FC Croatia 92 Chur

Stoje: �eljko Dujmi�, Jozo Kri�anac (trener), Josip Miloš, Danijel Marojevi�, Mario D�ini�, Sandro Pavlovi�, Ivan Mišeti�, Igor �eak, Jakov Saji�, Marko Filipovi�, Ivan Marojevi�, Raimund Prenencaj, Michael Plozza, Andrija An�eli�, Mario Djakovi� (pomo�ni trener)
�u�e: Augustin Prerencaj, Dario �eak, Ivica Jagustin, Mario Bošnjak, Daniel �eak, �eljko Udovi�i�
Nedostaju: Stjepan Djakovi�, Silvan Casutt, Vedran �aluši�, Mario Mati�, Damir Kati�

FC Croatia 92 Chur i dalje je, nakon �etiri odigrana kola proljetnog dijela prvenstva, u utrci za ulazak u viši rang natjecanja. Najmla�a ekipa regionalne 5. lige trenutno je na drugom mjestu, s istim brojem bodova (28), kao i prvoplasirana ekipa CB Union Trin, koliko ima i tre�eplasirana mom�ad FC Landquart-Herrschaft.

Po�etak proljetne sezone obe�avao je i mnogo više. �elje uprave i novog trenera g. Joze Kri�anca, kao i svih igra�a, bile su: obraniti prvo mjesto iz jesenskog dijela te tako osigurati ulazak u �etvrtu ligu. Pripreme su trajale dugo, s nekoliko trening utakmica na terenima s umjetnom travom. Ve� prva utakmica je pokazala da FC Croatia 92 ima snage, ali da tehni�kih finesa još nedostaje, a i uigranost mom�adi još nije bila na �eljenom nivou.

U prvom susretu pobije�ena je u gostima neugodna mom�ad FC Taminatal, rezultatom 2:1.

Drugu utakmicu sezone, koja je bila dva puta odga�ana (zbog vremenskih neprilika i zbog proljetnih odmora), FC Croatia 92 je odigrala kao doma�in. Protivnik je bila mom�ad CB Union Trin, glavni konkurent za ulazak u viši rang natjecanja. U vrlo neobi�noj utakmici, mlada mom�ad FC Croatia 92 u prvom je poluvremenu pod velikim pritiskom odigrala izuzetno loše i gubila rezultatom 0:3! Drugo poluvrijeme donosi strahovit preokret. FC Croatia 92 odli�nom igrom poravnava rezultat i ima sve konce igre. Jedan nes(p)retan autogol ponovo sputava poletne mladi�e, koji pred sam kraj uspijevaju još jednom poravnati na 4:4. Gostuju�a mom�ad, izuzetno poja�ana za proljetni dio prvenstva, u suda�koj nadoknadi posti�e pobjedu golom koji se mogao sprije�iti, da je u obrani bilo više koncentracije i iskustva. Poraz 4:5!

Tre�u utakmicu FC Croatia 92 tako�er igra kao doma�in, a protivnik je US Danis - Tavanasa, ekipa sa za�elja tablice. Pomalo šokirani porazom iz prethodnog kola igra�i FC Croatia 92, tek od polovice prvog poluvremena igraju solidno i s lako�om privode utakmicu kraju, te bilje�e zaslu�enu pobjedu 3:1.

�etvrto kolo ponovo je derbi, protivnik vrlo iskusna i sna�na mom�ad FC Landqauart- Herrschaft, za ovu utakmicu posebno poja�ana �etvoricom igra�a prve ekipe, koja se natje�e u 3. ligi. Prvo poluvrijeme FC Croatia 92 igra ravnopravno i dr�i neodlu�an rezultat, iako je pritisak gostiju iz Landquarta o�igledan. Tomu doprinosi i nekoliko �udnih odluka suca Caduff-a. Utakmica je odlu�ena sredinom drugog poluvremena, u kojem FC Landquart izvodi nekoliko izuzetno dobrih napada, koji su urodili plodom i ve� u 70. minuti rezultat je 2:0, što je i kona�ni rezultat susreta.

Igra�i FC Croatie 92 i trener nisu krili tugu i razo�aranje zbog poraza koji je znatno zakomplicirao situaciju na vrhu. No, i direktni konkurent, mom�ad CB Union Trin, izgubila je kao doma�in, tako da su sada tri mom�adi koje ravnopravno sudjeluju i borbi za vrh tablice. FC Croatia 92 i dalje ima sve u svojim rukama te pobjedama nad objektivno lakšim i slabijim protivnicima mo�e sama osigurati osvajanje prvog mjesta i ulazak u �etvrtu ligu.

Uprava, trener i igra�i jednistveni su u mišljenju da se prolaz u viši rang natjecanja ne mora ostvariti pod svaku cijenu. Mom�ad je najmla�a u svojoj ligi i pred njom je budu�nost. Najbitnije je, isti�u svi u Chur-u, „postati i ostati dobra klapa“, koja �e ozbiljnim pristupom treninzima i utakmicama, te sazrijevanjem kroz igru, vrlo brzo postati mom�ad za primjer drugima. A ako se uka�e prilika, iskoristiti je i osvojiti 1. mjesto. Zašto ne!?

Iz Chura za portal: Marijan Marijanovi�