Croatia 97: Alen Bla�anovi�, Ivica Bajuši�, Stif Gulan, Tomislav Mijatovi�, Nikolle Gashi, Miroslav Agati�, Meho Mujkanovi�, Danijel Agati�, Ilija Krijan, Mato Šego, Anto Maši�- trener Dragan Jurki�

SPVGG Züri 86: Michael Fuhrer, Goran Vitkovi�, Fabian Fehr, Simon Zuest, Francesco Menniti, Giovanni Audino, Massimiliano Villareale, Domenico Geracitano, Francesco Diana

Strijelci za Croatiu: Stif Gulan (15’, 35’, 38’), Tomislav Mijatovi� ( 16’, 23’), Danijel Agati� (21’), Miroslav Agati� (28’), Anto Maši� (34’)
Strijelci za Züri 86: Goran Vitkovi� (4’),Francesco Menniti (25’), Fabian Fehr (33’)

U prvom susret u 2009. godini igra�i Croatie su zabilje�ili drugu uzastopnu pobjedu u prvenstvenom natjecanju i ponovno odškrinuli vrata finalnog dijela natjecanja. Po�etak sezone nije bio baš sjajan te su mnogi, nakon tri uzastopna poraza, ve� otpisali Croatiu iz najvišeg ranga natjecanja. Ali, Croatia ne bi bila Croatia, kada ne bi proradio inat i ponos. Nakon tri poraza ekipa se napokon poslo�ila, što se ka�e, linije se spojile i Croatia se vratila na pobjedni�ku stazu.

U nedjeljnom susretu pora�ena je vrlo neugodna ekipa iz Züricha, a rezultat sam za sebe dovoljno govori o igri Croatie. Treba istaknuti da je rezultat trebao biti i viši, ali su mnogobrojne prilike ostale neiskorištene. Stekao se dojam da su se de�ki po�eli zezati i htjeli, doslovno da se ušetaju u protivni�ki gol. Ostaje �al za neiskorištenim prilikama, ali i veliko zadovoljstvo prisutnih gledatelja jer su mogli u�ivati u majstorijama igra�a Croatie. Mislim da igra�ima ne bi trebalo zamjeriti što nisu iskoristili prilike, jer, sti�e se dojam, pod pritiskom lošeg starta sezone �eljeli su da odigraju i za svoju dušu, a i za svoje vjerne navija�e koji su ih zdušno bodrili. Pa �ak je i trener Jurki� bio primoran aplaudirati egzibicijama svojih pulena, iako ga je peklo što nije postignut pogodak.

Sam start utakmice nije išao na ruku (nogu) igra�ima Croatie te su gosti u 4. minuti došli u vodstvo. Iako su igra�i Croatie imali bolju igru i više loptu u nogama, sve do 15. minute nisu uspjeli svladati protivni�kog vratara. A onda, u samo dvije minute Gulan i Mijatovi� su preokrenuli rezultat, te su igra�i Croatie na odmor otišli sa minimalnim vodstvom od 2:1.

Na samom po�etku drugog dijela Danijel Agati� pove�ava na 3:1, a u 23. minuti Tomislav Mijatovi� posti�e svoj drugi pogodak na utakmici. U 25. minuti Menitti smanjuje na 4:2, a samo tri minute poslije Miroslav Agati� pove�ava prednost Croatie na 5:2. Slijedi, ve� napomenuti period egzibicijske igre i mnoštvo nerealiziranih prilika (i jedan neiskorišten penal), a gosti koriste jedan kontranapad u 33. minuti i golom Fehra smanjuju na 5:3. Ve� u sljede�oj minuti Anto Maši� poga�a za 6:3, a u 35. minuti Stif Gulan efektno posti�e svoj drugi pogodak na utakmici. Slijede izvrsne prilike Mate Šege, Miroslava i Danijela Agati�a te Ante Maši�a, ali do promjene rezultata nije došlo. Za kona�nih 8:3 pobrinuo se prošlogodišnji najbolji strijelac lige, Stif Gulan, u 38. minuti, i svom hat-trickom pokazao da je postizanje golova njegova specijalnost.

Sve �estitke svim igra�ima Croatie na pobjedi, zalaganju i lepršavoj igri koju su pokazali u Rorschacherbergu. Idu�e nedjelje slijedi susret protiv izuzetno jake mom�adi FC Basela i vjerujem da �e igra�i Croatie pru�iti dobru igru, a potajno se nadam i da �e se iz Züricha vratiti sa tri boda! Ovim putem pozivam sve one koji budu mogli, da prona�u vremena i 18.01.2009, u 11 sati svojom nazo�noš�u podr�e Croatiu u dvorani Sporthalle Hardau u Zürichu u susretu protiv FC Basela.