Izvje�taj - SV Slavonija - SC B�mpliz 78

0-5

Lo� dan za bernske Slavonce

Prva mom�ad SV Slavonije je u nedjelju imala "lo� dan". U derbi susretu kola protiv drugoplasiranog na ljestvici SC Buempliz 78 SV Slavonija nije bila na visini zadatka. �injenica da je treneru Soj�i�u nedostajalo �ak pet igra�a je vjerovatno i�la u prilog visokom porazu od 5-0. Susret je po�eo sa malim zaka�njenjem i pred nekih po slobodnoj procjeni oko 80-tak gledatelja. Igralo se ve�inom na sredini terena gdje su obje mom�adi poku�avale preuzeti inicijativu. U prvih 15-ak minuta se nije de�avalo ni�ta zanimljivo. U 16-oj minuti prva prilika za doma�ine, Budimir probija sa lijeve strane i upo�ljava slobodnog S. Grgi�a koji utr�ava sam ispred golmana gostiju ali je za malo bio "kratak" na lopti. U 17-oj minuti vezni gostiju Mezger zbog prigovora zaprima i prvi �uti karton. U 30-oj minuti brz napad gostiju, obrana doma�ina je "zaspala" precizno upu�enu loptu prihva�a napada� Maurer i lobom posti�e vodstvo od 1-0, za SC Buempliz 78. Do kraja prvog dijela sve do poslijednje minute bez promjena, tada u jednom dobro izvedenom napadu Kropf ru�i Budimira u �esnaestercu i sudac pokazuje na bijelu to�ku. Budimir preuzima odgovornost ali Albertin, golman gostuju�e mom�adi "�ita" strijelca i odli�nom paradom spa�ava rezultat. Ostaje 1-0. U drugom dijelu lo�ija igra doma�ih, gosti preuzimaju inicijativu i do kraja susreta su doslovno deklasirali SV Slavoniju. Zavr�ni rezultat 5-0 za SC B�mpliz. Iako sa prvim porazom u proljetnom dijelu prvenstva SV Slavonija ima dvije utakmice manje od SC Buempliza 78 koji trenutno preuzimaju vodstvo na ljestvici.