Seniori Promotion - Skupina 1 - 11. kolo - 24.4.2009

Karlo Ivanu� otvorio put do pobjede sa dva pogotka
NK Croatia Z�rich Seniori - FC Oberglatt 4:0 (2:0)

Zürich-Altstetten, Igralište: Sportanlage Juchhof 1.
Gledatelja: 5

Strijelci: 1:0  Karlo Ivanuš (21. min), 2:0 Karlo Ivanuš (27. min), 3:0 Mario Cesarik (73 min.), 4:0 �eljko Brunovi� (87. min)

NK Croatia Zürich Seniori: Davor Plazibat, Mato Grgi�, Mate Sušnja, Slavko Smol�i�, Ivica Pranji�, Stipe Kelava, Predrag �eko, Mario Vasilj, Zoran Kuzmanovi�, Karlo Ivanuš i �eljko Brunovi�

Još su igrali: Mato Lubina, Rudolf Luka�ek, Robert Toni� i Mario Cesarik.
Trener igra�: Predrag �eko

Zürich – Na po�etku utakmice obje mom�adi su igrale suzdr�ano sve dok u 21. minuti susreta Karlo Ivanuš nije u brzoj akciji sa osam metara poslao loptu u mre�u protivnika. NK Croatia je nakon tog pogotka krenula još silovitije i bilo je dobrih prilika no ne i pogodaka sve do 27. minute kada Karlo Ivanuš posti�e svoj drugi pogodak za 2:0. Strijelac prva dva pogotka do kraja propušta dvije prilike i na odmor se odlazi s vodstvom od 2:0.

Karlo Ivanuš, strijelac prva dva pogodka

U drugom dijelu utakmice, gostuju�a ekipa je pokušavala smanjiti rezultat ili dovesti do preokreta, ali je NK Croatia bila u prejakom izdanju. Obrana je dobro odradila svoj posao, a vratar Davor Plazibat je branio bez greške.

Dobra igra rezultirala je još jednim pogotkom, koji u 73. minuti posti�e Mario Cesarik za visoko vodstvo od 3:0. Pred sam kraj utakmice u 87. minuti �eljko Brunovi� plasira loptu u nebranjeni dio vratiju FC Oberglatta i posti�e pogodak za 4:0, što je i krajnji rezultat ove utakmice u kojoj je dominirala NK Croatia. Danas je prvi puta za seniore igrao Rudolf Luka�ek.

Za portal: Stjepan Špehar