Prvenstvena utakmica BC Albisrieden – NK Croatia Zürich 2:6
Sre�ko Pavlovi� matirao Albisrieden

BC ALBISRIEDEN - NK CROATIA  2:6

Zürich – Igralište Letzi – Gledatelja 80

Strijelci za Croatiju: 0:1 Sre�ko Pavlovi�, 0:2 Mario Papi�; 1:2; 1:3 Sre�ko Pavlovi�, 1:4 Danijel Peji�; 2:4; 2:5 Sre�ko Pavlovi�, 2:6 Mario Papi�

Sastav NK Croatia: Slaven Matan, Igor Pavlovi�, Ante Vukadin, Boris Raji�, Vedran Zrno, Petar Grgi�, Mario Papi�, Danijel Peji�, Danijel Komin, Sre�ko Pavlovi�, Stanislav Bla�anovi�

Još su igrali: Stipe Kelava, Josip Krišto

Treneri: Robert �uri� i pomo�ni trener Robert Toni�

NK Croatia odradila je lak posao protiv slabije mom�adi Albisriedena. Ve� u tre�oj minuti Sre�ko Pavlovi� dovodi NK Croatiu do vodstva 0:1. NK Croatia je igrala le�erno i bez velike nervoze, a utakmicu je promatrao i trener Iberije, koji se mo�da ponadao porazu NK Croatie.

No da je NK Croatia spremna pobijediti potvr�uje Mario Papi� koji šalje loptu u mre�u za 0:2. Bilo je još nekoliko dobrih prilika, ali su lopte otišle pored vratiju Albiriedena.

Drugo poluvrijeme je obilje�eno lošom igrom doma�e mom�adi, ali i opuštanjem NK Croatie. U jednom napadu doma�ih, ubacuje se lopta u kazneni prostor na koju nitko ne reagira i ona završava u mre�i Slavena Matana. Croatia je bila i dalje u vodstvu 1:2, ali to je bilo premalo vodstvo za opuštanje.

Sre�ko Pavlovi�

Ubrzo odli�no raspolo�eni Sre�ko Pavlovi� posti�e drugi pogodak za rezultat 1:3. NK Croatia napada i ne prepušta ništa slu�aju i preko Danijela Peji�a povisuje na 1:4. I gosti uspijevaju posti�i pogodak no Sre�ko Pavlovi� opet uzvra�a svojim tre�im pogotkom za 2:5. I na kraju Mario Papi� se opet upisuje u listu strijelaca za 2:6.

Danas je prvi puta slu�beno igrao i Stipe Kelava novi igra� NK Croatie, koji je svoju prvu utakmicu obilje�io pobjedom NK Croatie. Nadamo se da �e NK Croatia i dalje igrati tako dobro kao protiv Albisriedena, jer je svaka pobjeda potrebna za ulazak u tre�u ligu, a ra�una se i na kiks Iberie.

Za portal: Stjepan Špehar