Croatia 92 Chur-FC Sargans 2:5 (seniori)

Petak, 01.05.09
Stadion Ringstrasse, Chur- Platz 1. Gledatelja 50.

Croatia 92: Matija Mija�evi�, Vinko Mandi�, D�emo Osmanagi�, Damjan Prerencaj, Remzo Alagi�, Dragan Pranjeta, Mario Djakovi�, Marinko Vidakovi�, Lojza Kopa�evi�, Jurica Brni�, Ismet Br�vak, Mladen Mari�, Pero Juri�, Bo�o Ze�evi�

Strijelci za Croatiu: Pero Juri�, Damjan Prerencaj

U jesenjem dijelu prvenstva, na gostovanju u Sargansu, Croatia je slavila sa visokih 5:2. U uzvratnom susretu, na Ringstrasse, potpuno identi�nim rezultatom slavila je mom�ad Sargansa. Kao i u prethodnim susretima, potvrdilo se i ovaj put da je ishod susreta izme�u ove dvije mom�adi uvijek nepoznanica, bez obzira na kojem terenu se igra, odnosno, da u susretima ove dvije mom�adi koje se jako dobro poznaju, ne vrijedi prednost doma�eg terena, nego samo trenuta�na forma.

Susret je po�eo vrlo izjedna�eno i ofanzivno sa obje strane, tako da su prisutni gledatelji ve� u prvim minutama mogli u�ivati u dobrim akcijama s obje strane. Više sre�e imali su gosti te u 17. minuti, iz jedne gu�ve u kaznenom prostoru, napada� Sargansa je uspio svladati vrlo dobrog vratara Alagi�a i dovesti svoju mom�ad u vodstvo od 0:1. Taj pogodak je malo uzdrmao igra�e Croatie, te u sljede�im minutama Sargans stvara par izglednih prilika, no vratar Alagi� sigurno �uva svoju mre�u. U jednoj takvoj akciji smjelo istr�ava ispred protivni�kog napada�a i zara�uje vrlo nezgodan udarac u predjelu grudnog koša, te tek nakon pomo�i sa klupe i par minuta predaha uspijeva, stegnuvši zube, ponovno nastaviti susret.

U 32. minuti trojac Mari�-Prerencaj-Juri� spretno proigrava obranu Sargansa, a Pero Juri� i istr�alog vratara te poravnava rezultat na 1:1. Do kraja prvog dijela u izglednim prilikama našli su se i Mladen Mari�, Damjan Prerencaj i Ismet Br�vak, no do promjene rezultata nije došlo, te se prvi dio susreta završio neodlu�enim rezultatom 1:1.

U drugi dio igra�i Croatie ulaze odlu�ni da pobijede, sve snage stavljaju u napad, takore�i na sve ili ništa, te tako protivniku ostavljaju prostora za kontranapade, što njihovi brzi napada�i uspješno koriste. U 58. minuti iz jednog takvog kontranapada igra�i Sargansa uspijevaju posti�i pogodak, a samo pet minuta poslije i povisiti na 1:3. U 67. minuti jedna lijepa akcija mom�adi Croatie završava nabacivanjem iz kuta te se skoro kompletna mom�ad seli u protivni�ki šesnaesterac. No, igra�i Sargansa uspješno izbacuju loptu iz svog kaznenog prostora i ponovno lansiraju kontranapad te primoravaju vratara Alagi�a da po �etvrti put vadi loptu iz mre�e. U 76. minuti slijedi ubacivanje iz kuta za mom�ad Sargansa, igra�i Croatie se uspijevaju obraniti, ali na odbijenu loptu natr�ava napada� protivni�ke mom�adi i silovitim udarcem, po peti put svladava nemo�nog vratara Alagi�a.

I pored velike prednosti gostiju, igra�i Croatie se uspijevaju ponovno podi�i, te se u izuzetno lijepim prilikama nalaze Vinko Mandi�, Matija Mija�evi� i Jurica Brni�, ali njihov trud, na�alost, ne biva nagra�en pogotkom. To je tek u posljednjim minutama uspjelo Damjanu Prerencaju, koji prolazi trojicu igra�a te i vratara i postavlja kona�ni rezultat susreta NK Croatia 92 Chur- FC Sargans 2:5

Jurica Brni� – i lijepo stvorene prilike ne završavaju uvijek pogodkom

- Ne mogu re�i da se nismo trudili, jednostavno protivnik je bio bolji. Kod rezultata 1:1 je sve bilo otvoreno. Na našu �alost oni su poveli i to je bila prekretnica. Da smo mi postigli taj vode�i pogodak, vjerovatno bi susret završio druga�ije. No, ni u kom slu�aju ne �elim osporiti zaslu�eno osvojena tri boda igra�ima Sargansa i �estitam im na pobjedi i fer i sportskoj borbi - izjavio je Jurica Brni�, stameni vezni igra� Croatie, vidno razo�aran zbog poraza, ali, kao i uvijek, fer i korektan, nije �elio tra�iti nikakve isprike za poraz, te �estitao protivniku.

Svaka �ast, Jure, a nadam se da �e, ve� u sljede�em susretu, ako Bog da, protivnici �estitati tebi!

Za portal: iz Chur-a, Marinko Vidakovi�