FC Sargans- FC Croatia Chur 92 2:2 (seniori)

Petak, 12.10.07
Stadion Sportanlage, Sargans. Gledatelja 70.

Croatia 92: Marinko Dragi�evi�, Ismet Br�vak, Lojza Kopa�evi�, Jurica Brni�, Franjo Filipovi�, Tadija Ga�i�, Vinko Mandi�, Bo�o Ze�evi�, Dragan Pranjeta, Anto Petri�, Pero Juri�, Ivan Galovac, Marcel Djakovi�, Marinko Mitvek
Strijelci za Croatiu: Gai�, Juri

Prije nepunih pet mjeseci, na ovom istom terenu, Croatia je do�ivjela pravi debakl i izgubila sa 9:2. Visok poraz ostavio je traga te su igra�i Croatie pomalo u gr�u u�li u ovaj susret. To se odrazilo i na igri te su doma�ini ve� u devetoj minuti do�li u vodstvo od 1:0. Pogotku je prethodila jedna izgubljena lopta na sredini terena i brza reakcija protivni�kog napada�a po desnoj strani. Da gr� ne traje predugo pobrinuo se u 18-oj minuti susreta napada� Croatie, Tadija Ga�i�, koji se izgleda obavezao da u svakom susretu postigne barem po jedan pogodak. Nakon �to je Petri� odli�no pro�ao po lijevoj strani i u�ao u �esnaesterac, izvrsno je uposlio slobodnog Ga�i�a na desnoj strani, koji bez puno premi�ljanja smje�ta loptu u donji lijevi kut i poravnava rezultat. Pogodak koji je, ne samo, zna�io poravnanje rezultata nego i dodatnu dozu samopouzdanja igra�ima Croatie koji nastavljaju u istom tempu i nastoje stisnuti protivnika i okrenuti vodu na svoj mlin. To im u potpunosti i uspijeva te samo tri minute kasnije Petri� pronalazi Juri�a na lijevoj strani, a Juri�, u svom maniru prolazi, cjelokupnu odbranu te i istr�alog vratara doma�e ekipe i posti�e pogodak za 2:1 u korist Croatie. Po�etni gr� je potpuno nestao kod igra�a Croatie te sve bolje i ljep�e igraju, dok se taj gr� sada usadio u noge igra�a doma�e ekipe koji ne uspijevaju na�i rje�enje za u�estale napade igra�a Croatie. Jedino rje�enje koje su imali u 27-oj minuti jeste da dvojica odbrambenih igra�a nepropisno zaustavljaju Juri�a u kaznenom prostoru te sudac pokazuje na bijelu to�ku. Na�alost, kapetan mom�adi Vinko Mandi�, bira pravi kut, vratar odlazi na jednu, a lopta na drugu stranu ali poga�a stativu te rezultat ostaje 2:1 za Croatiu. Gosti se polako ali sigurno vra�aju u igru te nakon jednog prekr�aja, na nekih 40 metara od gola Croatie, brzo izvode slobodni udarac te napada� Sargansa sa desetak metara preciznim udarcem po drugi put svladava vratara gostuju�e mom�adi.
U nastavku susreta gledatelji su imali prilike vidjeti lijep i dopadljiv nogomet te mno�tvo lijepih akcija i sa jedne i sa druge strane, ali bez pogodaka. Mora se ista�i da je sudac sjeckanjem igre i dijeljenjem kartona u bezazlenim situacijama, u drugom poluvremenu, umnogome pokvario ugo�aj susreta i stvorio napetu situaciju u ina�e vrlo fer i korektnoj utakmici.
-Neopisivo mi je �ao �to nisam iskoristio jedanaesterac. Samo koji centimetar desno i mi bi vodili 3:1! Vjerojatno bi to umnogome odlu�ilo utakmicu u na�u korist ali, eto, nije se dalo. Bodom sam zadovoljan kao i igrom i zalaganjem mojih suigra�a. Ipak, duboko u nama je uvijek bilo prisje�anje na pro�li susret sa istim protivnikom i visok poraz. Sljede�i put smo mi na redu i uvjeren sam da �e Sargans iz Chura otici bez bodova i sa napunjenom mrezom- uvjeren je kapetan Croatie Vinko Mandi�.