Uspješan start nogometaša NK Tomislavgrada Bern

Izvještaj sa prvenstvene utakmice 4. lige FVBJ

Allmend Bern, 28.03.2009. 15h
Gledatelja oko 50
Sudac: H. Marcel

Strijelaci: 1:0 K. Franji� (35. min.), 1:1 P. Radoš, autogol (65. min.), 2:1 K. Franji� (90. min.)
�uti kartoni: P. Radoš (prigovor)
Crveni kartoni: L. Schärer (2 x �uti karton)

U prvoj prvenstvenoj utakmici proljetneg dijela prvenstva 4. lige FVBJ, odigranoj na Allmendu-Bern po vrlo hladnom vremenu, nogometaši Tomislavgrada su ubilje�ili i prvu pobjedu.
Sama utakmica je od prve do zadnje minute bila vrlo uzbudljiva, prava prvenstvena s dosta trke i lijepih akcija.

U prvih 20-tak minuta igre bilo je klasi�no ispitivanje snaga, nakon tog perioda obje ekipe poja�avaju tempo i po�inju stvarati prilike za gol. Nogometaši Tomislavgrada su poveli u 35. minuti preko K. Franji�a iz jedne lijepo izra�ene akcije. Pred sam kraj prvog poluvremena sudac je iz jedne dosta sumnjive akcije dosudio jedenaesterac za protivnika i kad su svi ve� vidjeli poravnanje, golman Tomislavgrada I. Mati� uspio je sjajnom obranom spije�iti najgore.

Ve� od samog po�etka drugog poluvremena doma�ini su krenuli oštro s ciljem da pove�aju rezultat i mirno privedu kraj utakmice ali i uz 3-4 stopostotne prilike napada�i doma�ina nisu uspjevali dati gol, i kao što to u nogometu obi�no biva, poslije ovakvih izglednih neiskorištenih prilika sti�e kazna. U 65 minuti rezultat je poravnat autogolom doma�eg igra�a.

Bitna situacija desila se u 70-toj minuti, kada doma�ini zbog drugog �utog kartona ostaju s igra�em manje. Od tog isklju�enja doma�ini pokazuju jak karakter kao cjelina, još poja�avaju tempo igre i potiskivaju protivnika na njihovu polovicu igrališta. U ovom periodu igre doma�i napada�i su propustili pet �istih prilika uklju�uju�i i neiskorišteni jedanaesterac iz 86. minuti.
I kada su svi o�ekivali kraj utakmice i neriješen rezultat, napada� doma�ina K. Franji� u 90.  minuti iz jedne gu�ve u protivni�kom šesnaestercu, jakim i prezinim udarcem posti�e pogodak i donosi zaslu�enu pobjedu.

Poslije ove pobjede nogometaši NK Tomislavgrada zauzimaju prvo mjesto na tablici Grupe 3.
Ova pobjeda je još sla�a kad se zna da se protivnik poja�ao sa nekolicinom igra�a iz ve�eg ranga natjecanja i da nogometaši Tomislavgrada trenutno nemaju odgovaraju�eg trenera, nego taj posao obavlja par samih nogometaša.

Ukoliko neki trener iz okolice Berna ima interesa trenirati ekipu u 4. ligi , mo�e se javiti na tel. 079/ 342 11 21.