CB Trun/Rabius- FC Croatia Chur 92 1:4 (5. liga)

Nedjelja, 23.09.07
Stadion Pustget, Trun. Gledatelja 120

Croatia 92: Josip Milo�, Vinko Mandi�, Vedran �alu�i�, �eljko Dujmi�, Stjepan Djakovi�, Marko Filipovi�, Pero Juri�, Danijel Marojevi�, Ivan Marojevi�, Damir Kati�, Dario �eak, Igor �eak, Ilija Ivelj, Ado An�eli�, Mario Djakovi�, Ivan Bijeli�
Strijelci za Croatiu: 0:1 Ado An�eli�(20�), 1:2 Pero Juri�(52�), 1:3 Ado An�eli� l(68�), 1:4 Pero Juri�(76�)

U �etvrtom susretu sezone mlada i perspektivna ekipa Croatie iz Chura ostvarila je puni uspjeh. Na tradicionalno neugodnom terenu u Trunu prosto su razbili doma�ine koji su prije utakmice zauzimali drugo mjesto na tablici. Doma�ini su o�ekivali sigurne bodove i laku pobjedu te su sa takvim o�ekivanjima i u�li u ovaj susret. Prvih desetak minuta proteklo je u me�usobnom ispitivanju i �ispipavanju pulsa protivnika� da bi onda Croatia postepeno po�ela preuzimati inicijativu na terenu. U 20-oj minuti Pero Juri� uspje�no prodire po lijevoj strani, dolazi do �esnaesterca protivnika, te izvrsno upo�ljava Adu An�eli�a na drugoj strani, a An�eli� preciznim udarcem svladava protivni�kog vratara. Nakon tog pogotka igra�i Croatie nastoje sa�uvati ste�enu prednost te prepu�taju inicijativu protivniku. Osobito jak pritisak, izme�u 30-te i 40-te minute, urodio je plodom za doma�ine, koji iz slobodnog udarca u 38-oj minuti, sa nekih 20 metara iskosa, poravnavaju rezultat na 1:1, �to je bio i kona�ni rezultat prvog dijela.
Igra�i Croatie drugi dio po�inju osokoljeni i odlu�ni da iz Truna odnesu sva tri boda, �to se odrazilo i na terenu. Igra se skoro potpuno preseljava na polovinu doma�ina, koji nastoje sa�uvati nerije�en rezultat a svoje prilike tra�e u kontraakcijama. U 52-oj minuti, jednu takvu kontraakciju, negdje oko sredine terena, prekida �eljko Dujmi�, ubacuje na lijevo za Peru Juri�a koji se osloba�a dvojice �uvara te vara i vratara i kruni�e premo� Croatie pogotkom za 1:2. No, za razliku od situacije kod prvog pogotka, Croatia nimalo ne posustaje te ne dopu�ta protivniku da do�e u priliku za poravnanje rezultata. U 68-oj minuti prekrasnim, pogotkom sa preko 20 metara, u ra�lje, Ado An�eli� posti�e i svoj drugi pogodak na ovoj utakmici i pove�ava vodstvo na 1:3. Samo sedam minuta kasnije, po ocjeni prisutnih jedan od najboljih igra�a na utakmici, Marko Filipovi�, odli�no prodire po desnoj strani te upo�ljava Peru Juri�a na samoj ivici �esnaesterca, a Juri� primorava doma�eg vratara da i po �etvrti put vadi loptu iz mre�e, te tako postavlja i kona�ni rezultat .

CB Trun/Rabius � Croatia 92 Chur 1:4.
-Na�a ekipa je dobar spoj iskustva i mladosti. Ve�ina igra�a je vrlo mlada, 15-16 godina, a imamo i par igra�a sa preko 40 godina. Da to izvrsno mo�e funkcionirati dokazali smo i ovom pobjedom danas. Sa svakom utakmicom na�e samopouzdanje i moral rastu i uvjeren sam da �e ova mom�ad daleko dogurati- rije�i su Marka Filipovi�a, koji je pru�io odli�nu partiju iako je ve�e prije utakmice slavio moma�ko ve�e.
Ovim putem se pridru�ujemo �eljama suigra�a i �elimo Marku i njegovoj izabranici Kristini sretno uplovljavanje u bra�nu luku i dug i sretan �ivot.