SD SV Slavonija - FC Bethlehem BE 3 -2 (1 - 2)

Stadion Viererfeld Bern
Gledalaca 40
Vrijeme sun�ano odli�no za igru
Rezultat : SD SV Slavonija 3 - FC Bethlehem 2 (1-2)

Zaostala utakmica proljetnog dijela prvenstva je pro�la dosta turbulentno za igra�e SD SV Slavonije. Sam po�etak nije bio onakav kako je trener/igra� �t. Soj�i� zahtjevao od svojih igra�a. Igra�ima ni�ta nije polazilo za nogom, u odbrani su se pravile fatalne gre�ke, srednji vezni red u kojem su M. �esti� i B. Cvitanovi� imao glavnu ulogu nije dolazio do izra�aja jer su tehni�ki jakog �esti�a i Cvitanovi�a �uvala po dva igra�a gostiju. Svaki poku�aj ubacivanja lopti napada�ima je biva na vrijeme sprije�avan. A u svojim dobro organiziranim napadima gostuju�a ekipa je bila dosta efikasnija. Prva ozbiljnija prilika za SD SV Slavoniju desila se u �etvrtoj minuti kada Cvitanovi� precizinim udarcem upo�ljava D. Hodaka koji sam izlazi pred golmana ali ovaj brani. Samo �to se ubu�enje sti�alo gosti dolaze do idealne prilike i ni vi�e ni manje �ak tri napada�a gostiju su slobodni pred golmanom Slavonije koji nije imao nikakve �anse da sprije�i vodstvo gostiju na 0-1. Sigurni strijelac F. Di Furia . Gosti motivirani brzim vodstvom u slijede�ih nekoliko minuta dva puta opasno ugro�avaju vrata Soj�i�a ali sigurni golman je u oba navrata spasio od katastrofe. Poslije druge takve prilike odbrana Slavonije izbacuje loptu i iz brzog kontra-napada Perkovi� pronalazi iskusnog Hodaka kojem je ovo bio ve� drugi bliski susret s vratarom gostiju ali ovoga puta Hodak biva precizniji iako je i ovoga puta vratar odbranio prvi udarac iz drugog, popravnog Hodak poravnava rezulatat u osmoj minuti na 1-1. Iako su slavonci poravnali rezultat to nije smetalo goste da i dalje nastave s inicijativom. U osamnaestoj minuti gosti dolaze u priliku da iz slobodnog udarca s nekih 16 metara iskosa s lijeve strane A. Varol preciznim udarcem povisuje rezultat na 1-2. Deset minuta poslije D. Hodak izlazi zbog povrede a na njegovo mjesto dolazi P. Baji�. U 32 minuti M. �esti� dolazi u idealnu priliku da poravna rezultat ali iako samo pet metara od gola �esti� ne uspjeva posti�i poravnanje, loptu odbija jedan od brani�a gostiju. Do kraja prvog dijela susreta osjetna nadmo� gostiju i zaslu�eno vodstvo od 1-2.

Drugi dio je zapo�eo s jednom sasvim drugom Slavonijom naime onakvom kakvom je svi u Bernu znamo, s jakim brzim odigravanjima, bez suvi�ne pri�e i naravno nadase opasnom za protivnika. I samo �to je krenulo slobodan udarac s nekih 22 metra mladi Budimir poga�a same ra�lje ali odli�nom paradom golman gostiju skida loptu vrhom prstiju. Redali su se napad za napadom gosti su do�ivljavali ono sto su slavonci imali u prvom dijelu. A ulaskom S. Grgi�a na mjesto A. Perkuni�a u potpunosti je promjenio odnos snaga na terenu. I nakon jedne gu�ve pred golom gostiju najspretniji biva mladi I. Ivan�evi� koji u 25 minuti preciznim udarcem poravnava rezultat na 2-2. Samo dva minuta poslije slavnci prekidaju napad gostiju i iz kontranapada M. Budimir posti�e i zaslu�no vodstvo na 3-2. Sve do sam kraj susreta je sve i�lo na ruku slavoncima koji su imali jo� nekoliko prilika da pove�aju vodstvo ali to imanije polazilo za rukom (nogom). I pred sam kraj susreta u 42 minuti te�ak prekr�aj u kaznenom prostoru Slavonije sudac pokazuje ispravno na bijelu to�ku. Izvo�a� najstro�e kazne kapiten gostiju T. Akcasager ali golam slavonaca Soj�i� na visini zadatka odli�nom paradom zaustavlja loptu i spa�ava tri va�na boda slavoncima. Sa ovom pobjedom SD SV Slavonija se uspjela otisnuti s dna tabele i sa 19 bodova i prednosti od 6 bodova ispred devetog na ranglisti FC Zollikofen-a. A sa FC Breitenrain-om koji "bje�i" slavoncima tri boda, igrat �e 09. svibnja, te s FC Zollikofen-om 17.svibnja. Oba susreta SD SV Slavonija igra u gostima.

SD SV Slavonija
�t.. Soj�i�, M. Budimir, K. Sli�ko, I. Beki�, D. Martinovi�, P. Baji�, B. Cvitanovi�, A. Perkuni�, M. Juri�i�, I. Ivan�evi�, M. �esti�, D. Hodak, S. Grgi�, A. Peri�, P. Martinovi�, V. Martinovi�, �. Parad�ik

FC Bethlehem BE
S. Sp�rri, P. Winkel, B. Gaschi, M. K�nig, E. Corovic, F. Di Furina, L. Dauccia, A. Varol, Th. Herzog, M. Brunnimann, A. Cofario, T. Akcasager, H. Bakan