HNK Mladost Domaljevac - HŠD Zagreb Arbon 8:3 (Veterani)

Stadion Domaljevac, Domaljevac. Gledatelja 40.

HŠD Zagreb Arbon: Marijan Dreno, Jasmin Hozanovi�, Drago Zori�, Josip Reke�e, Ivo Krišti�-Rox, Mata Koza, Boro Janoševi�, Marojevi�, Anto Voni�, Ivo Saki�, B.Filipovi�, Ilija Bek�evi�, Fra Ivo, Mijo Hren, Zvonko Oršoli�, Marko Pranji�, Mladen Mari�, Ignacije Dreno, Josip �upari�, Pejo Peji�-Peša, Marinko Vidakovi�

Strijelci za HŠD Zagreb Arbon: Marko Pranji�, Josip �upari�, Ivo Krišti�-Rox

HNK Mladost Domaljevac

Zadnjeg dana turneje ekipa HŠD Zagreb iz Arbona se ponovno našla u Domaljevcu, igra�i su predali sobe u hotelu Pauk, te se ponovno uputili u obilazak Orašja, gdje je Pejo Peji�-Peša odveo kompletnu ekipu na �evape te na pi�e na brod-restoran gdje smo imali priliku susresti se s trenutno najpopularnijm hrvatskim glumcem Ivom Gregurevi�em, koji je rado pristao na zajedni�ku fotografiju sa ekipom HŠD Zagreb Arbon, te po�elio puno sre�e u susretu s doma�om Mladosti. U 16.30 sati ekipa se našla na stadionu Domaljevca te se po�elo s pripremama za utakmicu.

Ekipa HŠD Zagreb Arbon s Ivom Gregurevi�em

Bolji po�etak imali su gosti iz Švicarske, potpuno su kontrolirali igru, no u 16. minuti jedan vrlo oštar udarac napada�a Mladosti s ivice šesnaesterca završava udarcem u gredu, a lopta se nesretno odbija direktno u potiljak vratara Reke�e i završava u mre�i te doma�ini dolaze u vodstvo od 1:0. Tri minute kasnije �upari� izvrsno upošljava Pranji�a, Pranji� se kroz sredinu probija na ivicu šesnaesterca, biva skoro oboren od strane obrambenih igra�a doma�ina, no u padu oštro šutira i izjedna�ava rezultat. U 25. minuti ponovno je Marko Pranji� u prodoru, a doma�i igra�i ga ne mogu druga�ije zaustaviti, nego prekršajem, oko 18m ispred svoga gola. Slobodni udarac izvodi Josip �upari� i, kao i u Bošnjacima, neobranjivo poga�a mre�u protivnika te dovodi goste u vodstvo od 1:2. �etiri minute kasnije Marko Pranji� biva nedopušteno zaustavljen u kaznenom prostoru protivnika, no su�eva pištaljka ostaje nijema, iako je po mišljenju skoro svih prisutnih to bio �isti jedanaesterac. Nakon toga, doma�ini se poja�avaju mla�im snagama, u ekipu ulazi par prvotimaca, što stvara prevagu u odnosu snaga, te doma�ini preuzimaju igru i u 34. minuti poravnavaju rezultat, a u 39. prelaze u vodstvo. U 41. minuti Jasmin Hozanovi� s oko 25 metara, silovitim udarcem poga�a pre�ku, a u kontranapadu doma�ini pove�avaju vodstvo na 4:2, što je i rezultat prvog dijela susreta.

U drugom dijelu gosti pokušavaju parirati pomla�enom sastavu gostiju, no umor �ini svoje te doma�ini potpuno kontroliraju igru. U 56. minuti Mladost pove�ava vodstvo na 5: 2, a u 58. silovitim udarcem sa 20-tak metara Rox smanjuje na 5:3. U 68. minuti ponovno doma�ini izvode jednu lijepo odigranu akciju i pove�avaju na 6:3. U 71. minuti Rox odli�no nabacuje u protivni�ki peterac, no zaslijepljen suncem, Vidakovi� ne uspijeva pogoditi tu poluvisoku loptu i propušta priliku za smanjenje rezultata. U 78. minuti doma�i ponovno izvode jako lijepu akciju i pove�avaju vodstvo na 7:3. Do kraja susreta doma�ini potpuno preuzimaju igru i u pretposljednjoj minuti još jednom poga�aju za kona�nih 8:3.

Poslije utakmice, doma�ini su svojim gostima pripremili ve�eru na samom stadionu, a nakon toga je slijedilo dru�enje i razmjena iskustava, skoro do pono�i. Doma�ini su se zahvalili svojim gostima na posjetu i odigranoj utakmici te im darovali svoje zastavice i plakatu o najavi utakmice za sje�anje na ovaj dan. U ime gostiju na gostoprimstvu i srda�nom do�eku zahvalio se Josip Reke�a te, zajedno sa Markom Pranji�em, predao doma�inima poklone koje su igra�i Zagreba donijeli svojim doma�inima, a radi se o garnituri dresova, dvije me� lopte i nov�anom prilogu u iznosu od 300 Sfr.

I s jedne i s druge strane je obe�ano da �e se ovi susreti nastaviti i u budu�nosti, a u ime HŠD Zagreb Arbon, gospodin Reke�a je pozvao ekipu Mladosti na malonogometni turnir u velja�i idu�e godine, što su doma�ini rado prihvatili. Nakon ve�ere, pjesme, prepri�avanja do�ivljaja i ugodnog dru�enja, došlo je i vrijeme rastanka, pa se negdje oko 23 sata ekipa HŠD Zagreb uputila na put prema Švicarskoj, gdje su sretno stigli oko podneva, u nedjelju 24. svibnja 2009. godine.

Svim igra�ima koji su bili na ovoj zanimljivoj turneji �elim se zahvaliti na nezaboravnim danima dru�enja i uspomenama na ovo putovanje, o kojem �emo još dugo, dugo pri�ati.

U ime ekipe HŠD Zagreb Arbon, �elim se posebno zahvaliti NK Zrinski Bošnjaci, HNK Mladost Domaljevac, obitelji Schüler i Mili�evi� iz Lu�ana, gospodinu Ivi Krišti�u-Roxu, gospodinu Ivi Gregurevi�u, te organizatorima našeg putovanja: Marku Pranji�u, Peji Peji�u-Peši, Iliji Bek�evi�u i njegovoj obitelji te Anti Franji�u, našem doma�inu u Bošnjacima. Iskreno se nadam da �emo i mi imati priliku ugostiti i ekipe Zrinskog i Mladosti na nekom od naših turnira te pokušati vratiti barem dio onoga gostoprimstva kojeg su oni nama pru�ili