NK Croatia 92 - FC Walendstadt 8:0 (seniori)

Petak, 15.05.09
Stadion Ringstrasse Chur, Platz 1, Gledatelja 80.

NK Croatia 92 Chur: Remzo Alagi�, Ismet Br�vak, Marinko Vidakovi�, Franjo Filipovi�, Vinko Mandi�, Mario Djakovi�, D�emo Osmanagi�, Lojza Kopa�evi�, Matija Mija�evi�, Tomislav Feri�, Marcel Djakovi�, Pero Juri�, Matija Mija�evi�, Bo�o Ze�evi�, Milan Mihajlovi�, Filip Kati�, Ivan Prli�
Strijelci za Croatiu: Vinko Mandi� (3), Pero Juri� (2), Franjo Filipovi�, Filip Kati�, Milan Mihajlovi�

NK Croatia 92 je, naprosto, rasturila FC Walendstadt. U prethodnoj utakmici NK Croatia 92 je izgubila od Davosa, koji uvjerljivo zauzima posljednju poziciju na tablici, te je bilo za o�ekivati da protiv ekipe Walendstadta, koja zauzima tre�e mjesto na tablici, slijedi još jedan poraz. No, s tim se igra�i Croatie uop�e nisu slo�ili. Od po�etka susreta su nastojali pokazati tko je gazda na terenu i gdje se igra. To se i pokazalo ve� u 8. minuti, nakon akcije Kati�-Mandi�-Juri�, te Juri� odmjerenim udarcem s nekih 14 metara poga�a za 1:0. Samo 6 minuta kasnije Mandi� ponovno svladava protivni�kog vratara i pove�ava na 2:0. No da ni to nije dosta pokazuje Juri� u 22. minuti te efektnim pogotkom, u suprotni kut, postavlja rezultat prvog dijela: NK Croatia 92 – Walendstadt 3:0.

NK Croatia 92 Chur

I u drugom dijelu igra�i Croatie pokazuju svoju odlu�nost da iz ovog duela iza�u kao pobjednici te u 52. minuti, nakon nabacivanja iz kornera Juri�a, Filipovi� pove�ava na 4:0. Gosti sve snage bacaju u napad, a za razliku od proteklih utakmica, Croatia koristi protivnapade. U 58. minuti Kati� poga�a za 5:0, a samo dvije minute kasnije, Mandi� pove�ava na 6:0. U 68. minuti, nakon izuzetno lijepog prodora, Mandi� upošljava Mihajlovi�a, a Mihajlovi�, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca, poga�a gornji desni kut i pove�ava na 7:0. Kona�ni rezultat postavlja Vinko Mandi� u 74. minuti, postigavši pogodak izme�u tri protivni�ka igra�a, preciznim udarcem u gornji lijevi kut protivni�kog vratara.

Ismet Br�vak, Mladen Mari� i Marinko Vidakovi�

- Ma, razbili smo ih. Puno su nas podcijenili, a mi smo postigli rezultat koji nikada do sada nismo imali. Naši momci su igrali perfektno i sa ovakvom igrom nikoga se ne bojimo - istaknuo je Ismet Br�vak, stub obrane Croatie.