoselac, šutiraju pored gola. U 33. minuti Dra�en Novoselac oduzima loptu napada�u Helvècie, upošljava Patrika Drndi�a, koji oštro šutira, vratar Dos Reis uspijeva obraniti, a na odbijenu loptu natr�ava Stif Gulan i poga�a za 2:3. Croatia baca sve snage u napad i po svaku cijenu pokušava do�i do poravnanja, što otvara mogu�nosti protivniku za kontranapade, ali vratar Krijan ponovno pokazuje da se na njega uvijek mo�e ra�unati i bravuroznim obranama sprje�ava pove�anje rezultata. Na drugoj strani, napada�ima Croatie nikako ne uspijeva posti�i toliko �eljeni (i zaslu�eni) pogodak za poravnanje. U zadnjoj minuti trener Jurki� šalje i vratara Krijana u napad koji skoro posti�e pogodak za svoju mom�ad, ali na�alost njegov udarac odlazi pored vratnice te tako odlazi i posljednja prilika, barem za izjedna�enje, te igra�i Helvècie izlaze kao pobjednici iz ovog susreta.

U drugom susretu ekipa doma�ina, FC Eto je sa visokih 10:0 prosto razbila ekipu FC Encamp iz Andore, te zadr�ala prvo mjesto na tablici, zajedno sa ekipom FC Helvècie sa po 6 bodova. MNK Croatia 97 i FC Encamp su i dalje bez bodova na za�elju tablice.

U �etvrtak, 19.08.2010 u 17 sati u borbi za tre�e mjesto sastat �e se MNK Croatia 97 i FC Encamp, a u 19 sati pobjednika u skupini �e u me�usobnom susretu odlu�iti FC Eto i FC Helvècia.

Fotozapis

(kliknite na sliku da biste ju pove�ali - pa još jednom kliknite do pune veli�ine)

Iz Györ-a, Marinko Vidakovi�

PS (zm):

Nakon što sam Marinka Vidakovi�a, autora gornjeg izvještaja s utakmice, upitao znaju li da je trenutno i zagreba�ki NK Dinamo u Györu, gdje igra utakmicu 4. pretkola Europske lige protiv Gyora, Marinko mi je odgovorio da su u srijedu, dan uo�i utakmice, posjetili Dinamov trening, razgovarali i slikali se sa Zoranom Mami�em i Vahidom Halilhod�i�em i poslao mi link na kojem to mogu vidjeti:

Pod prilo�enim linkom pogledajte zadnje dvije od ukupno 13 fotografija, pod kojima piše:
Slikanje s malonogometašima Croatije iz Švicarske...