Bernski YB i u Kupu uspje�an! YB prvi polufinalist �vicarskog KUP-a

Seydou Doumbia

Bernski YB hrvatskog trenera Vladimira Petkovi�a i u �vicarskom KUP-u uspje�an.U prvoj utakmici �etvrtfinala �vicarskog kupa BSC YB pobjedom od 3-0 do polufinala. U jednoj vrlo zanimljivoj utakmici koja je sve do 56-e minute bila vrlo izjedna�uju�a na kraju je slavio YB koji je pokazao da nije slu�ajnost da u novoj godini nisu izgubili niti jednu utakmicu. Saif Ghezal nakon dobro uba�ene lopte iz kuta ska�e vi�e od GC-ovog brani�a Josipa �oline i poga�a za 1-0. Bernski joker Seydou Doumbia u 64-oj minuti ulazi igru i rije�ava dilemu prvoga polufinaliste, prvo, asistencijom na Xaviera Hochstrassera koji u 67 minuti poga�a za 2-0 a samo tri minute poslije Doumbia se i sam upisuje u listu strijelaca i posti�e zavr�ni rezultat 3-0.

Young Boys - Grasshoppers 3:0 (0:0).

Stadion - Stade de Suisse. - 10 758 gledalaca. - Sudac Busacca. - Zgoditci: 56. Ghezal 1:0. 67. Hochstrasser 2:0. 70. Doumbia 3:0.

Young Boys: W�lfli; Portillo, Ghezal, Schneider; Christian Schwegler, Yapi, Hochstrasser, Raimondi (84. Bastians); Regazzoni (64. Doumbia), Schneuwly, Varela (76. Pereyra).

Grasshoppers; Jakupovi�; Rolf Feltscher, Vallori, �olina, Voser; Schultz, Salati�; Luli� (26. Zuber), Linz, Zarate; Bobadilla (73. Karapetsas).

�estitke treneru YB-a Vladimiru Petkovi�u na uvjerljivoj pobjedi.

Ostale tri utakmice �vicarskog kupa se igraju 17. O�ujka 2009. godine.