HŠD Zagreb Arbon: Slavko Markovi�, Laszlo Kömlöi, Drago Horg, Ivo Anuši�, Stanko Cakalin, Drago Zori�,

FC Croatia 92 Chur: Slavko Kati�, Franjo Filipovi�, Ivica Jagustin, Anto Petri�, Jurica Brni�, Pero Juri�, Dragan Pranjeta,
Vinko Mandi�, Mario Djakovi�

Strijelci za FC Croatia 92 Chur: Anto Petri� (2), Pero Juri� (2), Ivica Jagustin (2), Ado An�eli�
Strijelac za HŠD Zagreb Arbon: Mladen Mari�

Sudac: Esad Zahirovi� - vrlo dobar

Po vrlo lijepom, kako bi nogometaši to rekli, idealnom vremenu za igru, odigran je u subotu  susret izme�u dviju mom�adi koje vrlo usko sura�uju, HŠD Zagreb Arbon i FC Croatia 92 Chur. Gosti iz Chura natje�u se u ligi seniora, a doma�ini u ligi veterana švicarskog nogometnog prvenstva. I jednima i drugima je ovo bila svojevrsna provjera pred skori nastavak prvenstva, a ujedno i izuzetna prilika za ugodno dru�enje. Naime, iako ve� dugi niz godina uspješno sura�uju, ova dva kluba su se po prvi puta sastali u igri jedanaest protiv jedanaest.

Nogometni dio je, skoro u potpunosti, pripao spremnijoj ekipi gostiju iz Chura.Vrlo lijepom i nadahnutom igrom, te vrlo uspješnim proigravanjima, ve� od samog po�etka su pokazali da �e dominirati igrom, a njihova pobjeda niti u jednom momentu nije dolazila u pitanje. Ve� u prvih 20 minuta igre postigli su prednost od 3:0, pogocima Petri�a, Juri�a i An�eli�a, što je uveliko demoraliziralo doma�e igra�e te su u nastavku mogli neoptere�eno plesti svoju mre�u oko vratara Cakalina. Igra�i Zagreba su osjetno bolje zaigrali u drugom dijelu prvog poluvremena, no bez prave završnice, tako da se na odmor otišlo s ve� navedenom prednoš�u gostiju od 3:0.

Trener HŠD Zagreba Marijan Dreno

U drugom dijelu doma�ini sve snage bacaju u napad, nastoje�i dosti�i prednost gostiju, ali time i slabe svoje zadnje redove, što brzi napada�i Croatie uspješno iskorištavaju. Ponovno se u listu strijelaca upisuju Petri� i Juri�, a sa svoja dva pogotka, Ivica Jagustin je ugasio sve nade doma�ina da bi mogli preokrenuti rezultat. Koliko - toliko u završnim minutima utakmice  �ast doma�ina spašava vrlo lijepim pogotkom Mladen Mari� te su doma�ini samo mogli �estitati boljoj i uspješnijoj mom�adi FC Croatia 92 Chur.

Grill majstor Miro Pili�i�

No, kao i svaki puta nakon ovakvih utakmica, bilo je dovoljno materijala za prepri�avanje u tzv. tre�em poluvremenu. Susretljivi doma�ini su ugostili svoje goste u klupskim prostorijama, gdje je za sve u�esnike bilo spremljeno vrlo ukusno pe�enje u re�iji Miroslava Pili�i�a, a susretljiva Katarina se pobrinula da nitko ne ostane �edan. Gostima se prigodnim rije�ima zahvalio kapetan ekipe Zagreba Marko Pranji�, a s druge strane, u ime gostiju na do�eku i gostoprimstvu se zahvalio kapetan Croatie 92 Pero Juri�. U kasnim popodnevnim satima  polako se rasula vesela dru�ina, svi prepuni lijepih dojmova sa, ali i izvan nogometnog terena, no svi suglasni u jednom - bilo je to jako lijepo i ugodno dru�enje i vrlo pozitivno iskustvo za obje mom�adi, te je opravdano o�ekivanje da �e ovi prijateljski susreti postati jedna vrlo lijepa tradicija.