4. Liga - Skupina 6 – 12. kola – 26.8.2008

FC Wollishofen 2b - NK Croatia Zürich; 2:4 (1:2)

Igralište: Sportanlage Zürich-Wollishofen
Gledatelja: 50

Strijelci za Croatiju: 0:1 Stanislav Bla�anovi� (20. min.), 0:2 Ante Vukadin (35. min.), 1:2 (45. min.), 1:3 Goran Matan (60. min.), 1:4 Vedran Zrno (63. min.), 2:4 (74. min.)

Croatia Zürich: Slaven Matan, Vedran Zrno, Ante Vukadin, Mirko Komin, Stipe Kelava, (Rudolf Luka�ek 75. min.), Boris Raji�, Petar Grgi�, Danijel Peji�, Danijel Komin, Stanislav Bla�anovi�, Goran Matan.

Trener: Robert �uri�

Zürich – NK Croatia Zürich našla se u teškoj situaciji, ali je i iz te situacije izvukla pobjedu i to ne minimalnu. Nedostajalo je nekoliko igra�a, a na klupi je bila samo jedna rezerva. No i u takvom sastavu NK Croatia je uspjela nadigrati ekipu Wollishofena.

Prilika za pogodak je bilo, ali se �ekalo do 20. minute kada je proradio napada� NK Croatie Stanislav Bla�anovi�. Bilo je samo pitanje vremena, kada �e pasti sljede�i pogodak, a njega je u 35. minuti postigao obrambeni igra� Ante Vukadin, koji odmjerenim udarcem iz blizine puca u nebranjen dio vratiju FC Wollishofena.

Kada se mislilo da je ovo rezultat prvog djela, doma�ini iz jedne brze kontra akcije posti�u svoj prvi pogodak na utakmici.

Goran Matan je postigao svoj prvi pogodak u dresu NK Croatia

U drugom dijelu NK Croatia nije opasnija, ali ipak ne prepušta ništa slu�aju, te u 63. minuti povisuje vodstvo na 1:3, pogotkom obrambenog igra�a Gorana Matana, kojem je to prvi pogodak u prvenstvu i u dresu NK Croatie.

Tri minute kasnije Vedran Zrno posti�e �etvrti pogodak za NK Croatia i rješava sve dileme.

U 74. minuti gosti smanjuju rezultat, ali do kraja utakmice nisu uspjeli preokrenuti rezultat i NK Croatia i iz ove utakmice odlazi kao pobjednik.

Za portal: Stjepan Špehar