Dramati�no finale kupa:
BSC Chargers Baselland pobjednik

Prijateljska me�unarodna utakmica:
�vicarska nadigrala Italiju

Vrhunski doga�aj ovogodišnjeg GE Money Bank Beach Soccer Toura odr�an je u velikoj hali Glavnog kolodvora u Zürichu u petak i u subotu, 6. i 7. kolovoza. U petak je odigrano finale švicarskog kupa, a poslije toga prijateljska me�unarodnu utakmica Švicarska – Italija.

18:00 - 19:15

Finale kupa: BSC Havana Shots Aargau - BSC Chargers Baselland

20:00 - 22:00

Prijateljska me�unarodna utakmica: Švicarska - Italija

No neposredno prije finala kupa odigrana je i egzibicijska utakmica izme�u mom�adi prominentnih i mom�adi Mobiliara, koja je završila rezultatom 4:3 za prominentne, no s te utakmice nemamo fotozapis, jer je reporter portala stigao tek na finale kupa.

Finale švicarskog kupa u nogometu na pijesku (Beachsoccer) u velikoj hali Glavnog kolodvora u Zürichu: BSC Havana Shots Aargau - BSC Chargers Baselland.

Obje mom�adi u punom sastavu, svaka s po dva reprezentativca; Rodrigues i Spacca kod Havana Shots Aargau, a Lutz i Meier kod Chargers Baselland. Nakon dramati�ne utakmice, koja je u regularnom vremenu završila rezultatom 7:7, a nakon produ�etka od 3 minute 8:8, došlo je do izvo�enja penala... No pogledajmo tijek utakmice:

Ve� u 2. minuti Rodrigues vrlo efektno posti�e gol za 1-0 za Havana Shots. Kratko iza toga, s dva gola u 5. minuti Chargersi prelaze u vodstvo. Mom�adi su izjedna�ene i prva tre�ina završava s 3:3. U drugoj tre�ini ni�u se šansa za šansom, ali samo Samuel Lutz posti�e gol i Chargersi vode s 4:3. U zadnjoj tre�ini razvila se velika borba, što je oduševilo gledatelje koji su svojim navijanjem stvorili odli�an štimung. Igra je izjedna�ena i u regularnom vremenu završava rezultatom 7:7. Slijedi produ�etak od 3 minute. Minutu i 21 sekundu prije kraja produ�etka Havana Shots dolazi u vodstvo, a 7 sekundi prije kraja produ�etka Chargers iz dosu�enog penala izjedna�uju na kona�ni rezultat 8:8. Utakmica se mora riješiti pucanjem penala.
Golman Chargersa Roth brani penal Rodriguesa, a Meier iz svoga penala posti�e gol i donosi Chargersima kona�nu pobjedu od 9:8 i titulu pobjednika švicarskog kupa u nogometu na pijesku.

Telegram utakmice:
BSC Chargers Baselland - BSC Havana Shots Aargau 8:8 (3:3, 1:0, 3:4, 1:1).
Chargers pobjednik kupa rezultatom 1:0 iz penala
ShopVille-RailCity Zürich. - 1200 gledatelja.

Golovi za Havana Shots: Rodrigues (2., 28.), Strasser (7.), Spacca (12., 27., 30.), Hoppeler (35.), Furlan (38.).

Golovi za Chargers: Inauen (5.), Dahm (5., 7.), Lutz (22., 30.), Wittlin (27.), Meier (30.), Inauen (39.).

Sastav mom�adi:
BSC Chargers Baselland: Corpataux, Krattiger, Sailer, Meier, Dahm, Grossmann, Grollimund, Lutz, Wittlin, Roth, Inauen.

BSC Havana Shots Aargau: Hegi, Rodrigues, Ivcevic, Spaccarotella, Ott, Strasser, Iovanna, Trost, Moretto, Hoppeler, Furlan, von Wyl.

Fotozapis finala kupa
Fotoreport vom Cup Finale

U okviru GE Money Bank Beach Soccer Tour 2010 Švicarska je pobijedila Italiju sa 9:4. Šest golova zabio je Dejan Stankovi�

�etiri igra�a Švicarske odigrali su sat vremena prije utakmice s Italijom finale kupa, no unato� tome je Švicarska dominirala tijekom cijelog susreta s Italijom. Doduše i Italija je imala svoje šanse i vrlo atraktivna igra bila je u prvoj tre�ini izjedna�ena i završila minimalnim vodstvom Švicarske od 1:0. Golom nakon 15 sekundi za Italiju druga tre�ina po�inje izjedna�enjem rezultata, no do kraja druge tre�ine Švicarska povisuje rezultat na 6:2, a švicarski igra� Dejan Stankovi� posti�e svoj prvi hettrik. Drugim hettrikom Stankovi�a, koji s tim postaje najefikasniji strijelac utakmice, Švicarska u tre�oj tre�ini dolazi do kona�ne uvjerljive pobjede od 9:4.
Cijela utakmica bila je vrlo atraktivna s puno lijepih golova, što je za gledatelje bio pravi u�itak,  pravi Beach Soccer spektakl!

Švicarska - Italija 9:4 (1:0, 5:1, 3:2).
ShopVille-RailCity Zürich. - 1200 gledatelja (gledalište popunjeno do zadnjeg mjesta!)

Golovi za Švicarsku: Spaccarotella (3.), Stankovic (15., 20., 24., 26., 27., 34.), Schirinzi (17.), Rodrigues (20.)

Golovi za Italiju: Gori (13., 24., 36.), Longo (35.).

Švicarska: Jung, Lutz, K. Jäggy, Ziegler, Rodrigues, Leu, Spaccarotella, Stankovic, Meier, Schirinzi, V. Jäggy.

Italija: Del Mestre, Spina, Leghissa, Fumagalli, Marinai, Ramacciotti, Longo, Gori, Toffolo, Ietri.