FC Croatia 92 Chur� - FC Davos 6:2 (seniori)

Petak, 06.10.07
Stadion Ringstrasse, Chur. Gledatelja 80.

Croatia 92: Marinko Dragi�evi�, Bo�o Ze�evi�, Ismet Br�vak, Lojza Kopa�evi�, Jurica Brni�, Dragan Pranjeta, Vinko Mandi�, Tadija Ga�i�, Pero Juri�, Anto Petri�, Branko Crepulja, Ivo Kuha�, Mario Djakovi�
Strijelci za Croatiu: Juri� 3, Petri�, Ga�i�, Pranjeta

Ve� nakon pet minuta igre Croatia dolazi u vodstvo protiv protivnika s kojim Croatia ima najbolji skor do sada- samo dva puta su igrali nerije�eno a sve ostale susrete Croatia je rije�ila u svoju korist. Udarna �pica Petri�-Juri� i ovaj put je odli�no odradila svoj posao te Juri� sa ivice �esnaesterca svladava vratara gostiju. Pritisak doma�ina se i dalje nastavlja ali igra�i Croatie ne uspijevaju iskoristiti svoje izgledne prilike te rezultat ostaje nepromijenjen. I onda, kako to obi�no biva, nakon �to doma�ini nisu iskoristili svoje prilike, gosti koriste svoje rijetke izlete pred vratara Dragi�evi�a i u 30-oj minuti poravnavaju rezultat na 1:1. Ohrabreni pogotkom, gosti preuzimaju inicijativu na terenu te desetak minuta poslije posti�u i drugi pogodak te dolaze u vodstvo od 1:2, �to je i rezultat prvog poluvremena.
U drugi dio susreta igra�i Croatie ulaze puno odlu�nije nego u prvom dijelu i potpuno prebacuju igru na protivni�ku polovinu. Ve� u 46-oj minuti Petri� prodire po desnoj strani i ubacuje loptu u protivni�ki peterac gdje se nalazi Pranjeta, koji je tek u�ao u igru, i preciznim udarcem poga�a protivni�ku mre�u te poravnava rezultat. Pogodak Pranjete kao da je dao krila igra�ima Croatie �iji se napadi jedan za drugim ni�u kao na teku�oj vrpci. Ve� u 50-oj minuti novi pogodak Croatie- nakon jedne lijepo odigrane kombinacije Ga�i� poga�a za 3:2. U 56-oj minuti Juri� nakon uspje�nog driblinga izbija sam pred protivni�kog vratara i posti�e svoj drugi pogodak na utakmici te pove�ava vodstvo na 4:2. Gosti ne uspijevaju napraviti niti jednu kombinaciju te su prinu�eni da se konstantno brane na svojoj polovini. U 62-oj minuti na scenu stupa brzonogi napada� Croatie Anto Petri�, te kao i njegov prezimenjak Mladen, vara kompletnu odbranu gostiju i silovito zabija pogodak za 5:2. To�ku na i stavlja Juri� nakon solo prodora u 74-oj minuti posti�u�i svoj tre�i pogodak na utakmici te postavlja kona�ni rezultat Croatia- Davos 6:2. Iskreno, gosti moraju biti zadovoljni da nisu izgubili puno ve�im rezultatom jer igra�i Croatie odavno nisu pru�ili ovako dobru partiju, ali su propustili i mnogo izglednih prilika.
- Ma trebali smo dati i 10 komada koliko prilika smo imali no i 6 je vi�e nego dosta. Imali smo malu krizu u drugoj polovici prvog dijela, ali nas je trener Crepulja na poluvremenu na vrijeme razbudio te smo u drugom dijelu pokazali svu rasko� na�e igre. Cijela ekipa je dala maksimum i svaki pojedinac je izvrsno odradio svoj posao- izjavio je razdragani Dragan Pranjeta �iji je izjedna�avaju�i pogodak otvorio vrata pobjede u ovoj utakmici.