Gledalaca 50

Vrijeme: Obla�no s ki�om, temp. 9 C

Po�etak susreta, ekipe istr�avaju na teren

Obavezno rukovanje prije po�etka susreta

SV Slavonija II, tkz. druga ekipa SV Slavonije iz Berna, koja se takmi�i u petoj kantonalnoj ligi Bern, je �ini se nezaustavljiva u uspje�nim rezultatima. Od sedam odigranih utakmica SV Slavonija je �ak �est puta uknji�ila pobjedu a samo jednu utakmicu su odigrali nerije�eno i sa 19 osvojenih bodova se nalazi na vrhu ljestvice. Prije po�etka utakmice zapitali smo trenera Slavonije gospodina Brni�a �to o�ekuje od susreta? Ovako, FC Braitnerein je vrlo neugodan protivnik kojeg poznajemo ve� mnogo godina i jedan je od rijetkih klubova koji na zadaje probleme i stoga sam odlu�io danas striktno defanzivnu igru i eventualno preko brzog Ani�i�a, Peri�a i Grube�i�a poku�ati ne�to ostvariti iz kontra napada. Za�to ste se opredjelili za ovu varijantu? Za�to, smijeh, iz razloga �to mi trenutno nedostaje osam standardnih igra�a i ubje�en sam da je to jedino pravo rije�enje za jaki Braitnerein. �to je s igra�ima? Kazne i godi�nji odmori, znate da djeca imaju slobodno tri tjedna. A kazne �ini se da mi bez toga nemo�emo i ja sam ka�njen i moram zbog crvenog kartona pauzirati jednu utakmicu. Hvala gospodine Brni�u. Molim, hvala i Vama.

Susret je po�eo u 17.00 sati i kako je trener najavio striktno defanzivno i sa puno strpljenja. Gosti su odmah zamjetili kako doma�in igra i krenuli su o�tro prem golu mladog Kambera. Napadi su se redali jedan za drugim i tek u 15-oj minuti brzi Peri� iz jedne kontra- prilike biva ru�en pred samim �enaestercem i danas odli�ni sudac pokazuje na slobodan udarac. Izvo�a� Ani�i�, koji jakim i preciznim udarcem pronalazi Peri�a ali lopta prolazi tik pored vratnice. Iako su gosti imali vi�e od igre ipak nisu uspjevali probiti odbranu slavonaca. U 19 -oj minuti se desilo ono �to je trener Brni� nagovje�tavao. Iz jedne presje�ene lopte na sredini terena od strane kapitena Beki�a loptu prima Pranji� koji ubacuje loptu iskusnom Martinovi�u i sa nekih 5 metara golman gostiju je samo okom propratio putanju precizno upu�ene lopte u desni donji kut, 1-0. Samo tri minuta poslije gosti iskori�tavju poklon-loptu odbrane slavonaca i napada� gostiju Anante poravnava rezultat na 1-1. To je bila i jedina grije�ka odbrane Slavonije. Pri samom kraju prvog dijela Slavonija je imala tri zrele prilike za vodstvo ali iskusnog Andri�i�a lopta danas jednostavno nije htjela. Prvo iskosa s desne strane, Ani�i� je probao "lobom" ugroziti golmana gostiju ali na nesre�u lopta prolazi tik pored vratnice, samo minutu poslije Grube�i� iz solo prodora jakim udarcem proma�uje i drugu priliku, golman gostiju na nivou i predivnom paradom skre�e loptu u korner. Ani�i� je imao i svoju drugu 100% priliku u 45 minuti, izkosa s lijeve strane vara odbranu gostiju i sa nekih 8 metara proma�uje gol za nekih par centimetara. Po�etak drugog dijela je bila slika prvog. Slavonija i dalje defanzivno osim �to su gosti ovoga puta dosta ranije na�inili grije�ku. Prilikom organizacije napada iskusni kapiten SV Slavonije Beki� presjeca loptu gostiju i kre�e sam ka golmanu gostiju i s nekih 7 metara dobro plasiranim udarcem dovodi slavonce u vodstvo od 2-1. Nedostatak igra�a i umor prisilili su trenera Brni�a da do 15-e minute napravi �ak tri izmjene. Ovo osvje�enje je dobro do�lo u 35 minuti, Peri� brzim kontra-napadom posti�e i tre�i zgoditak za doma�ine 3-1. Minutu prije kraja Grube�i� iz brzog kontra-napada upo�ljava Martinovi�a. Martinovi� trzajem vara golmana koji ide u jednu a lopta upu�ena s nekih �etiri metra u drugu stranu i time kona�ni rezultat 4-1.

SV Slavonija: Kamber I., Peri� J., �olak D., Baji� M., Beki� I. Kap., Pranji� I., Martinovi� Z., Grube�i� �., Andr�i� �., Peri� A., �ali� M. Kukuruzovi� J., Peri� G., Malenica B. trener Brni� I.

FC Braitnerein: Hofer B., Ramond S., Schranz A. Cap. , Hallmer M., Tcheuknaaua J.P., Schwab F., Leuenburger M., Anante F., Rubin M., Maerching F., Candina V., Kobel S., Schmidhaurer M,. Glauer C.