NK Tomislavgrad 12(5) - AS Napoli 12-1 (0)

Sudac: Paul Mensur
Vrijeme: sun�ano, odli�no za igru
Gledalaca 80

Ubjedljivom pobjedom do �etvrte lige!

NK Tomislavgrad, najmla�i hrvatski nogometni klub u Bernu je u nedjelju ubjedljivom pobjedom nad mom�adi AS Napoli od 12 -1 izborio plasman u vi�i rang takmi�enja, �etvrtu kantonalnu ligu regije Bern. Susret je odigran na sportskoj poljani Allmend na Wankdorfu a popra�en je od cc. 80 najvjernih navija�a. Sam po�etak susreta je najavio o�tru igru s visokim tempom koju gostuju�a ekipa nije uspjela pratiti. Ve� u petoj minuti brz prodor preko krila mladog M. Grgi�a koji upu�uje precinu loptu na P. Mati�a koji u skoku zahva�a loptu glavom i posti�e vodstvo do 1-0. Ovaj zgoditak je doslovno razbio odbranu gostiju koji u nastavku igre nisu imali prava rije�enja za brze prodore s krila iz takvog jednog u 8 -oj minuti kapetan NK Tomislavgrada P. Buljan pronalazi I. Krajinovi�a koji atraktivnim udarcem povisuje vodstvo na 2-0. Do tre�eg zgoditka se �ekalo do 21 minute kada iskusni kapetan tomislavgra�ana P. Buljan presjeca napad gostiju i s nekih 28 metara jakim udarcem �alje loptu u lijevi donji ugao. Visoko vodstvo doma�ina nije uticalo na tempo igre dapa�e, �elja za jo� ubjedljivijom pobjedom je postala jo� ja�a i ve� u 37 minuti I. Krajinovi� posti�e i svoj drugi zgoditak, 4-0 a samo dvija minuta poslije udarcem iz kuta M. Grgi� pronalazi kapetana Buljana koji zahvata loptu glavom u lijevi nebranjeni dio gola brani� gostiju nespretno poku�ava izbaciti loptu koja na kraju zavr�ava u golu 5-0. Sa ovim rezultatom je zavr�en prvi dio susreta.

U drugom dijelu bez promjene i dalje nadmo� doma�ina i ve� u drugoj minuti odli�ni M. Grgi� iz jedne gu�ve u kaznenom prostoru gostiju biva najspretniji i �alje loptu u mre�u, 6-0. Iako gosti nisu imali prilika za postizanje zgoditaka ipak u 17 -oj minuti poslije ubacivanja lopte iz kuta nespretnim izbacivanjem odbranbenih igra�a lopta se odbija i zavr�ava u golu doma�ina rezultat 6-1. Samo tri minuta poslije najbolji igra� susreta M. Grgi� povisuje vodstvo na 7-1. U 23 minuti drugoga dijela prva izmjena u mom�adi NK Tomislavgrada P. Mati�a dolazi D. Gudelj. U 32 minuti mo�da najljep�i zgoditak susreta, u 32 minuti brzim prodorom s desne strane kapetan P. Buljan precizno upo�ljava I. Krajinovi�a koji iz okreta puca i poga�a mre�u gostiju, 8-1. J. Gad�a u 34 minuti zaprima i prvi �uti karton zbog nedozvoljenog ometanja pri izvo�enju slobodnog udarca. U 38 minuti kombinacija M. Grgi�-I. Krajinovi�-M. Grgi� zavr�ava zgoditkom mladog Grgi�a, 9-1. U 38-oj minuti i druga izmjena kod doma�ina I. Filipovi� ustupa mjesto M. Stipi�u. U 39 minuti I.Krajinovi� posti�e i deseti zgoditak za NK Tomislavgrad 10-1, a samo minutu poslije proigravanje P. Buljan- I. Andri� koji smireno �alje loptu u prazan gol 11-1. Isti igra� dvije minute prije kraja posti�e i zavr�ni zgoditak 12-1.