NK Tomislavgrad - AS Itali-Fulgor 6-1 (1-0)

NK Tomislavgrad 6 (1) - AS Itali-Fulgor 1 (0)
Vrijeme: sun�ano, odli�no za igru
Gledalaca 80

Susret je zapo�eo oprezno s obiju strana, dana�nji protivnik NK Tomilslavgrada je u zadnje dvije utakmice slavio pobjede dok je NK Tomislavgrad u 13-om kolu zabilje�io prvi poraz. Kako je vrijeme odmicalo NK Tomislavgrad je sve vi�e i vi�e prelazio u inicijativu i bilo je samo pitanje vremena kada �e pasti prvi zgoditak. U 17. minuti kada iz brze akcije po krilu precino uba�enu loptu od mladoga M. Grgi�a, I. Andri� proslije�uje pored golmana gostiju i zaslu�eno vodstvo od 1-0. U nastavku nije bilo promjena osim �to su gosti inicijativu NK Tomislavgrada "spustili" na izjedna�enu igru. S vodstvom od 1-0 je zavr�eno i prvo poluvrijeme.
U drugom dijelu gosti ve� u osmoj minuti preko F. Lonza dolaze do prve zrele prilike, iz jedne gu�ve u petercu F. Lonza biva najspretniji upu�uje loptu ka golu ali na sre�u lopta udara u stativu i biva lagan plijen za odli�nog golmana NK Tomislavgrada M. Andri�a. Samo jednu minutu poslije iz polukontre gosti dolaze do druge prilike ali M. Andri� spa�ava odli�nim istr�avanjem na loptu. Ove dvije prilike kao da su probudile igra�e NK Tomislavgrada i u 11-oj minuti brzi M. Grgi� u solo-prodoru s desne strane prvo iza sebe ostavlja odbranu gostiju i preciznim lobom poga�a mre�u gostiju i time povisuje i rezultat na 2-0. Iako je vodstvo bilo zaslu�no gosti se nisu predavali, u 14-oj minuti prekid ige, slobodan udarac za goste iz kosa s desne strane precizno i jako upu�enu loptu sa nekih 18 metara golman Andri� brani ali je ne uspjeva umiriti, odbijenu loptu prihvata S. Tarone i gosti smanjuju na 2-1. Samo tri minuta poslije kapetan doma�ih P. Buljan odli�no pronalazi P. Grgi�a koji prvo vara jednog odbranbenog igra�a gostuju�e mom�adi, zatim iz koraka upu�uje loptu pored nemo�nog Bronnimanna ali loptu zaustavlja stativa. Odbijena lopta "pronalazi" I. Krajinovi�a koji laganim udarcem upu�uje u nebranjenu mre�u gostuju�e mom�adi i vodstvo NK Tomislavgrada na 3-1. Dvije minute poslije P. Buljan s nekih 25 metara poga�a stativu, rezultat ostaje nepromjenjen 3-1. U nastavku igre nije dolazilo do promjena sve do 38-me minute kada duboko uba�enu loptu, �ak iz 16-terca doma�ina prihvata "zahuktali" P. Grgi� koji laganim lobom prebacuje golmana gostiju i posti�e vodstvo od 4-1. U 40-oj minuti I. Krajinovi� preciznim udarcem s nekih 22 metra poga�a gol gostiju i povisuje vodstvo na 5-1. U zadnjoj minuti I. Krajinovi� iz kontra napada posti�e i zavr�ni rezultat 6-1 i svoj tre�i zgoditak na dana�njoj utakmici. Poslije ovog 14-og kola NK Tomislavgrad je ponovo na samom vrhu ljestvice s istim brojem bodova kao i glavni kandidat za �etvrtu ligu SCI Esperia Bern. SCI Esperia ima bolju gol-razliku od NK Tomislavgrada ali ako je suditi po ovom zadnjem rezultatu mlada mom�ad NK Tomislavgrada ima realne izglede za ulazak u �etvrtu regionalnu ligu.