SV Slavonija
1.Dragan Batini�, 2. Goran Peri�, 5. Kapetan Ilija Beki�, 7. Anto Perkuni�, 8. Dra�en Sladoja, 9. Ivan Brni�, 10. Mate Jerkovi�, 11. Igor Ivan�evi�, 11. Ivan Brni�, 6. Slavko Mamuzi�, 13. Marijan Oluji�, 14. Marijo Juranovi�, 15. Augustin Peri�

FC Breitnerain
1. Marc L�thi, 2. Urs Wenger, 3. Sascha Mosimann, 4. Andreas M�der, 5. Reto Guggisberng, 6. Miguel Forlintini, 7. Michael leuenberger, 8. kapetan Fabio Assante, 9. Michael Rubin, 11. Marc Robin Meng, 12. Tayeb Ben Brahim, 13. Stefan Remund

Slavonci uknji�ili i drugi poraz za redom. U subotnjem susretu Slavonci nisu bili na nivou zadatka, iako je po�etak susreta pripao u potpunosti Slavoncima, ve� u 4-oj minuti dugom loptom S. Mamuzi� pronalazi Matu Jerkovi�a koji iz prve prebacuje do Ante Perkuni�a ali jak udarac golman doma�ih odli�no reagira i paradom odklanja opasnost od gola. U osmoj minuti gosti po prvi puta opasni nakon gre�ke desnog vanjskog Marijana Oluji�a napada� doma�ih Marc Meng prihva�a "poklonjenu" loptu i sa nekih deset metara vara golmana Batini�a i posti�e prvi zgoditak utakmice, 1-0. Samo dvije minute poslije slobodan udarac za Slavoniju udaljenost 20 metara, Slavko Mamuzi� precizno u desni donji kut ali i ovoga puta golman na mjestu. U 13 minuti novi �ok za Slavonce, golman Luethi izbacuje loptu prema Maederu, Maeder prema kapetanu Assanteu na lijevo krilo, Assante ubacuje na potpuno slobodnog Maedera koji iz trka puca i poga�a za 2-0. U 22 minuti napokon uspjeli napad gostiju Ivan Brni� vje�to upo�ljava Antu Perkovi�a koji vara dvojicu brani�a i prebacuje do Jerkovi�a koji sa tri metra smanjuje na 2-1. U 27 minuti idealna prilika za poravnanje, Oluji� ubacuje loptu sa strane, u �esnaestercu pronalazi Perkuni�a isti produ�ava do Jerkovi�a koji proma�uje prazana gol, i priliku za poravnanje.
U 33 minuti gosti koriste nespretnost srednjeg veznog Ante Perkuni�a oduzimaju loptu i u kontra-napadu Remund izlazi u susret nemo�nom Batini�u, 3-1. U slijede�oj minuti Ivan Brni� pronalazi usamljenog Jerkovi�a ali iako je prevario golmana Jerkovi�ev udarac prolazi tik pored vratnice. Dvije minute poslije odli�no proigravanje pred �esnaestercem Jerkovi�, Brni� Ivan�evi� ali Ivan�evi�ev udarac zaustavlja golman Luethi, Slavonce u subotu jednostavno nije i�lo! Mamuzi� u 40 minuti zbog namjernog igranja rukom zaprima �uti karton. U 43 minuti napokon drugi zgoditak za Slavonce, kapetan Beki� dugom loptom pronalazi od stane obrane doma�ih"zaboravljenog" Jerkovi�a koji spretno vara vratara Luethia i smanjuje na 3-2. Doma�ini u zadnjoj minuti susreta opasno ugro�avaju uba�enom loptom u peterac Slavonaca gdje Oluji� rukama odguriva napada�a gostiju i sudac pokazuje na jedanaesterac, siguran strijelac Michael Rubin, 4-2.
U drugom dijelu trener Slavonije vr�i izmjenu dvostruki strijelac Jerkovi� mjesto ustupa Mariju Juranovi�u te prestrojava sastav u kojem osjetno poja�ava obranu i mjenja srednji vezni red. U 49 minuti prva ozbiljnija prilika za mladog Igora Ivan�evi�a koji u solo prodoru prolazi "uspavanu" obranu i sa nekih 10 metara puca ali poga�a vanjski dio mre�e. Ve� po�etkom drugog dijela osjetila se nervoza u redovima gostuju�e mom�adi, �to zbog propu�tenih prilika, nedostatka snage a i grube igre doma�ina. Vrhunac nemo�i desio se u 53 minuti kada brani� Forliniti grubo ru�i Perkuni�a na ivici �esnaesterca. Perkuni�a neumiruje niti �uti karton koji sudac dodjeluje Forlinitiju ve� �eli i sam "tra�iti pravdu" nasr�u�i na Forlinitia i samo ga sre�a spa�ava da sudac ne poka�e crveni karton. Doma�ini zadovoljni rezutatom poku�avali su dobiti na vremenu raste�u�i sa ubacivanjem lopti u igru, sudac ispravno vidi i ka�njava Remunda �utim kartonom a minutu poslije sudac pokazuje �uti karton i Peruni�u zbog prigovora. U �esdesetoj minuti nakon jednog slobodnog udarca doma�ini povisuju na 5-2. Tri minuta poslije Anto Perkuni� smanjuje na 5-3. U deset minuta Slavonci su trebali u najmanju ruku poravnati rezultat ali lopta nije htjela u gol i kao to obi�no biva FC Breitnerain u jednoj od rijetkih prilika uspijeva u 74 minuti povisiti na 6-3. Slavonci iako na izmaku snaga i nerava se ipak uspjevaju vratiti u igru i u 80-oj minuti preko Dra�ena Sladoje smanjuju na 6-4.Pet minuta poslije u silovitom prodoru Marijo Juranovi� probija sa desne strane akciju prati Ivan Brni�, Juranovi� preciznim naba�ajem servira loptu Brni�u koji smanjuje na 6-5. Dra�en Sladoja davno zaslu�eni �uti karton dobiva tek u 86 minuti, tako�er zbog prigovora. U zadnjih pet minuta iako nadmo�niji Slavonci nisu uspjeli poravnati rezultat.

Nikola �uri�, trener SV Slavonije 5 liga

Nakon utakmice zamolili smo trenera Nikolu �uri�a za kratki utisak sa utakmice? �uri�: "Mi igrali oni zabijali." Imali smo igru cijelim tokom susreta protivnici su u prvom dijelu pet puta u�li u �esnaesterac i zabili �etiri puta dok smo mi prokockali u najmanju ruku �est stopostotnih prilika samo u prvom dijelu. Naravno da je veliki problem bio i nedovoljan broj pri�uvnih igra�a, danas samo jedan jedini, znate da je vrijeme godi�njih odmora i trenutno nam nedostaje �est klju�nih igra�a. Zamjetio sam da zadnji red Oluji� (50 godina), Mamuzi� (46) i Beki� (41) nemogu na vrijeme reagirati na gre�ke srednjeg veznog reda i nemo�ni su na spram mladih brzih protivni�kih igra�a. Stoga sam na pauzi reagirao iz igre izveo povrije�enog Jerkovi�a, uveo svje�eg Juranovi�a, na lijevi bok vratio Augustina Peri�a i na desni Gorana Peri�a a u sredinu prebacio Oluji�a i Mamuzi�a. To se pokazalo dosta efikasnijim sistemom ali nervoza zbog propu�tenih prilika, te gruba igra doma�ina u�inili su svoje i nismo se uspjeli vratiti u igru onako kako mi to mo�emo. �teta ponavi�e jer ova mom�ad FC Breitneraia nije ni bilzu na�e kvalitete, mi smo uspjeli vratiti rezultat i "za�epiti" zadnji red obrane ali to nije bilo dovoljno da preokrenemo rezultat u na�u korist, �teta. Za razliku od protivnika imali smo u prvom dijelu �est i u drugom sigurno �etiri - pet stopostotnih prilika i jo� veliki broj poluprilika ali to nismo uspjeli pretvoriti u zgoditke i pobjediti. Jo� bih nadodao i �injenicu da su tri iskusna igra�a ka�njeni �utim kartonima zbog nekorektnog pona�anja na terenu �to se normalno ne bi smjelo de�avati umjesto da koriste ste�eno iskustvo Peruni�, Sladoja i Mamuzi�, se pona�aju kao po�etnici i kroz te propuste unosili su veliku dozu nervoze u mom�ad �to je i�lo na ruku protivnicima. Ali sada treba �to prije zaboraviti ovaj nesretni dan i u idu�u subotu igramo na pobjedu. Nadam se da �e se de�ki vratiti na vrijeme sa godi�njih odmora da napokon prekinemo ovu seriju od dva poraza. Jo� bih apelirao na mlade Hrvate koji igraju u raznim drugim klubovima da nam se pridru�e u sV Slavoniju su svi dobro do�li, imamo dvije mom�adi ovu u petoj i tre�oj ligi, iskusne trenere, dobro organiziran klub i svaki novi igra� bi od srca bio primljen. Informacije mo�ete prona�i na na�oj web-stranici http://www.sv-slavonija.com. Nikola hvala ti na razgovoru.

Pripremio: M. G.