FC Mels – NK Croatia 92 Chur 0:0

Utorak, 19.05.09
Stadion Tiergarten, Mels. Gledatelja 90.

Croatia 92: Ismet Br�vak, �eljko �a�ija, Marcel Djakovi�, Pero Juri�, Remzo Alagi�, Milan Mihajlovi�, Vinko Mandi�, Marinko Vidakovi�, Matija Mija�evi�, Bo�o Ze�evi�, D�emo Osmanagi�, Mario Djakovi�, Ivo Kuha�, Mladen Mari�

- Iako su neki sumnjali, mi smo, stvarno došli po tri boda u Mels. Time ne �elim nikoga podcjenjivati, niti nas precjenjivati, ali je to tako. To smo pokazali i u utakmici. Iako nam je falilo par standardnih igra�a, igrali smo puno bolje od protivnika, ali, nije nam se dalo da postignemo i taj pobjedonosni pogodak. No, što je, tu je. �estitam svojim igra�ima na zalaganju i borbenosti i iskreno mi je �ao što taj trud nije nagra�en i pobjedom- izjavio je nakon susreta Pero Juri�, trener i napada� Croatie.

Ovom izjavom, Pero Juri�, je u sa�etim rije�ima, opisao ovu utakmicu. Nikada do sada Croatia nije odigrala rezultatom 0:0. Osvojiti bod u gostima je uspjeh, pa je tako, naravno, i za Croatiu. No, ovaj put je Croatia izgubila dva boda. Igrom su potpuno nadvisili protivnika, koji je imao dosta sre�e i odli�nog vratara, te Croatia nije uspjela posti�i pogodak, iako je bilo mnogo dobrih prilika. No, ne treba misliti da se igralo samo na jedan gol i da Croatia nije imala protivnika. Igra�i Melsa su i te kako “grizli” i stvarali prilike, ali je Croatia bila barem za klasu bolja. Prve dvije prilike su imali doma�ini - prvi put preko gola, a drugi odli�na obrana Alagi�a. Prva prava prilika za Croatiu bila je u 7. minuti susreta, kada Juri� uspješno prodire po lijevoj strani te vra�a loptu na suprotni kut šesnaesterca, Vidakovi� cilja u same rašlje, ali vratar Melsa brani. Tri minute poslije, �a�ija izvrsno upošljava Juri�a, �iji udarac završava pored same vratnice. U 16. minuti i �a�ija isprobava ja�inu udarca, sa nekih 18 metara, no udarac završava iznad vratnice. U 22. minuti slijedi prodor doma�ih, nabacivanje u peterac, no protivni�ki napada� ne uspijeva zahvatiti loptu, te obrana Croatie raš�iš�ava situaciju. U 29. minuti Br�vak, dubinskom loptom upošljava Juri�a, Juri� prodire u kazneni prostor, te sa same korner linije, na lijevoj strani, ubacuje loptu na desnu ivicu peterca, za Mandi�a. Mandi� ne uspijeva do�i do lopte, te ne vide�i pristiglog Vidakovi�a, pokušava do�i do lopte i ulije�e u šut Vidakovi�u, �iji udarac završava pored vratnice.

U drugom dijelu Croatia poja�ava napad, te su igra�i Croatie sve �eš�e pred protivni�kim vratarom. Iz tog perioda bilje�imo uspješne kombinacije Juri�a, Mandi�a, Kuha�a, Vidakovi�a, Mari�a i Br�vaka i par izuzetnih prilika, no bez uspjeha. Igra�i Melsa se ograni�avaju na kontranapade te u 69. minuti, nakon pogreške Vidakovi�a, imaju izuzetno lijepu priliku, no njihov napada� se ne snalazi najbolje. Odmah poslije te akcije, Br�vak izvrsno upošljava Vidakovi�a po desnoj strani, Vidakovi� ulazi u kazneni prostor, te vra�a loptu na jedanesterac, do Mandi�a, Mandi� silovito šutira, ali mu protivni�ki igra� ulije�e u šut i skre�e putanju lopte. U 76. minuti �a�ija, iz slobodnog udarca, prebacuje �ivi zid protivnika, ali i protivni�ka vrata, te rezultat ostaje nepromijenjen. Dvije minute kasnije, �a�ija i Vidakovi�, odigravaju odli�an dupli pas, te Vidakovi� izbija na ivicu peterca, po desnoj strani, i vra�a loptu u sredinu do Kuha�a, no Kuha� je ne uspijeva dobro zahvatiti, pa obrana Melsa razriješava situaciju. U 80. minuti Kuha� i Mari� proigravaju kompletan obrambeni red Melsa, do lopte dolazi Mandi�, šutira, no lopta završava na vanjskoj strani grede. Usprkos silnim prilikama Croatia ne uspijeva posti�i pogodak, koji je visio u zraku, te susret završava neodlu�eno, 0:0.
I to�no je, Croatia je osvojila bod, ali je, po prikazanoj igri, poklonila dva!