NK Zrinski Bošnjaci - HŠD Zagreb Arbon 6:3 (Veterani)

Petak, 22.05.09, 17:30 sati
Stadion Njivica, Bošnjaci. Gledatelja 140.

NK Zrinski Bošnjaci: Ilija �ai�, Mio�, Šumanovac, Miši�, B. Filipovi�, Šumanovac (glavni sudac), Trojan, Marojevi�, I. Filipovi�, Babogredac (pomo�ni sudac), Leši� (pomo�ni sudac), Š. Janji�, Doma�inovi�, Lu�i�, Pavlovi�, Kuprešak, Plavši�, Šoki�

HŠD Zagreb Arbon: Marijan Dreno, Marinko Vidakovi�, Josip Reke�e, Josip �upari�, Anto Voni�, Marko Pranji�, Ivo Saki�, Ignacije Dreno, Boro Janoševi�, Ivo Mari�, Jasmin Hozanovi�, Drago Zori�, Zvonko Oršoli�, Mijo Hren, Mladen Mari�

A zatim i zajedni�ka snimka za sje�anje na susret

Strijelci: I. Filipovi� (12) 1:0, B. Filipovi� (18) 2:0, Jasmin Hozanovi� (23) 2:1, Trojan (26) 3:1, Kuprešak (39) 4:1, Miši� (45) 5:1, Marinko Vidakovi� (68) 5:2, Josip �upari� (72) 5:3, Šoki� (87) 6:3

Ekipa HŠD Zagreb ispred ku�e obitelji Bek�evi�

U petak, 22. svibnja 2009. ekipa HŠD Zagreb Arbon, se nakon kratkog obilaska Orašja, zaputila ponovno u Hrvatsku, u op�inu Bošnjaci. U popodnevnim satima, goste iz Švicarske je pred svojom obiteljskom ku�om u Bošnjacima do�ekao suorganizator ove turneje, Ilija Bek�evi�, te ih ugostio u svojoj vrlo ukusno ure�enoj konobi. Uz hladna pi�a i slavonske specijalitete ekipa se zadr�ala nekih tri sata kod obitelji Bek�evi�, a zatim su svi zajedno krenuli put stadiona Njivica.

Gosti iz Tuzle: Anto Miškovi�,Mijo �aji� i Zlatko Vidakovi�

Pred stadionom su ih do�ekali i gosti iz Tuzle, Zlatko Vidakovi�, Anto Miškovi� i Mijo �aji�, koji su samo radi ove utakmice došli iz Tuzle da bi bodrili igra�e HŠD Zagreb. Po dolasku goste iz Švicarske je do�ekao i ugostio Anto Franji�, vlasnik restorana u Bošnjacima, koji je zajedno s Ilijom Bek�evi�em i organizirao ovaj susret.

Dona�elnik op�ine Bošnjaci Andrija Juzbaši�

Prigodnim rije�ima goste je pozdravio i dona�elnik op�ine Bošnjaci, Andrija Juzbaši�, zahvalivši se gostima na posjetu u povodu obilje�avanja dana op�ine i za�elio im ugodan boravak.

Susret je odigran po vrlo toplom i sun�anom vremenu, a doma�ini su na kraju slavili rezultatom 6:3. Nakon po�etnog ispitivanja snaga, doma�ini su iskoristili jednu vrlo povoljnu priliku, te u 12. minuti I. Filipovi� dovodi svoju mom�ad u vodstvo. Šest minuta kasnije, �ak tri napada�a Zrinskog dolaze pred vratara Reke�u, a B. Filipovi� pove�ava vodstvo na 2:0. U 23. minuti Jasmin Hozanovi� se odli�no osloba�a svojih �uvara i smanjuje na 2:1. No ubrzo nakon toga, doma�ini lijepo proigranom akcijom ponovno izbijaju pred vratara Reke�u, a Trojan preciznim udarcem pove�ava vodstvo doma�ina na 3:1. Gosti odgovaraju akcijama Pranji�a i Mladena Mari�a, no ne uspijevaju smanjiti rezultat. U 39. minuti Kuprešak se upisuje u listu strijelaca i pove�ava vodstvo doma�ih na 4:1, a u posljednjoj minuti prvog dijela Miši�, efektnim udarcem, postavlja rezultat prvog poluvremena 5:1.

U drugi dio susreta doma�ini ulaze odlu�nije i polako, ali sigurno, preuzimaju inicijativu na terenu. Izvrsne prilike stvaraju Marko Pranji� (49), Josip �upari� (53), Ivo Mari� (57), no lopta ne nalazi put u mre�u. U 68. minuti Marinko Vidakovi� i Ivo Mari� pas igrom prodiru po desnoj strani i ulaze u kazneni prostor, Ivo Mari� se odlu�uje na udarac, protivni�ki igra� blokira udarac, ali na odbijenu loptu natr�ava Vidakovi� i efektnim lob udarcem svladava protivni�kog vratara i smanjuje na 5:3. Samo 4 minute poslije Zvonko Oršoli� biva nepropisno zaustavljen na nekih 20 metara od gola, a siguran i precizan izvo�a� slobodnog udarca, Josip �upari�, poga�a za 5:3. Igra je u tom periodu bila potpuno na strani gostuju�eg tima i o�ekivalo se da �e gosti i izjedna�iti rezultat, no mnogobrojne akcije nisu završile pogotkom. Pošto su gosti sve snage bacili u ofanzivu ostalo je praznog prostora u zadnjim redovima, što su doma�ini iskoristili u 87. minuti, nakon kornera za Zagreb, lopta je izbijena duboko u polje gostiju, gdje se najbolje snašao Šoki� te postavio kona�an rezultat ovog susreta: NK Zrinski Bošnjaci – HŠD Zagreb Arbon 6:3.

Anto Franji� i Ilija �ai�

Nakon susreta je slijedila zajedni�ka ve�era za igra�e oba tima u organizaciji gospodina Ante Franji�a, u njegovom restoranu, a nakon ve�ere prisutnima su se obratili Andrija Juzbaši�, dona�elnik op�ine Bošnjaci i Ilija �ai�, predsjednik NK Zrinski, još jednom se zahvalivši gostima iz Švicarske na posjetu i uru�ili im prigodne poklone u znak sje�anja na ovaj susret.

Ilija �ai� i Josip Reke�e

U ime gostiju, prigodnim rije�ima se obratio Josip Reke�e, zahvalio se na gostoprimstvu, te uru�io doma�inima dvije me� lopte, set lopti za trening i nov�ani prilog u visini od 300 Sfr, kao poklon, �ime su se igra�i HŠD Zagreb Arbon zahvalili svojim doma�inima na lijepom do�eku i prijatnom dru�enju, koje je potrajalo do iza polno�i. Reke�e je, ovom prilikom, pozvao igra�e Zrinskog da posjete Arbon na jednom od turnira koje organizira HŠD Zagreb Arbon, a što su doma�ini radosno prihvatili.