Nogomet 15. kolo 4. lige švicarskog prvenstva skupine 4 - 10.5.2009

NK Hajduk pao u drugom djelu Lafoes Club Portugal - NK Hajduk Zürich 2:1 (0:0)

Zürich: Igralište Zürichberg Irchel
Gledalaca: 60

Strijelci: 1:0 Bruno Novais (63. min.), 2:0 Jorge Rebeiro (70. min.), Šimun Gazilj (90. min.)

NK Hajduk Zürich

NK Hajduk Zürich: Goran Bijeli�, Goran Juri�, Marko Gazilj, Goran Papi�, Borislav �otlo, Vedran Kova�evi�, Dinko Šušnja, Jerko Bradari�, Ljubo Šari�, Dalibor Bo�i�, Jan Gabriele Andri�

Trener-igra�: Dragan Kova�evi�

Zürich – Hajduk je gostovao kod posljednje mom�ad na tablici i svi su o�ekivali pobjedu nad lošijim protivnikom, ali NK Hjaduk ipak nije uspio. Trener iz opravdanih razloga nije vodio mom�ad pa je tu odgovornost dobio Dragan Kova�evi�, ina�e igra�, i nije se najbolje snašao u toj ulozi.

Prvo dio je prošao s obje strane loše, bez �estine u igri, kao da je dovoljan neriješen rezultat. U drugom dijelu doma�a mom�ad Lafoes Club Portugues krenula je u napad da bi se domogli njima zlata vrijedna tri boda i tako iz jedne brze akcije uspijevaju posti�i pogodak u 63. minuti. Odbijenu loptu vratara Hajduka Bruno Novaris s tri metra sprovodi u mre�u za vodstvo od 1:0. Slavlje navija�a Portugalaca kao i igra�a. Kada se mislilo da �e Hajduk reagirati na vodstvo doma�ih od toga nije bilo ništa. Hajduk igra mlako i nepovezano. U 70. minuti doma�i dolaze do vodstva od 2:0. preko svog igra�a Jorge Ribeira koji šalje loptu u mre�u iz šesnaesterca pored nemo�nog vratara Gorana Bijeli�a.

Hajduk nikako ne uspijeva povezati svoje redove i biti ubojitiji prema vratima Portugalaca, dok su doma�ini velikom borbenoš�u sa�uvali svoje vodstvo i tri velika boda za opstanak u ligi.

Šimun Gazilj je još smanjio na 2:1 pred sam kraj utakmice. NK Hajduku je ovo tre�a za redom izgubljena utakmica i preostaje im velika borba za ostanak u ligi, jer ako se ovakav niz poraza nastavi, ne�e biti dobro za Hajduk. NK Hajduk je deveti s 11 bodova, a na posljednjem, 11. mjestu, je FC Opfikon s devet bodova.