MNK Croatia 97 Appenzell startala pobjedom

MNK Croatia 97: Ilija Krijan, Meho Mujkanovi�, Nikolle Gashi, Stif Gulan , Tomislav Mijatovi�, Miroslav Agati� (C), Ivan Katavi�, Mato Šego, Danijel Agati�

Futsal Team Dinamo: Darko Goran�i�, Goran Petrovi� (C), Vlado Markovi�, Daniel Markovi�, Elvis Juri�, Zlatko Luji�, Raphael Pelugi, Amet Ameti, Felipe Gmür, Dejan Rakiti�

Strijelci za Croatiu: Mato Šego (5), Stif Gulan (3), Miroslav Agati� (3), Ivan Katavi� (1), Tomislav Mijatovi� (1)

Strijelci za Dinamo: Goran Petrovi� (4), Daniel Markovi� (1), Dejan Rakiti� (1)

Svoju drugu sezonu u prvenstvu švicarske Nationallige A, nogometaši MNK Croatia 97 nisu mogli bolje po�eti. Pred svojom publikom slavili su pobjedu od 13:6, protiv tako�er hrvatske mom�adi, Futsal Team Dinamo.

Brojna publika u dvorani imala je priliku vidjeti �ak 19 golova, u 40 minuta �iste igre, a Croatia je, ve� nakon prvog kola zasjela na �elo tablice najvišeg ranga natjecanja u Švicarskoj. Naravno, to je tek po�etak prvenstva, ali se iskreno nadamo da �e Croatia dugo ostati na toj poziciji.

Obje mom�adi su po�ele susret vrlo anga�irano, a ve� u prvoj minuti, Šego sjajno proigrava M. Agati�a, koji dovodi svoju mom�ad u vodstvo od 1:0. U 2. minuti, Šego izvodi slobodan udarac sa nekih desetak metara lijevo iskosa, te nalazi dobro pozicioniranog M. Agati�a, te rezultat glasi 2:0 za Croatiu. U 5. minuti susreta Katavi� proigrava Šegu, Šego Gulana, a Gulan poga�a za 3:0. U 7. minuti, nakon pogreške u obrani Croatie, lopte se dokopava kapetan gostiju, Petrovi�, te posti�e prvi pogodak za gostuju�u ekipu. U istoj minuti slijedi izvrstan solo prodor stasitog Katavi�a, koji  silovitim udarcem sa oko 10 metara poga�a za 4:1. U 11. minuti igra�i Dinama prave 6. prekršaj, što se po pravilniku ka�njava penalom sa 10 metara. Izvo�enju udarca pristupa Mijatovi�, ali Goran�i� izvrsno parira pa rezultat ostaje nepromijenjen.U 13. minuti ponovno prekršaj gostiju, a sa 10 metara je uspješan Šego te pove�ava na 5:1. Minutu poslije isti igra� je ponovno uspješan sa 10 metara i rezultat se pove�ava na 6:1. U 15. minuti igra�i Dinama prave 9. prekršaj, a neumoljivi Šego je ponovno siguran te pove�ava na 7:1. Samo što su igra�i Dinama poveli loptu s  centra, Katavi� presijeca njihov napad, prodire do peterca te upošljava pristiglog Mijatovi�a, a Mijatovi� poga�a za 8:1. U 16. minuti u izvrsnoj poziciji se nalazi Luji�, njegov udarac Krijan uspijeva obraniti, ali odbija samo do Petrovi�a, koji smanjuje na 8:2. Do kraja prvog dijela, Katavi�, sa 10 metara, poga�a stativu, a udarac Pflugija Krijan brani, te se na odmor odlazi rezultatom 8:2.

U tre�oj minuti nastavka, Petrovi� odli�no prolazi po desnoj strani te neobranjivo šutira za 8:3. U 26. doma�ini uzvra�aju, akcijom koju po�inje Šego, preko Katavi�a, a za 9:3 poga�a Gulan. Minutu poslije, Petrovi� izvrsno proigrava Rakiti�a na desnoj strani, a Rakiti� smanjuje na 9:4. U 29. minuti, po mišljenju mnogih, najbolji igra� susreta, Mato Šego, solo prodorom izbacuje protivni�ku odbranu iz igre te odmjerenim udarcem po �etvrti put se upisuje u listu strijelaca i poga�a za 10:4. Tri minute poslije, Gulan proigrava Šegu, Šego Miroslava Agati�a, a Agati� poga�a za 11:4. U 33. minuti najljepšu akciju utakmice pogotkom je okrunio Stif Gulan. Naime, oko sredine terena, Gulan spretno, probacivanjem kroz noge, vara svog �uvara, odigrava dupli pas sa Katavi�em i efektno poga�a za 12:4. Minutu poslije gosti ponovno sti�u do 6. prekršaja, a  udarac Mijatovi�a sa 10 metara, odlazi visoko preko vratnice. U 37. minuti Danijel Agati� gubi loptu na sredini terena,a tu priliku koristi Daniel Markovi� te poga�a za 12:5. Minutu prije kraja, Mijatovi� odli�no upošljava Šegu koji posti�e i svoj peti pogodak na utakmici te pove�ava vodstvo doma�ina na nedosti�nih 13:5. U zadnjoj minuti susreta kao izvo�a� kaznenog udarca okušava se i vratar Krijan, no njegov udarac odlazi pored gola. Neposredno nakon toga kapetan Dinama, Petrovi�, posti�e svoj 4. pogodak i postavlja kona�ni rezultat susreta; Croatia-Dinamo 13:6.

• Ako je suditi po prvom susretu, onda �e nam ova sezona biti dobra. Prošle godine smo imali dobijenu utakmicu, ali smo je prokockali i izgubili te nam je to obilje�ilo cijelu sezonu. Ove godine smo se izvrsno pripremili, dobro smo pokriveni na svim pozicijama, i mislim da nije nerealno da o�ekujemo plasman u gornjem dijelu tablice. No, za taj cilj moramo još puno i naporno raditi. Ve� u sljede�em kolu nas �eka vrlo jaka ekipa FC Schaffhausena, a potom FC Basel i mislim da �e se puno toga iskristalizirati nakon te dvije utakmice - istakao je Dragan Jurki�, trener MNK Croatie 97 Appenzell.

Nakon vrlo dobre predstave u Appenzellu, trener Croatie ima pravo biti optimist i nadamo se da �e Croatia i ostvariti svoj cilj.

Istog dana u dvorani Wühre u Appenzellu, u okviru prvog kola švicarske Nationallige A, odigrane su 4 utakmice prema slijede�em PROGRAMU, a osim timova MNK Croatia 97 i Futsal Team Dinamo nastupile su i slijede�e ekipe (abecednim redom):