FC Croatia Chur 92 -CB Lumnezia 4:2 (5. liga)

Nedjelja, 30.09.07
Stadion Obere Au,Chur, Gledatelja 70

Croatia 92: Josip Milo�, Marko Filipovi�, Ivan Bijeli�, Nikola Ga�i� (Pero Juri�), Stjepan Djakovi�, Ivan Mi�eti� (Danijel Marojevi�), Ilija Ivelj, Ivan Marojevi� (Vedran �alu�i�), Damir Kati� , Andrija An�eli�, Santino Jankovi�, Vinko Mandi�

Strijelci za Croatiu: 1:0 Jankovi�(18), 2:0 An�eli�(33), 3:0 Jankovi�(58), 4:0 An�eli�(70)

Iz utakmice u utakmicu mlada ekipa Croatie se sve bolje uigrava i pokazuje svoju kvalitetu. Na terenu Obere Au, u Churu, u nedjelju je 70-tak prisutnih gledatelja prisustvovalo vrlo zanimljivom susretu izme�u Croatie i CB Lumnezia. Doma�ini o�tro i odlu�no po�inju susret i primoravaju goste da se brane od prve minute. Nakon par lijepih ali neiskori�tenih prilika, mre�a gostiju je na�eta u 18-oj minuti susreta nakon jedne uspje�ne akcije i lijepog proigravanja Kati�a na Jankovi�a te Jankovi� posti�e pogodak za 1:0. Vodstvo je igra�ima Croatie dobro podiglo moral i dalo krila, kako se to ve� ka�e, te su nesmanjenom �estinom nastavili napadaje prema protivni�kom golu. U 33-oj minuti igra�i srednjeg reda uspje�no iznose loptu iz svoje polovine terena, slijedi ubacivanje za An�eli�a, koji se solo prodorom osloba�a dvojice protivni�kih igra�a te �alje loptu u jednu a vratara u drugu stranu i pove�ava vodstvo Croatie na 2:0.Do kraja poluvremena igra�i Croatie su i dalje vr�ili pritisak a gosti se gr�evito branili te je prvi dio susreta zavr�en vodstvom doma�ina od 2:0.
Croatia i u drugom dijelu nastavlja ofanzivno, �to je u 58-oj minuti i urodilo plodom, odnosno zgoditkom. Ponovo srednji red odli�no obavlja svoj zadatak, lopta se ubacuje naprijed za Jankovi�a koji izbija sam pred protivni�kog vratara i posti�e svoj drugi pogodak na utakmici. Dvanaest minuta kasnije Djakovi� uspje�no prolazi po lijevoj strani te upo�ljava An�eli�a na ivici protivni�kog �esnaesterca, a An�eli� ne razmi�lja ni trenutka i silovito puca te, kako se to lijepo ka�e, skida pau�inu i po drugi put se upisuje u listu strijelaca a Croatiji obezbje�uje visoko vodstvo od 4:0. Nakon tog pogotka igra�i Croatie su se malo opustili i dozvolili da ih visoko vodstvo uljuljka i da im da osje�aj la�ne sigurnosti. Poznato je da se utakmica igra 90 minuta te gosti koriste popu�tanje u igri Croatie te posti�u dva pogotka, u 76-oj i 84-oj minuti i smanjuju vodstvo na 4:2. To je probudilo igra�e Croatie te ponovno zbijaju svoje redove i do kraja susreta ne dozvoljavaju protivniku da ugrozi njihov rezultat te Croatia ovaj susret, vi�e nego zaslu�eno, rje�ava u svoju korist i pobjedom od 4:2 probija se na tre�e mjesto na prvenstvenoj tablici.