FC Bolligen - NK Tomislavgrad 1 - 4

Nedjelja 24. 09.2006 - Bolligen
Vrijeme: Obla�no, idealno za igru Gledalaca 50

Rezultat: FC Bolligen - NK Tomislavgrad 1 - 4
Zgoditci za NK Tomislavgrad: 16 minuta I. Krajinovi�, 62 i 85 minuta P. Grgi�, 72 minuta K. Rado�. Za FC Bolligen: 89 minuta D. Gehirg

Va�na tri boda za NK Tomislavgrad. U sedmom kolu jesenjeg dijela prvenstva NK Tomislavgrad uvjerljivo slavio protiv FC Bolligena, ekipe koja u �est odigranih susreta nije osvojila niti jedan bod. Naravno da su svi o�ekivali pobjedu. Tomislavgra�ani su sa tim ciljem krenuli u susret i ve� u prvim minutama kreirali par prigoda za vodstvo ali lopta nije htjela u gol. Nakon prvog �oka doma�in se lagano vratio u igru i ve� u 15 minuti idealna prilika za J. Muellera koji sa nekih �etiri metra proma�uje gol. Ova prilika doma�ina je na neki na�in "probudila" igra�e NK Tomislavgrada i ve� u slijede�em napadu preko P.Grgi�a prvo osvajaju udarac iz ugla a potom isti igra� ubacuje loptu u sredinu gde najspretniji biva I. Krajinovi� i sa nekih tri metra poga�a prazan gol doma�ina, 1-0 u 16-oj minuti. U nastavku susreta bez nekih promjena u igri obje mom�adi. Vrijedno je spomenuti jaki udarac A. �oline u 29 minuti sa nekih 26 metara ali lopta prolazi tik povi� vratnice. Doma�ini su u 35 minuti tkao�er propustili zrelu priliku, prodor D. Gehriga s desne strane koji ubacuje loptu u �esnaesterac gdje je M.Hugentobler do�ekuje glavom brani sigurni golman I. Mati�. Na odmor se oti�lo bez promjene rezultata.
U drugom dijelu lagana inicijativa doma�ina, trener Raji� se odlu�uje na izmjenu na mjesto A. �oline ulazi M. Grgi� (�vicarski nacionalni igra� u futsalu). Odluka susreta je pala ve� u 62 minuti kada gre�ku odbrane doma�ih ka�njava P.Grgi� koji pravi pravi slalom po desnom krilu prvo izbacuje jednog brani�a, te drugog i na kraju i golmana i izlazi sam pred gol doma�ina, posti�e drugi zgoditak 2-0. U 72 minuti iz prekida iz kosa s lijeve strane loptu upu�uje D. Martinovi� na K. Rado�a kapetana mom�adi NK Tomislavgrada koji silovitim skokom do�ekuje loptu glavom i �alje je u nebranjeni dio gola FC Bolligena 3-0. Iako je doma�in velikim dijelom drugoga dijela imao igru zgoditke su postizali napada�i gostuju�e mom�adi. U 77 minuti Raji� vr�i i drugu izmjenu izlazi P. Mati� a ulazi M. Stipi� . Ovom izmjenom Raji� poja�ava odbranu NK Tomislavgrada. U 80-oj minuti najidealnija prilika za doma�ine, nakon �to golman Mati� izlije�e na loptu i nepreciznim udarcem je �alje protivni�kom igra�u na samoj ivici �esneasterca gdje �ak trojica napada�a protiv jednog brani�a ne uspjevaju smjestiti loptu u mre�u. U 82 minuti i tre�a izmjena u NK Tomislavgradu M. Andri� ulazi a teren napu�ta V. Martinovi�. Najbolji igra� susreta P. Grgi� u 85 minuti koristi po drugi puta nesmotrenost odbrane doma�ina i krade loptu na samoj ivici �esnaesterca te jakim udarcem posti�e i �etvrti zgoditak, 4-0. Gehrig napada� doma�ih je tek u 89 minuti uspio savladati vratara tomislavga�ana, dobro izvedenom akcijom Fuchser produ�uje loptu na Gehirga koji sa same ivice �esnaesterca jakim i preciznim udarcem smanjuje vodstvo NK Tomislavgrada na 4-1. Ovom pobjedom NK Tomislavgrad se uspio odcjepiti od dna ljestvice i trenutno je sa 8 bodova na osmom mjestu.