Dvorana: Magvassy Mihàly Sportcsarnok, Györ
Gledatelja: 900 - direktan TV prijenos na Sport 2 (Ma�arska TV)

Suci: Fernando Gutierrez (Španjolska), Polidoros Anninos (Gr�ka), Kalin Kinov (Bugarska)

Raba Eto FC Györ: Zoltan Balasz, Gabor Matkovics, Unger Miklos, Szabolcs Toth, Zsolt Gyurcsanyi, Tamas Lodi, Janos Madarasz, Willian Neris, Ion Al-Ioani, Akos Harnisch, Zoltan Dorth, Csaba Peczar, Antal Böcz, Fouad Amrani; Trener - Araujo Paco

MNK Croatia 97 Appenzell: Ilija Krijan, Slavko Klari�, Meho Mujkanovi�, Miroslav Agati�, Tomislav Mijatovi�,  Nikolle Gashi, Danijel Agati�,  Stif Gulan, Mato Šego, Danijel Kova�evi�, Patrik Drndi�, Dalibor Radusin, Dra�en Novoselac; Trener - Dragan Jurki�

Pogotke za FC Eto postigli su: Neris (3), Al-Ioani, Madarasz, Dorth

Pogotke za Croatiu postigli su: Dalibor Radušin, Stif Gulan, Mato Šego

U prvom susretu UEFA lige šampiona igra�i Croatie imali su jako te�ak zadatak. S jedne strane prvaci Ma�arske, ekipa Raba Eto FC Györ je imala vrlo bu�nu podršku dobro popunjene doma�e dvorane, a s druge strane, ekipa Eto FC Györ je sa�injena od profesionalnih igra�a.

Razlika se osjetila odmah na po�etku, te su doma�ini ve� nakon jedne minute uspjeli iskoristiti po�etnu tremu gostiju i iz kontranapada Madarasz zabija za 1:0. U 5. minuti slijede dvije vrlo izgledne prilike Gashija, ali ne biva precizan te oba udarca završavaju pored vratiju. U 7. minuti, nakon vrlo lijepo proigrane akcije, doma�ini preko Droth-a pove�avaju na 2:0. U 9. minuti Al-Ioani Jon efektnim lobom svladava vratara Krijana i pove�ava na 3:0. Kao da to nije bilo ve� dovoljno, u istoj minuti ponovno jedna izgubljena lopta u obrani Kova�evi�a, Madarasz upošljava slobodnog Nerisa, koji udarcem iz prve svladava nemo�nog vratara Krijana i pove�ava na 4:0. Igra�ima Croatie teško uspijeva nakon ovako visokog vodstva organizirati svoje redove, greške postaju sastavni dio igre, koje igra�i FC Eto nemilosrdno ka�njavaju. U 13. minuti Stif Gulan izlazi sam pred vratara doma�ina, no ne uspijeva ga svladati, a iz munjevite kontre Neris posti�e svoj drugi pogodak i pove�ava na vrlo visokih 5:0. No, i pored ovako visokog vodstva doma�ih, Croatia se ne predaje te u 17. minuti Mato Šego presijeca napad doma�ih, izvrsno upošljava slobodnog Dalibora Radušina, a Dalibor, oštrim udarcem iz prve, poga�a za 5:1, što je i rezultat prvog dijela susreta.

Me�u oko 900 gledatelja bilo je i naših navija�a – malo nas je, al' nas ima !!!

U pauzi, trener Jurki� hrabri svoje igra�e...

... svjestan �injenice da mom�ad koja po prvi puta nastupa na jednom ovakvom natjecanju, igra pod strahovito velikim pritiskom koji sprje�ava igra�e pokazati što znaju. U toj namjeri potpuno uspijeva te drugi dio susreta Croatia po�inje vrlo ofenzivno i potpuno preuzima igru. Odmah na po�etku stvaraju dvije-tri vrlo izgledne prilike, no ne uspijevaju svoju nadmo� okruniti pogotkom. Naprotiv, iz jedne kontre, Neris posti�e i svoj tre�i pogodak i pove�ava vodstvo doma�ih na, skoro nedosti�nih, 6:1. No, tek sada, igra�i Croatie kao da su se preporodili i po�inju sve ozbiljnije ugro�avati protivni�kog vratara. U 29. minuti, vrlo raspolo�eni Stif Gulan, oduzima loptu igra�ima FC Eto, silovito kre�e prema protivni�kim vratima, prebacuje na drugu stranu do Mate Šege, Šego oštro šutira, vratar doma�ih izvrsno reagira, a na odbijenu loptu ponovno natr�ava Stif Gulan i posti�e pogodak za 6:2. Doma�ini su prinu�eni da se konstantno brane, što rezultira i �estim prekršajima. Ve� u 31. minuti skupili su šest prekršaja u jednom poluvremenu, što se po pravilima Futsala ka�njava udarcem sa 10 metara. Siguran izvo�a� udarca, Mato Šego, smanjuje na 6:3. Doma�ini tra�e svoje prilike u kontranapadima, no vratar Krijan, bravuroznim obranama, odr�ava svoju ekipu u igri. Igra se sve više zaoštrava, što rezultira �utim kartonima za Drotha i Gulana, a u 38. minuti, nakon prekršaja na Gulanu, suci ponovno pokazuju na 10 metara. Ovaj puta Šego poga�a tik pored vratnice i ne uspijeva smanjiti rezultat. Minutu poslije doma�i prave i svoj osmi prekršaj (u prvom dijelu napravili su samo dva), a izvo�enju udarca pristupa stameni Dalibor Radušin. Vrlo jakim udarcem šalje vratara Balasza u lijevu, a loptu u desnu stranu, na�alost, pored gola. U zadnjim sekundama i doma�ini imaju izuzetno lijepu priliku, no vratar Ilija Krijan se još jednom isti�e odli�nom obranom, te susret završava rezultatom 6:3.

Trener MNK Croatie Dragan Jurki� i menad�er MNK Croatie Mladen Mari�

Ve� danas, u 17 sati, Croatia nastupa protiv prvaka Engleske, FC Helvècia London, ekipe koja je u prvom susretu, rezultatom 4:2, svladala prvaka Andore, FC Encamp. U taboru MNK Croatia 97 Appenzell, i pored poraza na startu, su vrlo optimisti�ni i nadaju se prvoj pobjedi svoje mom�adi na evropskoj sceni, a iskreno se nadamo da �e se to i ostvariti.