Izvje�taj - SV Slavonija - SC Holligen 94

4- 2

Slavonci nezaustavljivi

Do ove sportske godine je tradicija da sportski klub Slavonija iz Berna u jesenjem dijelu prvenstva nema sre�e u skupljanju bodova. Uistinu je i ove godine krenulo tim putem ali nakon prva dva poraza SV Slavonija je startala seriju od �etiri pobjede i dva remija. Dana�nji protivnik SC Holligen iako zadnji na tabeli ipak jedan vrlo neugodan protivnik koji je u zadnjoj odigranoj utakmici postigao visoku pobjedu od 7-0. Utakmica je odigrana na vrlo te�kom terenu. Krenulo se o�tro i ve� u �etvrtoj minuti M. Budimir odli�no upo�ljava A. Perkuni�a koji glavom puca pored samog gola. Samo nekoliko minuta poslije A. Peri� sa nekih 35 metara preciznim udarcem zadaje veliki problem golmanu gostiju koji ipak krajnjim naporom lovi loptu. Do prvog zgoditka se �ekalo do 16-te minute kada golman gostuju�e mom�adi traljavo izbacuje iz �esnesterca lopta se obija i dolazi do M. Juri�i�a koji jakim udarcem �alje loptu u gol 1-0 za Slavoniju. Veselje je trajalo samo jednu minutu ve� u slijede�em napadu slobodan udarac na samoj ivici kaznenog prostora doma�ih. Precizano nabacivanje i najspretniji u gu�vi R. Ginardi posti�e poravnanje, 1-1. U 35-oj minuti se desila prava tragedija na sredini terena A. Perkuni� biva vrlo, vrlo grubo zaustavljen i nakon pada protivni�ki igra� pada na posrnulog napada�a Slavonije i svom silinom ga ugurava u za�titnu ogradu �to je izazvalo veliko negodovanje igra�a Slavonije, sa pravom jer je Perkuni�a na kraju zbog te�ine ozlijeda autom hitne pomo�i preba�en u bolnicu. Sudac je dobro ocjenio situaciju i igra�a gostuju�e mom�adi kaznio crvenim kartonom. Susret je nastavljen nakon prekida od 30 minuta. Na poluvrijeme se oti�lo bez promjene rezultata.
U drugom dijelu susreta dinami�nija i bolja igra slavonaca, prilike za postizanje vode�eg zgoditka su se nizale jedna na drugu sve do 15-e minute. Kako to obi�no biva jedni kreiraju prilike za postizanje zgoditaka a drugi posti�u zgoditke. Nakon ispucavanja lopte od strane kapetana SV Slavonije D. Martinovi�a lopta zahvata protivni�kog igra�a Ph. Vuonga. Odbijenu loptu Vuong precizno �alje u gol i na iznena�enje svih gosti dolaze u vodstvo od 2-1. Deset minuta poslije i drugi igra� gostiju odlazi na prijevremeno tu�iranje zbog prigovora na su�enje ( uistinu lo�eg suca). Protivnik sa devet igra�a i nastavak se mogao ve� i naslutiti, bilo je potrebno samo izvu�i protivnika i iz brzih kontri napuniti mre�u. Iako oslabljeni protivnik se nije dao tako lako slomiti, olak�anje donosi M. Juri�i� u 66-oj minuti koji lovi odbijenu loptu i sa nekih 16 metara niskim udarcem poravnava rezultat na 2-2. U 75-oj minuti P. Baji� bje�i odbrani gostiju i u bliskom susretu sa golmanom gostiju izlazi kao pobjednik 3-2 za slavonce. Deset minuta prije kraja M. Juri�i� posti�e i krajnji rezultat susreta, 4-2. U solo akciji raspolo�eni M. Juri�i� je odradio pravi slalom, prvo jednog brani�a potom golmana i na kraju i zadnjeg brani�a i izlazi sam pred gol i posti�e svoj tre�i zgoditak ( zar ne�to sli�no nismo vidjeli dan prije iako sa zgoditkom vi�e? ) . SV Slavonija ovom pobjedom dosti�e �etvrto mjesto na tablici. Posjetimo se tako�er da je druga ekipa SV Slavonije koja se takmi�i u petoj ligi ubjedljivo na vrhu tablice.