Izvje�taj - SV Slavonija - FC Flamatt 6-2 (2-0)

TRE�ELIGA� SV Slavonija pobjedom na kraju prvenstva!

Stadion Viererveld, Bern

Vrijeme sun�ano

Gledalaca 50

U zadnjem susretu prvenstva SV Slavonija je ugostila FC Flamatt, slavili su Slavonci visokom pobjedom od 6-2. Susret je odigran u veoma dinami�noj igri obiju mom�adi. Ve� u �etvrtoj minuti D. Hodak dolazi do prve prilike za vodstvo. Iako sam pred golmanom gostiju Hodak se ne odlu�uje za �ut ve� upo�ljava S. Grgi�a koji neuspjeva uputiti loptu precizno i lopta odlazi u prazno. Ovaj po�etak je najavio da �e utakmica biti izuzetno zanimljiva, �to se na kraju i potvrdilo. Samo minutu poslije u slijede�em napadu slobodan udarac za Slavonce s nekih 17 metara idalna prilika za vodstvo ali na nesre�u M. �esti� �alje loptu u �ivi zid. U sedmoj minuti uzvra�aju gosti, iz brzog proigravanja P. Zwahien upu�uje loptu ka golu doma�ina ali iskusni vratar SV Slavonije �. Soj�i� na mjestu. Soj�i� koristi zamrlost gostiju i �alje loptu ka kapetanu M. Jur�i�u koji se osloba�a odbrane i preciznim udarcem posti�e prvi zgoditak za SV Slavoniju u osmoj minuti, 1-0. U nastavku ravnomjerna igra obiju mom�adi sve do 17 minute kada gre�kom odbrambenog reda slavonaca i po drugi puta P. Zwahien potpuno sam pred vratarom slavonaca ali i ovoga puta sre�a na strani vratara Soj�i�a koji jaki udarac s nekih 16 metara uspijeva zaustaviti. U 22 minuti ponovo slavonci u akciji M. �esti� upo�ljava S. Grgi�a koji bje�i odbrani gostiju ali ne i vrataru gostuju�e mom�adi koji na vrijeme izlazi i presjeca loptu. U 25 minuti solo-prodor S. Grgi�a s desne strane Grgi� ponovo bje�i odbrani ali ovoga puta vara i vratara FC Flamatta i posti�e zaslu�eno vodstvo od 2-0. U 35 minuti A. Perkovi� zbog o�trog prekr�aja zaprima i prvi �uti karton. Na pauzu se oti�lo bez promjene rezultata.

U drugom dijelu ponovljena slika drugog zgoditka, raspolo�eni S. Grgi� odli�no upo�ljen od strane M.�esti�a bje�i odbrani gostiju i posti�e svoj drugi zgoditak, 3-0 za SV Slavoniju. U 10-oj minuti D. Martinovi� na samoj ivici �esnaesterca ru�i napada�a gostiju i sudac "pote�e" i drugi �uti karton. U 16-oj minuti savr�eno izvedena akcija P. Baji� dubinskom loptom pronalazi kapetana SV Slavonije M. Jur�i�a koji vara vratara gostiju i posti�e svoj drugi zgoditak a za SV Slavoniju vodstvo od 4-0. Poslije ovog zgoditka ve� se mislilo da je sve zavr�eno i da ne�e do�i do nekih promjena D. Hodak napu�ta teren i na njegovo mjesto dolazi iskusni Niko �uri� koji igra u napada�kom redu. Ova izmjena kao da je donijela malu nesigurnost u zadnjem odbranbenom redu doma�ina i nakon jednog neuspjelog napada brzo prebacivanje igre od strane gostiju po lijevom krilu Studer precizno ubaciju loptu na P. Zwahina koji s nekih pet metara �alje loptu u mre�u, 17 minuta rezultat 4-1. Strijelac prvog zgoditka za FC Flamatt samo pet minuta poslije koristi nespretno dodavanje na ivici �esnaesterca SV Slavonije i preciznim udarcem smanjuje vodstvo na 4-2. Iako su gosti u veoma kratkom vremenu postigli dva zgoditka nadmo� u igri i dalje je bila na strani doma�ina. U 34 minuti kapetan SV Slavonije M. Juri�i� "probija" odbranu gostiju pronalazi slobodnog N. �uri�a koji s nekih pet metara �alje loptu u nebranjeni dio gola, rezultat 5-2. U 36 minuti slobodan udarac za goste s nekih 23 metra. Jak udarac u zid lopta pronalazi put do M. Budimira koji brzim trkom ostavlja iznena�enu odbranu gostiju, "�alje" istr�alog golmana u prazno prebaciv�i loptu na kapetana Juri�i�a koji posti�e svoj tre�i zgoditak i zavr�ni rezultat 6-2. SV Slavonija je ovom pobjedom zavr�ila takmi�enje na petom mjestu, vidi tabelu:

Dok je druga mom�ad koja se takmi�i u petoj ligi zavr�ila prvenstvo dan ranije tako�er pobjedom nad FC Gerzensee-om rezultatom 3-4. i u zavr�nom poredku na odli�nom tre�em mjestu. Vidi tablicu: