Izvje�taj - SC B�mpliz 78 - SV Slavonija 0 - 4

Budimir 27 min. 1-0, 47 min. 2-0, 67 min. 3-0
Grgi� 94 minuta 4-0

Nakon dva uzastopna poraza napokon uvjerljiva pobjeda bernskog tre�eliga�a SV Slavonije. Danas iako gostuju�a mom�ad i vrlo jaki protivnik, prvi na ljestivici i dva uzastopna poraza SV Slavonija nije pokazala niti trunku straha prema protivniku. U jednog za oko predivnoj utakmici Slavonci su doslovno zgazili doma�ina SC Buempliz 78 iz Berna. Ve� u drugoj minuti prva idealna prilika za Slavonce, poslije presje�enog napada Sli�ko odli�no upo�ljava Baji�a koji izlazi sam pred golmana koji odli�nom paradom izbacuje loptu van terena. U desetoj minuti mladi Sli�ko sa 17 metara jakim udarcem �alje loptu tik povi� vratnice a samo minutu poslije jo� jedan kontra-napad preko Baji�a koji i ovoga puta biva neprecizan. Doma�ini nisu nalazili rije�enja za odbranu slavonaca �vrsta trojka na �elu s kapetanom mom�adi iskusnim Martinovi�em te desne strane Hodakom i lijevo Peri�em nije �inila gre�ke i bili su prava zagonetka za protivnike dok su s druge strane brzi Baji�, Grgi�, Juri�i� i Budimir bez ve�ih problema pronalazili slabe to�ke odbrane doma�ina a Cvitanovi�, Perkuni� i Martinovi� P. odli�no dr�ali sredinu terena, golman slavonaca Soj�i� i nije imao nekog posla. Iako daleko nadmo�niji slavonci su �ekali sve do 29-e minute prvi zgoditak, poslije presje�ene lopte na sredini terena Baji� prezinom dugom loptom upo�ljava Budimira koji napokon posti�e zaslu�uju�e vodstvo od 1-0. Samo dva minuta poslije sli�na situacija proigravanje Cvitanovi�-Juri�i� koji iako vara golmana �alje loptu pored same vratnice. Doma�ini su tek u 35 minuti do�li do prve prilike da ozbiljnije ugroze vratara Soj�i�a, nakon uba�ene lopte iz kuta lopta prele�e �esnaesterac na drugoj strani do�ekuje je osamljeni Kueng koji iz koraka puca ali Soj�i� na mjestu. Do kraja prvog dijela nije bilo nekih velikih promjena u igri na puzu se oti�lo bez promjene rezultata.
U drugom dijelu Slavonija kre�e jo� odlu�nije i ve� u 47 minuti mladi M. Juri�i� se pro�etao kroz zadnji red doma�ina produ�io loptu na osamljenog Budimira koji lobom posti�e i drugi zgoditak, 2-0 za Slavoniju. U 55 minuti poslije ubacivanja lopte od strane golama Slavonije najspretniji u sredini terena Roth J. �alje loptu duboko u pozadinu gostiju kapetan Martinovi� nije uspio reagirati te bez prekr�aja pu�ta Gertschena pred vratara ali na sre�u iskusni Soj�i� lovi loptu, ovo je bila i najzerlija prilika doma�ina tokom cijelog susreta. U 57 minuti nakon jednog prodora izkosa s lijeve strane napada�a Buempliza Maurera grubo zaustavlja Hodak i sudac pote�e i prvi �uti karton u ina�e vrlo fer i korektnoj utakmici. U 67 minuti Grgi� u silovitom prodoru s desne strane biva nepropisno zaustavljen na samoj ivici �esnestrca, slobodan udarac za Slavoniju a Kueng zaprima i �uti karton. Izvo�a� slobodnog udarca dvostruki strijelac Budimir na veliko iznena�enje ne samo igra�a ve� i malobrojene publike (njih cc. 120 ) na mjesto ubacivanja lijevom nogom puca loptu direktno prema bli�oj vratnici i vara golmana te posti�e svoj tre�i zgoditak, rezultat 3-0. Ovaj zgoditak kao da je pokopao i zadnju nadu doma�ina o mogu�em prevratu utakmice. Do kraja susreta bez nekih promjena u igri sve do zadnje minute kada Ivan�evi� precino upu�enom loptom pronalazi zahuktalog Grgi�a koji prodire s desne strane i iz bliskog susret sa golmanom Albertom izlazi kao pobjednik i posti�e zavr�ni rezultat 4-0.
Dan prije i druga mom�ad SV Slavonije je slavila tako�er prvu pobjedu nad SC B�mpliz-om 78 od 4 - 0.

SC B�mpliz

1. F. Albert, 2. Ch. K�ng, 3. D. Gruber, 18. O. Sch�ni, 4. D. Garcia, 6. (C) D. Roth, 7. J. Roth, 9. A. Gertschen, 10. A. Maurer, 11. S. Sifeddine, 13. K. Ukoh, 14. D. Hofmann, 15. M. Imesch, 16. D. Beljean, 17. Ch. K�lin

SV Slavonija

1. S. Soj�i�, 2. A. Peri�, 3. P. Martinovi�, 4. A. Perkuni�, 5.(C) D. Martinovi�, 6. D. Hodak, 7. S. Grgi�, 8. B. Cvitanovi�, 9. M. Juri�i�, 10. K. Sli�ko, 11. P.Baji�, 12. I. Ivan�evi�, 13. M. Budimir, 14.I. Beki�

Nekoliko detalja s odigranog susreta

Slavko Grgi� u akciji

broj 13 Budimir trostruki strijelac i Cvitanovi� u borbi za loptu

Prvi zgoditak Budimir

propu�tena prilika iako brani� i golman odlaze u prazno lopta prolazi pored same vratnice