HŠD Croatia Balgach: An�elko Vidakovi�, Marko Andrijevi�, Anton Vuleti�, Miroslav Pili�i�, Marko Tomaši�, Marko (Ma�i) Zeba, Marko (Drago) Zeba, Ivan Prli�, Marko Jeluši�, Boris Biki�, Vladimir Bakari�, Mato Jeluši�, Marko Mari�, Ivan Gaši�

HŠD Zagreb Arbon: Stanko Cakalin, Ivo Anuši�, Tamas Bogner, Laszlo Kömlöi, Zvonko Oršoli�, Mijo Hren, Marko Pranji�, Slavko Markovi�, Marinko Vidakovi�, Jasmin Hozanovi�, Mladen Mari�, Ignacije Dreno, Peša Peji�, Esad Zahirovi�, Drago Horg, Dragan Stani�, Drago Zori�

Strijelci za HŠD Croatia Balgach: Boris Biki�, Marko (Drago) Zeba
Strijelci za HŠD Zagreb Arbon: Marko Pranji�, Tamas Bogner, Ignacije Dreno

Prošlogodišnji prijateljski susret dugo je ostao u sje�anju, pogotovo igra�ima Croatie Balgach, kojima je to bio prvi izlazak na veliki teren. Iako su taj susret izgubili rezultatom 3:2, igra�i Crotie nisu uop�e bili nezadovoljni - nisu o�ekivali da �e mo�i parirati favoriziranoj mom�adi Zagreba, koja se ve� dugo natje�e u švicarskom prvenstvu i bili su prezadovoljni svojim nastupom. Vrijednim treninzima dugo su se pripremali za uzvratni susret, a rezultati koje su ostvarili na malonogometnim turnirima, dodatno su im poja�ali samopouzdanje. Mom�ad Zagreba je pristigla sa 17 igra�a i ve� time pokazala da ovu pripremnu utakmicu shva�aju više nego ozbiljno.

Croatia zapo�inje susret vrlo anga�irano, te izrazitom upornoš�u i vrlo discipliniranom igrom preuzima inicijativu na terenu i primorava goste da se brane. Doma�ini stvaraju par vrlo izglednih prilika, a s druge strane obrambeni red potpuno neutralizira protivni�ke napada�e. Vrlo domišljatom igrom i, zaista, lijepim potezima, posebno se istakao Marko (Drago) Zeba, koji je u tandemu sa Ivanom Prli�em potpuno gospodario sredinom terena. Zadnja linija, Marko Tomaši� - Miroslav Pili�i� - Antun Vuleti� - Marko Andrijevi� predstavljala je neriješivu enigmu za igra�e Zagreba. U 19. minuti napori Croatie okrunjeni su i pogotkom. Marko Jeluši� odli�no upošljava razigranog Marka (Dragu) Zebu, Drago se driblingom osloba�a svojih �uvara, njegov udarac vratar Cakalin brani, a na odbijenu loptu nalije�e Boris Biki� te poga�a za 1:0. Još par izglednih prilika stvorili su igra�i Croatie u prvom dijelu, no nisu uspjeli pove�ati prednost. Na drugoj strani odli�nim obranama se istakao vratar An�elko Vidakovi� te se na odmor otišlo s minimalnom prednoš�u doma�ina.

U drugi dio ekipe ulaze sa mnoštvom izmjena, a igra se polako izjedna�ava. Više prilika stvaraju igra�i Zagreba, no vratar Vidakovi� pokazuje zavidnu spremnost i sa par vrlo lijepih parada odr�ava svoju mom�ad u prednosti. U 50. minuti ponovno na scenu stupa trojac Marko Jeluši� - Marko (Drago) Zeba - Boris Biki�, a lijepo proigranu akciju, neobranjivim udarcem s ivice kaznenog prostora, efektno završava Marko (Drago) Zeba i pove�ava na 2:0. Malo euforija, malo neiskustvo, malo umor, u�inili su da Croatia tu prednost ne sa�uva do kraja. Igra�e Zagreba nije pokolebala �injenica što doma�ini vode sa 2:0 i postali su �esti gosti pred vratarom Vidakovi�em. Stameni Stani� par puta je odli�no probio po desnoj strani i upošljavao svoje suigra�e, tako i u 55. minuti oštro ubacuje u peterac doma�ina, vratar Vidakovi� uspijeva kratko odbiti, na odbijenu loptu natr�ava Horg, a vratar Vidakovi� ga nepropisno zaustavlja, te sudac Janoševi� pokazuje na bijelu to�ku. Siguran i precizan izvo�a� najstro�e kazne je kapetan mom�adi HŠD Zagreb Arbon, Marko Pranji�. U 68. minuti obrambeni igra�i Croatie prave prekršaj na ivici kaznenog prostora, a slobodni udarac izvodi Tamas Bogner. Bogner prebacuje kompletan �ivi zid i poga�a sami lijevi gornji kut i poravnava rezultat. Taj potez je izmamio �ak i aplauze vrlo fer i korektne doma�e publike. Pet minuta prije kraja ponovno je slobodan udarac za mom�ad Zagreba na oko 20 metara od Croatijinih vrata, slijedi kratko dodavanje na lijevi bok do Ignacija Drene, a Dreno upu�uje visoku loptu prema protivni�kim vratima. Iako je to bilo više nabacivanje, nego udarac na gol, lopta vara i vratara Vidakovi�a i završava u mre�i doma�ina, a Ignacije Dreno time osigurava pobjedu svojoj mom�adi, u, naizgled, izgubljenoj utakmici. Mom�ad Zagreba je tako pobijedila i u uzvratnom susretu a doma�inima ostaje da �ale za izgubljenim prilikama i nesa�uvanom prednoš�u od dva gola razlike. No, i ovaj put se potvrdila ona stara izreka da utakmica traje do zadnjeg su�evog zvi�duka i da je lopta okrugla. Ali i ovi tijesni rezultati govore da se doma�ini nemaju �ega stidjeti, da su se igraju�i protiv igra�a koji imaju stotine utakmica u nogama dostojno prezentirali i da postaju jedna respektabilna ekipa.

Poslije utakmice, srda�ni doma�ini su za svoje goste priredili ru�ak u klupskim prostorijama, a ugodno dru�enje se nastavilo do ve�ernjih sati. Da �e se ovi susreti nastaviti, više nema nikakve sumnje, a tko �e pobijediti u sljede�em ogledu ovih prijateljskih mom�adi, vrlo je neizvjesno - no izvjesno je da �e prijateljska suradnja vrlo dugo potrajati.