FC Lusitanos de Samedan – NK Croatia 92 Chur 1:4

Subota, 25.04.09
Stadion Cortini, Poschiavo. Gledatelja 30.

Croatia 92: Vidakovi�, Brni�, Mija�evi�, Filipovi�, Alagi�, Pranjeta, �a�ija, Djakovi�, Kopa�evi�, Ze�evi�, Juri�, Kati�, Mari�

Strijelci za Croatiu: Pero Juri� (3), Kati�

Drugu prvenstvenu utakmicu proljetnog dijela prvenstva Croatia je odigrala u Poschiavu, mjestu koje je 120 km udaljeno od Chura. Neki igra�i su morali prevaliti i punih 200 km da bi odigrali ovu utakmicu, što baš i nije uobi�ajeno u ovoj kategoriji natjecanja. No i pored napornog puta igra�i Croatie su se dostojno prezentirali malobrojnoj publici u Poschiavu te osvojili tri jako vrijedna boda i u�vrstili 7. poziciju na tablici.

Ve� u 11. minuti susreta Juri� uspješno vara svoje �uvare i vratara i dovodi svoju mom�ad u vodstvo od 0:1. Po�etak da bolji ne mo�e biti! No, kako to obi�no biva kod ranog vodstva, koncentracija brzo pada i stvara se mnoštvo sitnih pogreški, koje daju prednost protivniku. Croatia je svoje vodstvo uspjela sa�uvati do 33. minute u kojoj igra�i Samedana, iz jedne polukontre, uspijevaju poravnati rezultat, a nakon toga i preuzimaju inicijativu na terenu, te do kraja prvog dijela kontroliraju igru. No ne uspijevaju promijeniti rezultat, ponajviše zahvaljuju�i po�rtvovanoj igri i zalaganju odbrambenih igra�a i vratara Alagi�a.

Po�etkom drugog dijela Croatia, polako ali sigurno, ponovno preuzima inicijativu, a doma�ini se ograni�avaju na kontraakcije i tako pokušavaju do�i u vodstvo. U 48. minuti to im skoro i uspijeva, kada se napada� doma�eg tima uspijeva osloboditi svojih �uvara te i istr�alog vratara Alagi�a. U posljednji moment Vidakovi� uspijeva blokirati udarac i skrenuti loptu u korner, kada je protivni�ki napada� ve� bio sam ispred praznog gola. Samo pet minuta kasnije, efektnim izvo�enjem slobodnog udarca s lijeve ivice šesnaesterca, Juri� majstorski poga�a gornji desni kut i dovodi Croatiu u vodstvo od 1:2. U 60. minuti Kati� uspješno prodire po lijevoj strani do samog kaznenog prostora, odlu�uje se na udarac, i poga�a za 1:3. Igra�i doma�e mom�adi ve� gube sve nade za osvajanje makar jednog boda, ali i �ivce, te u 67. minuti napada� Samedana fizi�ki napada Kati�a i zara�uje izravni crveni karton, pa Croatia od tog momenta ima i igra�ku nadmo�. To�ku na “i” stavio je, 7 minuta prije kraja, izuzetno raspolo�eni napada� i trener Croatie Juri�, nakon solo prodora i vrlo lijepog i odmjerenog udarca postigao je svoj tre�i pogodak na utakmici i postavio kona�ni rezultat:
FC Lusitanos Samedan - NK Croatia 92 Chur 1:4.

Da ne bude zabune: došli smo igrati nogomet, a ne skijati...

... iako bismo se mogli „prodati“ i kao jaka skijaška ekipa.