H�D Zagreb Arbon -FC Flawil 1:1 (Veterani)

Subota, 10.10.09, 13:00 sati
Igralište Stacherholz, Arbon, Platz 1. Gledatelja 30.

HŠD Zagreb Arbon: Stanko Cakalin, Zvonko Oršoli�, Tamas Bogner, Jozo Budimir, Remo Slappritzi, Ignacije Dreno, Drago Zori�, Marko Pranji�, Marinko Vidakovi�, Mladen Mari�, Dragan Stani�, Ivo Saki�, Jasmin Hozanovi�, Mijo Hren

Strijelac za HŠD Zagreb: Jasmin Hozanovi�

U predzadnjem kolu jesenjeg dijela prvenstva nogometaši Zagreba su, po kišovitom vremenu, na svom terenu do�ekali ekipu FC Flawila. Kiša, koja nije prestajala cijelo prvo poluvrijeme, umnogome je doprinijela nepovezanoj i slaboj igri i jedne i druge mom�adi. Iako, mora se priznati, gosti su se puno bolje snašli, te lagano preuzimali inicijativu na terenu. Prvu pravu priliku stvorili su gosti iz Flawila ve� u drugoj minuti susreta, ali je vratar Cakalin bio na visini zadatka. Obrambeni igra�i Zagreba su imali ve�ih poteško�a iznesti loptu sa svoje polovice, što je pogodovalo za kontranapade protivnika. U par navrata su i doma�ini ozbiljno zaprijetili, no pokušaji Pranji�a, Stani�a, Mari�a i Vidakovi�a su završavali udarcima pored ili preko protivni�kog gola. I upravo, u trenucima kada su se igra�i Zagreba uspjeli osloboditi protivni�kog pritiska, pao je gol, ali za Flawil. Pogotku je prethodila jedna izgubljena lopta na sredini terena, u trenutku kada su igra�i Zagreba bili u napadu, te igra�i Flawila izvode brz kontranapad sa �etvoricom igra�a, protiv oslabljene obrambene linije. U gu�vi koja se stvorila u petercu vratar Cakalin je uspio obraniti prvi udarac, ali zbog udarca u le�a nije uspio zadr�ati loptu, koja se dokotrljala do protivni�kog napada�a te igra� Flawila nije imao nikakvih problema pogoditi praznu mre�u. Sudac je prvo svirao prekršaj nad vratarom, da bi, nakon protesta protivnika, dosudio pogodak. Protesti igra�a Zagreba nisu urodili plodom, ali je zato vratar Cakalin, zbog ozljede, morao napustiti igru. Umjesto njega na vrata je stao obrambeni igra� Tomas Bogner, a u igru je ušao Ivo Saki�. Izlaskom vratara i odlaskom Bognera na gol, ekipa Zagreba se morala nanovo orijentirati i pregrupirati svoje redove te do kraja prvog dijela  nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti protivni�kog vratara. Rezultatom 0:1 se otišlo na odmor.

U drugom dijelu u igru ulazi napada� Jasmin Hozanovi�, umjesto brani�a Joze Budimira, te slijedi ponovno pregrupiranje igra�a Zagreba. S tri napada�a, Mari�em, Stani�em i Hozanovi�em, napad Zagreba je postao puno opasniji, ali je to ostavljalo i puno prostora protivni�kim napada�ima te obrana Zagreba ima pune ruke posla, ali izuzetnom borbenoš�u i zalaganjem obrana Zagreba uspijeva sa�uvati svoju mre�u. U 10. minuti drugog dijela Mladen Mari� ustupa mjesto Miji Hrenu, koji poja�ava srednji red, a napada�ima Hozanovi�u i Stani�u se iz pozadine priklju�uje Pranji�. U 65. minuti Stani� se uspješno osloba�a svojih �uvara te s nekih 10 metara, desno iskosa, šalje loptu u suprotni kut. Akciju odli�no prati Hozanovi� te loptu koja je ve� išla u gol šalje u nebranjenu mre�u. Sudac pokazuje na zale�e i poništava pogodak. U zadnjih deset minuta slijedi prava opsada protivni�kog gola, u lijepim prilikama se nalaze Stani�, Hozanovi� i Pranji�, no lopta ne nalazi put u mre�u. I onda, pet minuta prije kraja, Ignac Dreno udarcem iz kuta izvrsno pronalazi Jasmina Hozanovi�a na drugoj vratnici, a Hozanovi� efektnim udarcem glavom poga�a za 1:1, što je i kona�ni ishod susreta.

Mijo Hren, igra�-trener mom�adi HŠD Zagreb Arbon

-Rezultatom sam, na kraju, zadovoljan. Nismo baš nešto dobro odigrali. Netko �e re�i da je to bilo zbog kiše, no ja ka�em; kiša je padala i protivnicima, a ne samo nama. Sigurno je velikog utjecaja imao i rani izlazak vratara Cakalina, uslovljen povredom, te nam je trebalo dosta vremena da ponovno na�emo svoju igru. Probao sam i sa tri napada�a, no vidio sam da je velika opasnost da protivnik i povisi vodstvo, pa sam odustao od te ideje. Mogli smo i pobijediti, ali nam je sudac poništio pogodak. Nisam siguran je li bilo zale�e, a Jasmin nije znao da ga protivni�ki igra�i ne prate, ina�e ne bi dirao loptu. Peh, što drugo re�i, ali i bod je vrlo va�an - izjavio je poslije susreta Mijo Hren, igra�-trener mom�adi Zagreba.

Slo�na ekipa, kako na terenu, tako i za stolom

Nakon utakmice, igra�i Zagreba su se preselili u klupske prostorije, gdje su im „majstori od ku�ine“, Marijan Dreno, Jozo Budimir i Ivo Saki�, priredili vrlo ukusan ru�ak s pe�enjem ispod peke te se, uz pivo, još dugo prepri�avalo o prilikama i neprilikama s protekle utakmice.