H�D Zagreb Arbon - FC Uzwil-Henau 3:1 (Veterani)

HŠD Zagreb Arbon: Marko Pranji�, Remo Schlappritzi, Drago Stani�, Stanko Cakalin, Semsi Morgül, Marinko Vidakovi�, Boro Janoševi�, Mijo Hren, Laszlo Kömlöi, Tamas Bogner, Ignacije Dreno, Zvonko Oršoli�, Mladen Mari�, Ivo Anuši�

Strijelci za HŠD Zagreb: Marko Pranji� (2), Drago Stani�

HŠD Zagreb Arbon

FC Uzwil-Henau

U petom kolu, ekipa Zagreba je u subotu do�ekala drugoplasiranu ekipu na tablici, mom�ad Uzwil-Henau. Lijepo jesensko popodne potpuno je pogodovalo za lijepu nogometnu predstavu na igralištu sportskog centra Stacherholz. Ve� od samog po�etka igra�i Zagreba preuzimaju inicijativu na terenu, jasno pokazuju�i da respektiraju protivnika, ali da su na teren izašli riješeni da osvoje sva tri boda. U drugoj minuti susreta Mari� i Pranji� odli�no proigravaju zadnji red protivnika, Pranji� odli�no šutira, ali protivni�ki vratar izvrsno parira. Tri minute poslije, u lijepoj poziciji se nalazi Schlapprati, a njegov udarac završava tik pored vratnice. U 10. minuti Oršoli� oduzima loptu protivni�kom napada�u te pronalazi Mari�a, duboko u protivni�koj polovici, Mari� nesebi�no upošljava Pranji�a, a Pranji� preciznim udarcem, sa nekih 16 metara posti�e vode�i pogodak za doma�ine. Pet minuta poslije, isti igra�, ponovno dolazi u izglednu situaciju, no vratar Uzwila uspijeva zaustaviti njegov udarac. U narednih pet minuta i gosti stvaraju par izglednih prilika, ali odbrana Zagreba dobro obavlja svoj posao, te rezultat ostaje nepromijenjen. Iz prvog dijela još se mogu zabilje�iti prilike Mari�a i Pranji�a, no na odmor se odlazi sa minimalnom prednoš�u Zagreba od 1:0.

Sudac Rudolf Gasser

Kao što su po�eli prvo poluvrijeme, igra�i Zagreba su nastavili i u drugom - ofenzivno i napada�ki, te je samo bilo pitanje trenutka kada �e rezultat biti pove�an. U 52. minuti Stani� vrlo lijepo ubacuje loptu u protivni�ki peterac, ali se Vidakovi� ne snalazi najbolje i propušta priliku da pove�a vodstvo. U 55. minuti Pranji� izvodi udarac iz kuta, a Bogner glavom poga�a vratnicu. U 57. minuti Pranji� uspješno prodire po lijevoj strani do same ivice peterca, ali odbrambeni igra�i Uzwila uspijevaju skrenuti njegov udarac u korner. Nakon ubacivanja iz kuta, i gu�ve u kaznenom prostoru, lopte se dokopava Vidakovi�, no njegov udarac, sa desetak metara, završava iznad vratnice. Slijedi period od desetak minuta, kada gosti preuzimaju inicijativu i stvaraju vrlo izgledne prilike za poravnanje. U 60. minuti, nakon ubacivanja iz kuta, napada� Uzwila poga�a vratnicu, a na odbijenu loptu natr�ava njegov suigra� i poga�a desni gornji kut Zagrebovog gola i poravnava rezultat na 1:1. Nepune dvije minute nakon tog pogotka Morgül izvodi slobodan udarac, na oko 25 metara od protivni�kog gola, ubacuje poluvisoku loptu u protivni�ki peterac , vratar Uzwila uspije kratko odbiti, ali samo do Pranji�a, koji udarcem pod pre�ku ponovno dovodi Zagreb u vodstvo od 2:1. U 65. minuti, vratar Cakalin uspijeva obraniti vrlo jak udarac, lopta ponovo dolazi do igra�a Uzwila, koji lobuje Cakalina, a na samoj ivici gola Bogner igra rukom, te vratar Gasser pokazuje na bijelu to�ku. I kada su svi o�ekivali poravnanje rezultata, vratar Cakalin, izvrsnom paradom, skre�e loptu u korner i ostavlja svoju ekipu u vodstvu. Tri minute poslije, nakon jednog prekršaja, na oko 30 metara od gola Zagreba, na izvo�enje slobodnog udarca se odlu�uje vratar Uzwila, te ubacuje loptu u šesnaesterac, prema svojim napada�ima. No, loptu uspijeva osvojiti Stani�, te kre�e u protivnapad. Vide�i da je vratar Uzwila daleko od svog gola, odlu�uje se na udarac sa, otprilike, polovice terena i precizno poga�a za kona�nih 3:1.

Drago Stani�, veznjak Zagreba

-Ovo mi je najdra�i pogodak koji sam postigao. Nisam bio siguran ho�u li uspjeti pogoditi s te daljine, te ho�e li protivni�ki vratar uspjeti sti�i da se vrati. Sve je ispalo dobro. Samo par minuta prije toga, vratar Cakalin je izvrsnom paradom sa�uvao naše vodstvo, a ja sam, eto, uspio i pove�ati na 3:1, što je i kona�no slomilo protivnika. Moram ista�i da je cijela ekipa nastupila vrlo slo�no i po�rtvovano i tako smo uspjeli pobijediti protivnika koji bolje kotira od nas. Marko je postigao dva gola, ja jedan, Stane obranio jedan zlata vrijedan, a što je najbitnije, HŠD Zagreb Arbon je osvojio tri boda - izjavio je, nakon susreta, stasiti Drago Stani�, veznjak Zagreba.

Ovom pobjedom Zagreb se definitivno uklju�io u borbu za naslov jesenskog prvaka. Trenutno mom�ad Zagreba zauzima 4. poziciju na tablici, sa tri boda zaostatka iza vode�eg Wattwila, te 2 boda iza Uzwila i 1 bod iza Bütschwila. Treba naglasiti da Uzwil ima dvije, a Bütschwil jednu, utakmicu više odigranu. Bez obzira na sve, u naredne tri utakmice, prije zimske pauze, Zagreb treba u�i maksimalno koncentrirano, a ako zalaganje igra�a bude ovako kao što je to bilo na subotnjoj utakmici, uspjeh sigurno ne�e izostati.