NK Croatia u finalu hrvatskog kupa u �vicarskoj

Zürich: Stadion Juchhof 1, Gledatelja 80.

NK Croatia: Mladen �utuni�, Bruno Raji�, Mate Lubina, Ivan Drmi�, Vedran Zrno, Mario Spajic, Igor Pavlovi�, Mladen Kafadar (od 58. min. Jerkovi�), Petar Grgi�, Stipe Kelava (od 45 min. Mario Papi�), Danijel Komin.
Nedostaju: Stanislav Blazanovi�, Boris Raji�, Josip Krišto, Ante Vukadin, Danijel Peji�, Filip Pudi�, Sre�ko Pavlovi�, svi igra�i su ozlije�eni.
Trener: Robert �uri�, Pomo�ni trener: Robert Toni�

NK Adria Aarau: Miškovi�, Pa�ak, �ori�, J.Mari�, J.Juri�, A. Tomi�, �avara, Mari�, Lubina, D.An�i�, Tunji�, Jo�ak, Radi�, Iviši�.
Trener: Ante Šimi�

Sudac utakmice: Gisuseppe Frank, vrlo dobar
Delegat utakmice: Ante Buzar, NK Dinamo Schaffhausen

Pogotci za Croatiju: 1-0 Spaji� 35. min, 2-0 Spaji� 37. min., 3-0 Raji� Bruno 53. min, 4-0 Komin 64. min., 5-0 I. Pavlovi� 80. min., 6-0 Zrno 89. min.

Mario Spaji� sa dva pogotka pokrenuo golijadu NK Croatie
Polufinalnu utakmicu hrvatskog kupa NK Croatia je zapo�ela bez osam standardnih igra�a, koji su zbog ozljeda utakmicu gledali sa klupe. Ipak Croatia se i s drugom postavom igra�a  dobro suprotstavila ne baš bezopasnoj NK Adriji, koja je pokušavala probiti obrambeni zid NK Croatie, što im baš i nije �esto uspijevalo. NK Croatia je imala više prilika, ali ih je vratar Adrije uspješno branio. Obje ekipe su igrale �vrsto i sama utakmica je bila neizvjesna, jer nije bilo pogodaka. No u 35. minuti Mario Spaji� prolazi obranu Adrije i matira vratara Miškovi�a za 1:0. Dvije minute kasnije Spaji� ponovno puca na vrata i poga�a za 2:0. Do kraja prvog poluvremena ostaje rezultatska prednost NK Croatie.

Neprobojni obrambeni zid NK Croatie

U drugom dijelu se primje�uje nervoza Adrije, dok Croatia igra opušteno, ali ipak napada�ki. Nije se dugo �ekalo tre�i pogodak Croatie. Petar Grgi� dodaje loptu Bruni Raji�u, koji topovskim udarcem s 25 metara posti�e tre�i pogodak za NK Croatiu. Adria je pokušavala probijati obranu Croatie, ali im to nije polazilo za rukom, dok je s druge strane NK Croatia u 64. minuti povisila preko Danijela Komina na 4:0. Za Adriu nije više bilo puno nade, jer je Croatia bila spremnija i �vrš�a mom�ad, koja nije dozvolila da u petnaestak minuta izgubi tako veliku prednost. No Croatia nije stala na tom rezultatu ve� povisuje rezultat na 5:0 u 80. minuti utakmice. Pogodak je postigao Igor Pavlovi�, kapetan mom�adi Croatie. I kada se o�ekivalo da NK Croatia, zadovoljna postignutim, utakmicu privede mirno kraju, pred sam kraj utakmice, u 89. minuti Vedran Zrno matira vratara Adrie za kona�nih 6:0.

Ovom velikom pobjedom NK Croatia se zaslu�eno plasirala u finale hrvatskog kupa.