FC Rorschach, NK Croatia 92 Chur i Hajduk
pobjednici turnira u St.Gallenui

Tradicionalni malonogometni turnir u organizaciji NK Ban, St.Gallen, odigran je u subotu, 31.01.2009. godine u Volksbadhalle u St.Gallenu. Na turniru je uzelo u�eš�e 9 ekipa aktivnih, 7 ekipa veterana te 4 ekipe djece do 14 godina. Odigrano je mnoštvo lijepih i interesantnih utakmica, a u nadasve fer i korektnoj borbi pobijedili su najbolji.

U kategoriji aktivnih slavila je mom�ad FC Rorschach svladavši u finalu vršnjake iz ekipe Royal Flash, te je poredak bio sljede�i:

Aktivni:   1.FC Rorschach
  2.Royal Flash
3.Torcida
4.Uskoplje

FC Rorschach

Finalni susret: FC Rorschach  – Royal Flash (Lulzim Mehmeti, Gramos Krasniqi, Dejan Lubina, Slavko Ivankovi�, Adam Mechergni, Adrian Tobler, Danijel Paurevi�) 2:1

Malo finale (susret za tre�e mjesto): Torcida Scherzingen (Michael Baumann, Martin Baumann, Danijel Šafradin, Jozo Karaula, Ivica Cicvari�, Goran Sovri�, Daniel Talpes) – Uskoplje 6:4 (nakon penala)

(Na�alost u prijavnicu za turnir mom�adi FC Rorschach i Uskoplje su upisali samo skra�ena imena te se ispri�avam što nismo u mogu�nosti objaviti i sastav tih ekipa.)

U kategoriji veterana igralo se u dvije skupine, a u drugom krugu sve mom�adi su se borile za ulazak u polufinale. Na kraju, na najvišu stepenicu, zaslu�eno se popela mom�ad NK Croatia 92 iz Chura sa ostvarenim pobjedama u svih 5 susreta. Najuzbudljivije je bilo u finalnom susretu protiv NK Zagreb Arbon, kada je susret u regularnom vremenu završen neodlu�eno, 2:2, te se igrao 5-minutni produ�etak, a Croatia 92 Chur je na kraju pobijedila rezultatom 3:2.

Finalisti u kategoriji veterana NK Croatia 92 Chur i NK Zagreb Arbon

Veterani:   1. NK Croatia 92 Chur
  2. NK Zagreb Arbon
3. Barabe
4. NK Ban St.Gallen

NK Croatia 92 Chur

Finalni susret: NK Croatia 92 Chur (Matija Mija�evi�, Zvonimir Kne�evi�, Vinko Mandi�, Lojza Kopa�evi�, Ismet Br�vak, Pero Juri�, Bo�o Ze�evi�) – NK Zagreb Arbon ( Drago Zori�, Josip Reke�a, Ivo Saki�, Jozo Budimir, Marijan Dreno, Marko Pranji�, Miro Begi�, Ignacije Dreno, Mijo Hren) 2:2 (3:2 nakon produ�etka)

Susret za tre�e mjesto: Barabe (Jörg Frei, Anto Sovi�, Vinko Tomi�, Samir Šumanovac, Nikola Gubi�, Zlatan Andri�, Rene Hartung) – NK Ban St.Gallen (Mario Juriši�, Grgo Zlomisli�, Mato Grgi�, Mate Pavkovi�, Ante Mlinar, Jerko Begi�) 3:0

Uz pokale za osvojena prva mjesta ekipe FC Rorschach i NK Croatia 92 Chur su dobile i po polovicu pe�enog praseta koje su pojedene odmah nakon proglašenja pobjednika. Momci iz ekipe NK Croatia 92 Chur su, svoju polovicu, nesebi�no podijelili sa suparnicima u finalu, igra�ima NK Zagreb Arbon te sa svojim doma�inima iz St.Gallena, te su se tako svi zajedno proveselili i nazdravili uspješno odr�anom turniru.

Najve�e zadovoljstvo za publiku bio je susret juniora do 14 godina gdje su mladi talenti pokazali svoje znanje. Igralo se u skupini od 4 ekipe a poredak je bio sljede�i: