FC Tr�bach- FC Croatia Chur 92 2:1 (seniori)

Petak, 18.04.08
Stadion Gufalons, Tr�bach. Gledatelja 40.

Croatia 92: Bo�o Ze�evi�, Ilija Ivelj, Franjo Filipovi�, Ivan Galovac, Dragan Pranjeta, Ismet Br�vak, Vinko Mandi�, Lojza Kopa�evi�, Zvonko Marojevi�, Marinko Vidakovi�, �eljko �a�ija, Branko Crepulja, Mario Djakovi�

Strijelac za Croatiu: Vidakovi�

Ugodna ve�e, vrijeme idealno za igru i protivnik sa samog vrha tablice, do�ekali su igra�e Croatie u petak u Tr�bachu.Osim toga, zbog odsustva nekih igra�a, Croatia je nastupila sa samo jednim rezervnim igra�em. Ispo�etka se pomalo osjetilo da igra�i Croatie imaju dosta respekta prema vrlo jakoj ekipi doma�ina, pa doma�ini diktiraju igru na po�etku i ubrzo preuzimaju inicijativu na terenu. Doma�inima je na ruku i�lo i to da su, ve� u sedmoj minuti susreta, iskoristili malu neopreznost obrambenih igra�a Croatie te do�li u vodstvo od 1:0.Rani pogodak je malo poljuljao i uzdrmao redove Croatie te im je trebalo dobrih desetak minuta da zbiju svoje redove i po�nu stvarati izgledne prilike za poravnanje.No umjesto izjedna�enja, doma�ini vje�to koriste jedan kontranapad i u 32-oj minuti po drugi put svladavaju vratara Filipovi�a,koji je udarac uspio odbraniti, ali se lopta odbila to�no pred noge protivni�kog napada�a kojemu nije bilo te�ko ubaciti loptu u praznu mre�u.Rezultatom 2:0 se oti�lo na odmor.
U pauzi trener Croatie, Branko Crepulja, druga�ije postavlja igru te Croatia uspijeva potpuno preuzeti inicijativu na terenu, te su napada�i Croatie sve �e��e u izglednim prilikama. U 58-oj minuti Crepulja sa sredine terena upo�ljava Djakovi�a na desnoj strani, Djakovi� se uspje�no osloba�a protivni�kog igra�a, prodire duboko po desnoj strani i odli�no centrira u protivni�ki peterac. Najspretniji u protivni�kom kaznenom prostoru je bio Vidakovi� koji poga�a za 2:1. Nakon pogotka igra�i Croatie jo� vi�e i ja�e napadaju ali ne uspijevaju posti�i pogodak za izjedna�enje. Umjesto toga, tri minute prije kraja susreta, igra�i Tr�bacha stvaraju izuzetnu priliku, ali njihov napada� ne uspijeva sa oko dva metra pogoditi praznu mre�u nego poga�a vanjski dio.Uspio je �ak prevariti i suca kojem se u�inilo da tako ne�to nije mogu�e proma�iti i bio je ubije�en da je lopta u�la u gol, te je u prvom momentu pokazao na centar. Nakon reklamacija igra�a Croatie te nakon �to su igra�i doma�ina, tako�e, potvrdili da lopta nije bila u mre�i, taj nepostoje�i pogodak je poni�ten i susret je zavr�en pobjedom FC Tr�bach od 2:1.
- Nemam nikakvih primjedbi na moje igra�e. I pored toga �to smo izgubili ja sam igrom i zalaganjem mojih igra�a vi�e nego zadovoljan.Imali smo malo previ�e respekta prema protivniku a i malo vi�e sre�e nam ne bi bilo na odmet.Sve u svemu pobjedniku �estitam na fer i korektnoj igri i zaslu�enoj pobjedi- rije�i su trenera Branka Crepulje.