NK Croatia – C.D. Espanol Iberia 1:1 (0:0)

Vrijeme: Obla�no i kiša

Sastav NK Croatia: Slaven Matan, Jean Pierre Jerkovi�, Igor Pavlovi�, Ante Vukadin, Vedran Zrno, Boris Raji�, Mario Papi�, Petar Grgi�, Danijel Komin, Robert Toni�, Stanislav Bla�anovi�.

Rezerve: Mladen �utuni�, Josip Krišto, Goran Matan, Sre�ko Pavlovi�, Stipe Kelava, Rudolf Luka�ek.

Trener: Robert �uri�

Dugo najavljivana prvenstvena utakmica izme�u dva velika rivala, NK Croatia i Espanol Iberia nije završila onako kako su se nadali igra�i i trener NK Croatie. Eventualna pobjeda NK Croatie nad najja�om ekipom u toj grupi �etvrte lige zna�ila bi da na putu u tre�u ligu ne stoji ništa, iako ne smije nitko podcijeniti ostale ekipe.

Prvo poluvrijeme NK Croatia je startala puna samopouzdanja i �vrsto, igra�i su shvatili što se od njih o�ekuje i tako su i igrali, borili su se za svaku loptu i jurišali na protivni�ka vrata, ali nije bilo puno prilika za postizanje pogodaka. Iberia je igrala dosta grubo u prvom dijelu, ali sve je ostalo na upozorenjima sudca, na op�e razo�aranje publike.

U drugom dijelu NK Croatia napada i dva puta Boris Raji� ima priliku pucati prema vratima, prvi puta lopta prolazi tik pored vratiju Iberije, a drugi puta poga�a u vratnicu.
U 62' minuti obrana NK Croatie griješi i Iberija posti�e pogodak. Ni tada se igra�i nisu predali, napadali su i dalje i moglo bi se re�i silovitije nego na samom po�etku. Prva i jedina izmjena NK Croatie napravljena je u 65' minuti, iz igre je izašao Danijel Komin, a na njegovo mjesto ušao je Sre�ko Pavlovi�, napada� Croatie. Bio je to dobar potez trenera, jer se spretni Pavlovi� probio kroz obranu Iberie i biva srušen u šesnaestercu te sudac dosu�uje najstro�u kaznu. Izvo�a� jedanaesterca je bio kapetan NK Croatia Stanislav Bla�anovi� u 80' minuti, koji spretno izvodi jedanaesterac za 1:1.

Igra� koji je srušio Pavlovi�a dobio je �uti karton, a za njim su po�utjela još dva igra�a Iberie nakon što je izveden jedanaesterac, što nas je sve za�udilo budu�i da je sudac �itavu utakmicu tolerirao grube prekršaje Iberie.

Poslije izjedna�enja NK Croatia je pritisla Iberiu, a pratilo ih je glasno skandiniranje „plavi, plavi“, a bili su to mahom �lanovi NK Croatie, koji su došli podr�ati svoj klub. Mislim da niti jedan amaterski klub nije imao toliku podršku i gromoglasno navijanje kao NK Croatia toga dana.

U jednom od posljednjih napada koji je NK Croatia imala ubacuje se lopta na Marija Papi�a koji puca i šalje loptu u mre�u, ali iza njega dotr�ava sudac i svira zale�e, te poništava ovaj regularni pogodak, što ostaje upitno, jer je sudac �itavu utakmicu loše sudio, a budu�i da je porijeklom iz Srbije, �uda su mogu�a!

NK Croatia nije uspjela pobijediti i sudca i Iberiu, ali se nadam da �e ipak uspjeti ostvariti svoj cilj, a to je ulazak u tre�u ligu, no kako je krenulo, ne�e im biti ni malo lako!