MNK Croatia 97 Appenzell Schweizer Futsal Champion,
prvak �vicarske u dvoranskom nogometu

MNK Croatia 97 Appenzell postala je ju�er, u nedjelju 21. velja�e, prvak Švicarske NLA u dvoranskom nogometu Futsal. U finalnoj utakmici pobijedili su klub FC Geneva 1 rezultatom 7 : 6.

U prilogu donosimo prvi dio fotozapisa, 16 fotografija koje je snimio Miro Grabovac, no prije toga nekoliko rije�i:

Portal je na toj va�noj utakmici imao dva reportera; Marinka Vidakovi�a i Miru Grabovca. Dogovoreno je da �e Marinko napisati izvještaj s utakmice, a obojica �e snimati tijek utakmice, navijanje gledatelja i sve interesantno u vezi s tom finalnom utakmicom, uklju�uju�i i proslavu pobjede i osvajanja prvenstva, �emu smo se svi nadali i u što smo vjerovali.

Oko 17 sati, misle�i da je utakmica ve� gotova i da se zna tko je pobijedio, nazovem Miru koji je bio na tekmi da saznam kako je sve prošlo, no od zaglušne buke urnebesnog navijanja jedva da sam razumio  koju rije�, a Miro je imao još manje šansu �uti što ga pitam. Ipak sam uspio �uti da utakmica traje još 4 minute, ali nisam �uo koji je rezultat. Linija se na to prekinula, da bi me odmah iza toga Miro nazvao i rekao neka ostanem na telefonu i odslušam zadnje �etiri minute, kad ve� ne mogu gledati.

Bile su to duga�ke 4 minute neizvjesnosti, ustvari znatno du�e od 4 minute, jer se kod svakog prekida, kada lopta ode izvan ozna�enog terena, vrijeme zaustavljalo i radilo se o 4 minute �iste igre, a do kraja utakmice je bilo znatno du�e.

Rezultat nisam znao, �uo sam urnebesnu buku, trube su trubile kao na nekim utakmicama Europskog ili Svjetskog prvenstva u rukometu, a onda sam razaznao skandiranje „Ho�emo pobjedu, ho�emo pobjedu...“, a zatim i pjesmu „Zovi, samo zovi...“. Zaklju�io sam da u dvorani ima puno više hrvatskih nego protivni�kih navija�a, a po onom „Ho�emo pobjedu, ho�emo pobjedu...“ i da je rezultat o�ito ili neriješen, ili tijesno u plusu ili minusu. No �ulo se s vremena na vrijeme i prodorno zvi�danje, što me je zabrinjavalo, da su mo�da protivnici došli u vodstvo i da pobje�uju. Na kraju zaglušna buka gledatelja i jedva sam razumio Mirin glas: „Pobijedili smo!!!“ – Kasnije sam saznao i rezultat !!!

Nikada više ne bih �elio pratiti prijenos utakmice preko telefona, ne zato što mi je još sat vremena od toga „zvonilo“ u uhu na kojem sam prislonio telefon, nego i zato što me je to jako podsje�alo na radio prijenose iz mladosti, kada još nije bilo televizije i kada smo po ja�ini zvu�ne kulise morali procjenjivati gdje se nalazi lopta, je li opasno za naše ili nije, no tada nam je bar radiokomentator pomogao svojim prijenosom i komentarima stišavati uzbu�enje – a toga ovdje nije bilo.