IZVJEŠTAJ SA PRVENSTVENIH UTAKMICA 24/26.04.2009.

3:0  S.Angelozzi

4. Liga:

NK Tomislavgrad - FC Muri Gümligen   0:1

Ovaj vikend nogometaši Tomislavgrada su ostvarili polovi�an uspjeh.

Seniori su u petak nave�er kao gosti zaslu�eno pobijedili ekipu FC Sarina. S obzirom na igralište od šljunka i pijeska, seniorima je trebalo �itavo prvo poluvrijeme da se priviknu na ove nenogometne uvjete, dok su tijekom cijelog drugog poluvremena dominirali i zaslu�eno postigli 3 gola. Ovo je ve� tre�a prvenstvena pobjeda u nizu što su seniori nakon utakmice skromno proslavili u obli�njem restoranu.

Manje sre�e u nedjelju su imali nogometaši 4. Lige, koji su kod ku�e nesretno i nespretno izgubili sa 1:0. Tijekom prvog poluvremena obje ekipe su bile izjedna�ene sa �vrstom igrom na sredini terena uz vrlo malo šansi za gol. U drugo poluvrijeme Tomislavgra�ani ulaze puno konkretnije tra�e�i gol. Napada�i doma�ina i uz nekoliko �istih šansi iz lijepo izra�enih akcija ne uspijevaju posti�i pogodak. I kako to obi�no u nogometu i biva, nakon neiskorištenih šansi dolazi kazna. U 85-toj minuti protivnik iz jedne bezazlene polukontre uspijeva sa dosta sre�e posti�i pobjedni�ki gol. Šteta zbog poraza, ali s pozitivnim rezultatima u nekoliko narednih utakmica postoje i dalje velike šanse za viši rang takmi�enja.